Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Bali deportuje obywateli Polski, żeby popisać się zakazem Nayibi

Bali deportuje obywateli Polski, żeby popisać się zakazem Nayibi

JAKARTA (Jakarta Post/Asia News Network): Dwóch obywateli Polski zostanie deportowanych za przechwalanie się zakazem Nyepi, Dnia Ciszy, po tym, jak byli na plaży Purnama w Sukawati, Gianyar, Bali i kłócili się z pecalangiem (tradycyjnymi strażnikami z Bali), kiedy został w środę (22 marca) ukarany naganą).

39-letni Karol Grabiński i 24-letnia Barbara Karina Walczak jedli posiłki na plaży w bale bengong (chacie z bali na świeżym powietrzu) ​​na plaży o 9:30 rano w środę, kiedy pecalang patrolował te tereny. Mały namiot kempingowy jest zainstalowany na beli bungalowu.

Pecalang powiedział im, że jest Nyepi i nikomu nie wolno przebywać na zewnątrz ani przebywać w miejscach publicznych.

Film przedstawiający parę kłócącą się z pekkalangiem krąży w mediach społecznościowych. Na filmie widać, jak obcokrajowcy kłócą się z Pecalangiem, mówiąc, że każdy ma prawo przebywać na plaży, a jeśli nikomu nie wolno przebywać w miejscach publicznych, Pecalang też nie powinien tam być.

Sołtysi wsi Skawati zgłosili incydent lokalnej policji.

Rzecznik policji na Bali, starszy Kummer. Stefanos Satake Bayo Setianto powiedział, że para została natychmiast zabrana na komisariat policji w Sukawati, gdy tylko otrzymano zgłoszenie.

„Obaj powiedzieli, że wiedzą, że to Nyepi, ale nalegali, aby ich aktywność na plaży nie zakłóciła obchodów święta” – powiedział Stefanos w czwartek The Jakarta Post.

Grabinski i Valczak powiedzieli policji, że jadą do portu Padangbai, aby złapać prom do West Nusa Tenggara (NTB). Z NTB planują pojechać do Australii. Powiedzieli, że rozbili namiot w okolicy, bo nie mieli gdzie się zatrzymać.

„Powiedzieli, że są daleko od dzielnicy mieszkalnej” – powiedział.

„Przekazaliśmy ich Urzędowi Imigracyjnemu w Denpasar” – powiedział Stefanos.

Szef Urzędu Imigracyjnego w Denpasar, Teddy Riyadi, potwierdził, że dwóch cudzoziemców zostało przekazanych do Urzędu Imigracyjnego do czwartku rano.

READ  FNE Visegrad YR2021: ekskluzywne pytania i odpowiedzi z Frédéric Berardi

Oczywiście je usuniemy. Teraz koordynujemy z [Polish] Konsulat — powiedział.

Podczas Nyepi, który przypada na nowy księżycowy przylądek Caka, po ulicach nie mogą poruszać się żadne pojazdy, z wyjątkiem służb ratunkowych.

Światła są wyłączane w nocy, z wyjątkiem niektórych obiektów użyteczności publicznej, takich jak szpitale i komisariaty policji. Hotele mogą włączać minimalne oświetlenie, a turyści są ograniczeni do kompleksów hotelowych. Wszystkie rynki, sklepy, biura, kawiarnie, bary, restauracje i inne miejsca publiczne są zamknięte.

Oczekuje się, że podczas wakacji mieszkańcy wyspy powstrzymają się od korzystania z wszelkich form domowej rozrywki, takich jak telewizory, radia i Internet.

Podczas Nyepi balijskim Hindusom nie wolno wykonywać wielu czynności. Cztery główne zakazy to amati geni (powstrzymanie się od rozpalania ognia), amati karya (powstrzymanie się od pracy), amati lelungan (powstrzymanie się od wychodzenia poza teren rodzinny) i amati lelanguan (powstrzymanie się od korzystania z wypoczynku).

Na początku tego tygodnia lokalne biuro imigracyjne deportowało czterech Rosjan za naruszenie przepisów wizowych. Czterech Rosjan, zidentyfikowanych po inicjałach RK, AGR, AGA i DG, opuściło kraj późnym wieczorem w czwartek – poinformowało biuro w oświadczeniu.

„Zastosowaliśmy administracyjne procedury imigracyjne wobec tych czterech osób w formie deportacji i zakazu [from entering the country]Sogetu, szef biura imigracyjnego w Ngurah Rai, powiedział w oświadczeniu przekazanym przez Antara.

Sugito powiedział, że AGR i RK zostali oskarżeni o naruszenie ich wiz na Bali, pracując jako instruktorzy jazdy na skuterach w dystrykcie Badung na południu Bali.

Obaj, którzy przybyli na Bali z wizą po przyjeździe, zostali aresztowani dwa tygodnie temu podczas szkolenia zagranicznych turystów przebywających na wyspie na wakacjach.

Rosjanie również stali się celem dzięki internetowym śledczym, którzy zamieścili zdjęcia i filmy ze swoich działań na wielu platformach społecznościowych.

„Urząd imigracyjny patroluje nie tylko teren, ale także kanały mediów społecznościowych” – powiedział Sugito.

READ  Ostatni fortepian Chopina odtwarza cechy XIX wieku

Na początku tego miesiąca, w odpowiedzi na doniesienia o niewłaściwym zachowaniu i możliwych działaniach przestępczych rzekomo popełnionych przez rosyjskich i ukraińskich turystów, gubernator Bali Wayan Koster zaproponował Ministerstwu Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwu Prawa i Praw Człowieka zniesienie opcji wizy po przyjeździe dla gości z tych dwóch krajów.

Coaster wydał również zakaz wypożyczania motocykli przez cudzoziemców w celu ograniczenia złego zachowania turystów.