Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

„Bardziej lubię być sobą, a mniej się boję”.

„Bardziej lubię być sobą, a mniej się boję”.

„I Nie rozumiem, jak oglądają dzieci Dziwne rzeczyMaya Hawke mówi: „Oczy rozszerzają się na myśl, że młode umysły rozszyfrowują dziwny świat science fiction. Jest zszokowana nie coraz mroczniejszymi zakrętami, jakie przybiera serial, ale złożonymi fabułami, które przewijają się przez całą serię”.

Hawke jest częścią największej serii telewizyjnej od trzeciego sezonu, kiedy dołączyła do obsady jako wędrująca kelnerka z lodami — i początkujący Steve Harrington — Robin Buckley. W ciągu zaledwie dwóch sezonów widziałem niektóre z najbardziej kultowych momentów serialu – od apokalipsy Battle of the Starcourt Mall lub walki z przerażającym złoczyńcą z zemsty Vecną pod koniec czwartego sezonu tego miesiąca.

„Wszystko idzie dobrze”, wzdycha, przypominając sobie ponury sposób, w jaki program pominął pewne rzeczy. „To takie smutne z powodu Maxa [spoiler: Sadie Sink’s plucky highschooler is now in a coma]. Jest niszczycielska i urocza, ale też jak… „Co?!”

Źródło: Celine Sutter

Podczas gdy przyszłość Maxa wisi na włosku jest ponurym napięciem na ten sezon, który dobiega końca, to los innej postaci jest podekscytowany fanami. Więcej niż jedna petycja pojawiła się na change.org – a jedna ma ponad 60 000 podpisów – wzywająca do odrodzenia lidera klubu Metalhead i Hellfire, Eddiego Monsona (Joseph Quinn) do ostatnich odcinków.

„Całkowicie sympatyzuję z fanami, którzy chcą go zobaczyć więcej”, mówi dyplomatycznie Hawke, ale jest w niej pewne zastrzeżenie. „Czuję, że nie możemy ciągle zabijać ludzi i przywracać im życia – ci sami fani byliby tak zdenerwowani! Ale chciałbym, żeby znaleźli sposób na wprowadzenie ducha Eddiego do miksu, tylko dlatego, że Joe Coen jest świetny facet. To świetna zabawa być na planie i świetnym aktorem”. Powrót w przyszłym roku bez niego, dodaje czule, byłby jak „utrata nieznajomej kończyny”.

„Mam nadzieję, że Robin może pocałować kogoś w następnym sezonie Stranger Things”

Duchy czy żadne duchy, sezon 5 to koniec Dziwne rzeczy Historia. Podczas gdy fani snują teorie o tym, gdzie może nastąpić nastoletnia podróż Hawkinsa, Hawk postanawia się nie martwić – głównie. „Ja ufam [Duffer] Dużo braci”, mówi. „Gdybym była pisarką, a aktorzy zawsze byli ze mną w prasie, rozmawiając o tym, co według nich powinienem zrobić z tą postacią, powiedziałabym: „Uch, rozumiesz?”. całkowicie zaufaj im, że mają świetną historię dla Robin”. Poświęć chwilę na przemyślenie i skorzystaj z jednej małej sugestii: „Chciałbym, żebyś pocałował kogoś — kogoś, kogo kochasz. To byłoby dla niej świetne”.

READ  Jak hala przekształca relikt historii Pittsburgha w nowoczesne mieszkania

Odkąd dostała swoją rolę w fenomenie Netflixa, kariera Hawke’a tylko przyspieszyła, chwiejąc się z coraz ciekawszymi i większymi częściami. Jeszcze w tym roku pojawi się w nowym filmie Wesa Andersona Top Secret miasto asteroid – Doświadczenie, o którym mówisz, o zawrotach głowy. „To było najlepsze w historii – wszyscy byli wspaniali, to niesamowite” – uśmiechnęła się. „Kochałem go – kochałem go!”

Maja Jastrząb
Źródło: Celine Sutter

Pracując ze słynnym reżyserem, znalazłem „zbieg okoliczności” między ich podejściem. „Sposób, w jaki to działa, to sposób, w jaki naprawdę lubię pracować” – wyjaśnia. „Ma naprawdę jasny obraz tego, jak bohater będzie się poruszał i co powie, gdzie stanie i czego chce. Wtedy daje ci dużo swobody, aby wypełnić tę ludzkość wokół tych standardów. ” W zamian, jak mówi, inni lubią „poznać duszę swojej postaci”.

po, po miasto asteroidHawk pojawi się w nowym filmie pokój do zabijania Obok innej ikony Hollywood – jej matki, Umy Thurman. To nie byłby pierwszy raz, kiedy była na ekranie z jednym z jej (rozwiedzionych) rodziców. W 2020 roku wystąpiła w odcinku Dobry Lord Ptak Naprzeciw taty Ethana Hawke’a.

„Nie dostałam tych prac jak żaden inny aktor – nie brałam udziału w przesłuchaniach do tych prac” – mówi szczerze, doskonale świadoma przywileju, jaki daje posiadanie rodziców, którzy już odnieśli sukces w branży. „To było jak: „Byłoby tak fajnie, gdybyś tu był i moglibyśmy to zrobić razem, ponieważ trudno jest być razem”. Na planie nie mówi się, że są tylko ojcem i córką: „Bez Boga! To bardzo rodzina, kiedy pracujemy razem”.

„Starzenie się oznacza, że ​​staje się naprawdę młodszy”

Teraz ugruntowana jako samodzielna hollywoodzka nazwa banku – choć niechętnie to przyznaje – Hawke mówi, że od tego czasu bardzo dorosła. NME Ostatnio siedziałam z nią w 2020 roku. „Czuję, że słyszałam, jak wiele osób mówi to wcześniej, ale starzenie się naprawdę oznacza młodsze życie” – mówi, kołysząc się obok siebie na swoim krześle. Hawk dzieli szaloną energię Robina – często przechodzi od zegarka do zegarka bez zatrzymywania się. „Kiedy jesteś młody, chcesz być stary, tak bardzo, tak przerażony i przerażony. Naprawdę lubię być bardziej zabawny, bardziej podekscytowany, bardziej sobą, mniej bojaźliwy, bardziej pewny siebie”.

Wchodzisz w metaforę o sympatiach w szkole średniej io tym, jak początkowo myślisz, że fantazjujesz o osobie, o której fantazjują wszyscy twoi przyjaciele, ale ponieważ uznanie innych ludzi zaczyna mieć mniejsze znaczenie, pozwalasz, aby twój gust dyktował ci swoje upodobania. „Tak samo myślę o sztuce” – mówi. „Kiedy byłem młodszy, chciałem dostać pracę, której chcieli inni ludzie. Chciałem robić piosenki, które wszyscy lubili. Teraz czuję, że kiedy robisz coś, ponieważ inni ludzie ich chcą lub lubią, pachnie jak wszystkie inne ludzie kłamią. To najlepszy sposób na nawiązanie kontaktu ze światem” to bycie sobą – a jeśli ludzie to lubią lub nienawidzą, przynajmniej tak jest”.

READ  Wydarzenia w Baton Rouge od 25 listopada do grudnia. 1 | rozrywka / życie

Dziwne rzeczy
Maya Hawke z Joe Kerry w czwartym sezonie Stranger Things. Źródło: Netflix

aOprócz bycia jednym z najgorętszych młodych aktorów na świecie, 23-letni Hawk jest równie utalentowanym muzykiem. W 2020 roku wydała swój debiutancki album Blush – prosta grupa poetów ludowych – a we wrześniu powróci ze swoim drugim nagraniem, Moss. Nowy projekt jest śmielszy, bogatszy i bogatszy, odbiega od abstrakcyjnego podejścia swojego poprzednika i sygnalizuje, że artysta zaczyna rozkwitać z pewnością siebie.

Wyjaśnia: „Kiedy robiłam Blush, chciałam włożyć jak najmniej wysiłku, aby uniknąć popełniania błędów”. Chciałam, aby był jak najbardziej rozebrany, nie chciałem odbijać się echem w moim głosie , nie chciałem żadnych instrumentów elektronicznych . Myślę, że teraz nauczyłem się mówić: „Popełnijmy błędy, starajmy się wyglądać tak, jak naprawdę chcemy wyglądać – nawet jeśli oznacza to zawstydzenie siebie za ciężką pracę”. „

mech
Nowa okładka albumu Mayi Hawke do „Moss”. kredyt: naciśnij

Podczas szczytu pandemii, kiedy grupy były zamknięte, a trasa odwołana, Hook napisał zamiast tego piosenki. Była na kwarantannie ze swoim młodszym bratem Levonem, którego nazywała „niesamowitym gitarzystą”, a para spędzała godziny każdego dnia śpiewając i grając razem. Praca z kimś, kogo dobrze zna, pomogła jej uwolnić się od zastraszenia, które zwykle odczuwa w studiu.

„Chociaż uważam, że jest lepszym muzykiem ode mnie, ufam Levonowi na tyle, by podzielić się z nim moimi złymi myślami” – mówi. „[Working on] Ich razem, a niektóre nie tak złe, dały mi więcej pewności siebie, kiedy wszedłem zrobić mus. Kiedy Hooke mówi — czy to aktorstwo, czy muzyka — robi to z pokory, zdając sobie sprawę, że tylko dlatego, że zdobyła uznanie krytyków, nie oznacza, że ​​nagle stała się maestro w obu dziedzinach. Sugeruje, że wiedza jest kluczem do bycia kreatywnym. Hooke, przed wszystkim chce się rozwijać i doskonalić.

Opisuje pierwszy singiel Mossa, Therese, jako „utknął jak wersja siebie stworzona przez kogoś innego”, ale zamiast wiązać to ze sławą, mówi. NME Chodzi o „seks, mizoginię i sposób, w jaki kobiety są ogólnie postrzegane od najmłodszych lat jako istoty seksualne”.

READ  Cyberpunk 2077 bije rekord gracza Steam w Wiedźminach 3 wraz z powrotem gry

Tytuł i centralna idea piosenki pochodzi z obrazu, który Hooke zobaczył w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku pędzla nieżyjącego polsko-francuskiego malarza Baltusa, zwanego Te sny. 11-letnia dziewczynka siedzi z rękami na głowie, z zamkniętymi oczami i nogą na krześle, dopóki nie widać bielizny. To dzieło, które wywołało wiele kontrowersji ze względu na zachowanie i wiek modelki. W swoim nowym utworze Hawk wykorzystuje postać do śpiewania o „sekretnych przestrzeniach”, które dla siebie zbudowała. Przestrzenie, które pomagają jej wyrwać się z dusznych wyobrażeń społeczeństwa o kobiecości.

„Jestem naprawdę głodny, by dalej się uczyć”

„Jest napisany z mojego punktu widzenia w liceum”, mówi, zauważając, że wiele Moss spogląda wstecz na tamten okres i dzieli się „piosenkami, które chciałabym napisała, gdy miałam 15 lat”. Będąc w trybie dla nastolatków, czerpała inspirację z poprzednich ról aktorskich, z których wiele widziało ją jako odgrywającą mniejszą rolę niż w rzeczywistości. „W świecie aktorstwa często grasz 14 na 16 i 16 na 20 – co jest w tym świetne, to to, że dużo wiesz o tym, co to znaczy mieć 14 lat, kiedy kończysz 16 lat. Duszę i używaj jej w mojej muzyce”.

Cofnięcie się do tego czasu w jej życiu jest dla Hooke interesujące, ponieważ wtedy „czuła, że ​​wiele rzeczy jest możliwych”. Kiedy dorastała, rzeczy takie jak szkoła, społeczność i samoświadomość zamykały te uczucia i sprawiały, że wierzyła, że ​​muszą być tylko jedną rzeczą. „Ale kiedy patrzysz wstecz, mówisz: „Pamiętasz, kiedy byłeś wszystkim?” Może nadal jestem wszystkim”.

Maja Jastrząb
Źródło: Celine Sutter

Film „Moss” nie odblokowuje wielu wcześniej stłumionych części Hawke’a, ponieważ zawiera moment eureka. „To sprawiło, że ta płyta wyglądała jak przerwa, jak początek” – mówi. „Od tego czasu – i to może być moja następna płyta – zacząłem czuć się bardziej wolny i odkrywać więcej. Ale odkąd miałem przerwę, wszystko idzie naprawdę dobrze”.

Jako outsider zaglądający do środka, trudno się z tym nie zgodzić. Wygląda na to, że Hook dopiero się rozkręca. „Jestem naprawdę głodna, by się uczyć i stawać się coraz lepsza we wszystkich rzeczach, które robię” – skinęła głową. „Jest wiele rzeczy, które chcę robić… ale jako 23-latek nie spieszy mi się”.

Nowy album Mayi Hawke, Moss, ukaże się 23 września