Top News

Bartel Group of Poland standaryzuje utwardzanie UV LED z Mark Andy

Od momentu powstania w 1984 roku Grupa Bartel kontynuuje ekspansję i rozszerza swoją działalność, która niedawno wkroczyła na ścieżkę przejęć. ATB-Systematiketon jest jednym z nowych członków zespołu z siedzibą w Herne, w przemysłowym zagłębiu Ruhry w Niemczech. Wyposażony w LeoLED Curing już wyprodukowany przez firmę GEW z siedzibą w Wielkiej Brytanii, zakład produkcyjny ATB został niedawno zmodernizowany o dwie instalacje Mark Andy Drukarki flex do krótkich wstęg Evolution 5, wyposażone w technologię Liolet.

Misha Bartell, Partner Zarządzający Grupy, wyjaśnia filozofię inwestycyjną swojej firmy: „Postrzegamy branżę jako innowacyjną siłę napędową, wykorzystującą najnowszą technologię, aby udowodnić naszym klientom naszą produktywność i przyszłą wartość. Konkurencyjność”. inwestycja w zakład GSELsoft MBH.

Oprócz zwiększonej produktywności, nowa technologia jest zgodna ze stanowiskiem Grupy w zakresie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. „Od wielu lat koncentrujemy się na procesach produkcyjnych, które oszczędzają zasoby, aby w miarę możliwości ograniczać zużycie energii i materiałów” – dodaje. Dotyczy to nie tylko testu utwardzania LED UV, który zapewnia dłuższą żywotność lampy przy niższym przepływie energii i ciepła, ale także wymaga urządzeń do niszczenia warstwy ozonowej i ekstrakcji.

Andreas Pusic, dyrektor zarządzający ATP, powiedział: „Oprócz funkcji środowiskowych, nowe drukarki Mark Anti Evolution musiały spełniać wyższy poziom wydajności, szybkości procesu i jakości druku.

Maszyny drukujące z serwomechanizmem Evolution, 4-kolorowe i 8-kolorowe, obie o szerokości 430 mm (17”), zapewniają wysoką jakość specyfikacji oraz czyszczenie wstęgi i obróbkę koronową. 8-kolorowy silnik posiada ruchomy odwijanie/przewijanie oraz podwieszany system szynowy do chłodnej folii i laminowania. Systemy GEW LeoLED wybrane do nowych pras Mark Anti oferują zarówno konwencjonalną krzywą rtęciową, jak i utwardzanie lampą LED UV. Ponieważ nie jest obecnie dostępny we wszystkich rodzajach formulacji LED, ATP oferuje elastyczność w stosowaniu obu rodzajów atramentu i szafek.

Zdaniem operatorów w ATP, drukarki evolution są bardzo przyjazne dla użytkownika, charakteryzują się krótkimi czasami konfiguracji i minimalnymi stratami przy prędkości produkcji 230 m/min. Pojemność podłoża wynosi od 25 do 305 m i obejmuje monofilamenty i laminaty oraz materiały samoprzylepne. Przede wszystkim to modułowa konstrukcja i konstrukcja ewolucyjnej serii Mark Andy umożliwia drukarkom dostosowywanie się do zmian popytu rynkowego poprzez przestawianie w razie potrzeby o dodatkowe jednostki.

READ  Polski pisarz oskarżony o nazwanie prezydenta „Maranem” | Polska

Według Bernda Schaffera, europejskiego kierownika sprzedaży Martin Automatic, „Mischa Bartel wybrała Martin Automatic MBS Splicer jako najmocniejszą i niezawodną non-stop markę na rynku. Po wizycie w działającej instalacji i stworzeniu różnych krótko- i długoterminowych zleceń z Martin Splicers i Mark Andy Flexo Press LED UV, decyzja o zainwestowaniu w to ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie była dla niego łatwa.

Według Timo Donatti, kierownika sprzedaży Mark Andy w DACH i krajach Beneluksu, decyzja zespołu normalizacyjnego dotycząca utwardzania LED UV jest jedną z najbardziej znanych w branży wąskich sieci. „Mark Andy docenił wartość LED UV już w 2009 roku, ale przejęcie go przez branżę było ograniczone małą ilością i wysoką ceną oferowanych farb i lakierów do LED.

Donadi uważa, że ​​ponieważ początkowa, wysoka cena systemów LED UV i towarów konsumpcyjnych uległa poprawie, firmy muszą spojrzeć bardziej holistycznie na możliwości inwestycyjne. Inne korzyści wynikające z dłuższej żywotności lampy, mniejszego zużycia energii i zerowego ozonu są bardziej oczywiste, ponieważ koszty są niższe, nie wspominając o lepszej ogólnej obróbce. „Wiele firm z góry patrzy na koszty i nie szacuje wartości technologii w całym okresie eksploatacji. Obecnie na rynku jest wystarczająco dużo systemów, aby uzyskać przekonujące dowody na to, że LED UV jest pod każdym względem lepszy niż konwencjonalne zakrzywione systemy oświetleniowe.

Te punkty powtarza Bernd Pratt z GEW. „To ciekawe, jak ułożone są liczby. Modyfikacje oświetlenia. ”Ocenia 40 000 godzin żywotności konwencjonalnej lampy LED, co pozwala firmie GEW zaoferować 3-letnią gwarancję bez limitu użytkowania.

System LED UV, bez ruchomych części, niskie koszty utrzymania i okresów nagrzewania/chłodzenia, pozwala linii prasy produkować więcej w szerokim zakresie zastosowań roboczych, dobrze współpracując z wrażliwymi podłożami ze względu na brak produkcji ciepła. „Obecna dioda LED UV jest oparta na promieniach UV-A, które lepiej wnikają w grube warstwy atramentu i goją się jeszcze lepiej, zwłaszcza w przypadku sitodruku, laminowania i obróbki folii. .

READ  Tydzień do przodu: Polska jest wielka przed szczytem EUCO

About the author

Hanley Bennett

„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.

Add Comment

Click here to post a comment