Bayern Monachium szlifuje perfekcyjną fazę grupową, wygrywając z Inter

Eric Maxim Choupo-Moting kontynuował swoją zabójczą błyskotliwość we wtorek z Bayernem Monachium, gdy niemieccy giganci pokonali Inter Mediolan 2:0, aby ustanowić rekordową fazę grupową Ligi Mistrzów.

Chubu Moting strzelił gola w szóstym meczu z rzędu, po wspaniałym uderzeniu z dystansu w drugiej połowie, co dało Bayernowi bezpieczną wygraną w Monachium.

Wygrana to sześć zwycięstw w sześciu meczach fazy grupowej dla Bayernu – drugi raz z rzędu i trzeci raz od czterech lat dokonali tego wyczynu.

– Wiedzieliśmy, że wygranie wszystkich sześciu meczów będzie czymś wyjątkowym, zwłaszcza w tak trudnej grupie jak ta – powiedział Chubu Moting, którego drużyna zdołała pokonać serię rzekomych zabójstw, wygrywając nad Interem, Barceloną i Viktorią Pilzno.

Ponieważ Bayern już wygrał grupę, a Inter zapewnił sobie drugie miejsce przed rozpoczęciem meczu, obaj trenerzy odpoczywali kilku gwiazdorskich graczy w tym, co w zasadzie było gumowym martwym meczem w grupie C.

Jednak mecz był nadal bezsilny w pierwszych minutach, ponieważ obaj bramkarze byli testowani przez kłujące ataki z dystansu Joshuy Kimmicha i Nicolo Parilli.

Inter był zdenerwowany, że nie otrzymał rzutu karnego na początku, po tym, jak Sadio Mane zablokował strzał Barilli z podniesionymi rękami.

Bayern ponownie uciekł w dalszej części pierwszej połowy, kiedy Lautaro Martinez trafił dośrodkowaniem Robina Goossensa nad poprzeczką z bliskiej odległości.

– Gdybyśmy objęli prowadzenie, byłby to inny mecz, ale wiemy, jak silny jest Bayern – powiedział Goossens.

Gospodarze powoli odzyskali kontrolę i po półgodzinnym rzucie rożnym objęli zasłużone prowadzenie.

Martinez po raz kolejny zrobił niefortunną figurę, gdy wpadł w pole karne, pozwalając Benjaminowi Pavardowi wejść bez przeszkód i wejść do gry otwierającej.

Gol Pavarda pojawił się po tym, jak gazeta Bild poinformowała, że ​​został ukarany przez klub i zawieszono mu prawo jazdy po tym, jak został aresztowany za ustawowy limit alkoholu.

READ  Lobby bankowe ostrzega przed wysokimi kosztami zamrożenia spłaty kredytu hipotecznego - The First News

Po meczu pojawił się trener Bayernu Julian Nagelsmann, który potwierdził doniesienia.

„Bengy przyznał się do swojego błędu. Pojawiły się teraz konsekwencje zarówno ze strony państwa, jak i klubu, więc nadszedł czas, aby przejść dalej. Cieszę się, że udało mu się strzelić tak ważnego gola w tym, co nie było dla niego najłatwiejsze, ” powiedział Prime Video.

Chubu Moting po przerwie trafił w siatkę zgrabnym strzałem z góry, ale bramka została wykluczona jako spalony.

Weteran napastnika wciąż jest jednak w nieodpartej formie i nic nie mogło go powstrzymać, gdy Bayern po raz drugi strzelił w górny róg w 73 minucie. – Francja Agencja Prasowa