Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Baz Luhrmann i Mandy Walker o rozszerzonej wersji reżyserskiej „Elvisa” — Deadline

Baz Luhrmann i Mandy Walker o rozszerzonej wersji reżyserskiej „Elvisa” — Deadline

Baza Luhrmanna Przyprowadź go Elvisa Trasa promocyjna do Polski w poniedziałkowy wieczór z głośnym pokazem autobiografii muzyka w Aparat fotograficzny Festiwal filmowy, po którym nastąpiła hałaśliwa sesja pytań i odpowiedzi z jego długoletnim operatorem Mandy Walkera. Jednak kiedy Luhrmann rozmawiał z Deadline następnego dnia, przedstawił bardziej ponurą postać.

Luhrmann, ubrany cały na czarno, zamyślił się po dniu spędzonym z grupą młodych ukraińskich uchodźców, dla których Toruń, główny ośrodek festiwalu, jest domem.

„To było nieoczekiwanie bardzo emocjonalne”, powiedział Luhrmann, który miał na sobie olśniewającą broszkę w kształcie serca w ukraińskich kolorach żółtym i niebieskim, przypiętą do jego garnituru.

Inspiracją do wyjazdu był krótki film dokumentalny, który on i Walker nakręcili na festiwalu przez dwóch ukraińskich reżyserów. Pokazany w ramach ceremonii otwarcia festiwalu dokument przedstawia nazwiska i zdjęcia byłych ukraińskich profesjonalistów z branży filmowej, którzy wstąpili do sił zbrojnych kraju i obecnie pracują na pierwszej linii frontu.

Dyrektor powiedział, zanim pochwalił wysiłki, jakie Polska podjęła na rzecz wsparcia osób uciekających przed konfliktem.

„Hojność Polski jest na innym poziomie. Nie mówimy o tysiącach, mówimy o milionach goszczących ich ludzi. Jednym z nich jest ten festiwal.”

Elvisa Jest to jeden z 12 tytułów konkursu głównego Camerimage, poświęconego sztuce operatorskiej. Film jest także najnowszą współpracą Luhrmanna z Walkerem, którego opisuje jako swojego „partnera Hip DoP”.

Walker wcześniej nakręcił epos reżysera z 2008 roku Australia oraz jego kampania Chanel No. 5 z udziałem Nicole Kidman i Gisele Bundchen. Jak zwykle dołączył do nich Walker Elvisa Na początku nakręcono taśmy z przesłuchaniami i opracowano wizualny język filmu, co komplikowało pragnienie pary, by sfilmować najsłynniejsze występy na żywo Elvisa Presleya cal po calu.

W ramach tego procesu Walker miał specjalne obiektywy do aparatów wykonane na zamówienie, aby pasowały do ​​portretów Elvisa z lat 50., 60. i 70., a także skuteczne, ale odpowiednie w czasie oprawy oświetleniowe. Aby odtworzyć filmowy „powrót specjalny” Elvisa NBC z 1968 roku, Walker zainstalował nowoczesne kamery ARRI w starych kamerach podłogowych telewizora, tak aby każdy kąt kamery mógł pasować do oryginalnej transmisji.

READ  Danie: Polock Johnny's, instytucja w Baltimore od lat czterdziestych XX wieku, otwiera swoją pierwszą restaurację od 10 lat

Powielaliśmy istniejące nagrania i każdy mógł je obejrzeć w Internecie. „Austin doskonale dogadywał się z prawdziwym Elvisem” – powiedział Walker.

Luhrmann powiedział Deadline, że każdy z występów na żywo w filmie był filmowany przez cały czas, a Austin Butler wykonywał pełne koncerty na ekranie. Reżyser powiedział, że prawie na pewno opublikuje materiał filmowy z tych przedłużonych koncertów w pewnym momencie w przyszłości, ale zabił plotki, że rozszerzony zwiastun kinowy filmu jest w drodze.

„Nie ma czegoś takiego jak czterogodzinne cięcie. To czterogodzinne spotkanie reżysera, a to oznacza, że ​​zbieramy wszystkie rzeczy razem” – powiedział.

Obraz Warner Bros. Jest to obecnie jeden z najbardziej dochodowych filmów roku, na całym świecie z 286 milionami dolarów. W trakcie kampanii promocyjnej filmu Luhrmann omawiał znaczenie doświadczenia teatralnego w swojej praktyce filmowej.

Później we wtorek wieczorem, podczas szkolenia z lokalnymi filmowcami w Toruniu, Luhrmann powiedział, że ciężko walczył podczas negocjacji, aby film został usunięty z serwisów streamingowych i trafił do kin.

„Powiedziałem, że wycofam ten film, jeśli trafi prosto do transmisji strumieniowej” – powiedział Luhrmann. „Obiecujemy, że nie tylko pojawi się w teatrze, ale podwoimy jego obecność w teatrze”.

Elvisa Był to pierwszy powrót Luhrmanna do kręcenia filmów od 2013 roku Wielki GatsbyW rolach głównych Leonardo DiCaprio i Carey Mulligan. Potem jednak zamierza przenieść się na mały ekran z rozszerzoną i wymyśloną na nowo kontynuacją swojego filmu z 2008 roku. Australia. Serial zadebiutuje na platformach streamingowych Disneya jako sześcioodcinkowa seria limitowana, ale Luhrmann powiedział Deadline, że planuje szybki powrót do kina.

„Zamierzam wrócić do kręcenia filmów szybciej niż zwykle” – powiedział. „Nie wiem dlaczego, ale może to dlatego, że nakręciłem ten film podczas pandemii i prawie umarł. I przetrwaliśmy pandemię. To była najbardziej płynna sesja, jaką kiedykolwiek mieliśmy. co jest dla mnie rzadkością, więc czuję się naładowany energią.” „.

READ  Trwa śledztwo w sprawie kieszonkowca Strymera oskarżonego o przejechanie samochodem psa