Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Baku i Warszawa z niecierpliwością czekają na udział polskich firm w realizowanych projektach w parkach przemysłowych Azerbejdżanu

Baku i Warszawa z niecierpliwością czekają na udział polskich firm w realizowanych projektach w parkach przemysłowych Azerbejdżanu

Ze scenariuszem Ayi Muhammad

Baku i Warszawa omówiły możliwości udziału polskich firm w projektach realizowanych w strefach przemysłowych Azerbejdżanu, donosi Aznews.

Dyskusja odbyła się podczas spotkania wiceministra gospodarki Azerbejdżanu Sahiba Muhammedova z ambasadorem RP Rafałem Boborskim.

Spotkanie dotyczyło współpracy obu krajów w dziedzinie energetyki, handlu, wzajemnych inwestycji, start-upów, organizacji misji gospodarczych i innych sektorów. Podczas spotkania obie strony odniosły się do stosunków dwustronnych w ramach projektów twinningowych, podkreślając perspektywy rozszerzenia partnerstwa.

Podkreślili, że istnieją duże możliwości nawiązania powiązań między Agencją Rozwoju Azerbejdżańskiej Strefy Gospodarczej a odpowiednimi polskimi agencjami, a także organizowania forów biznesowych i spotkań przedsiębiorców.

Ponadto obie strony zwróciły uwagę na perspektywy współpracy w sektorze transportu i tranzytu, rehabilitacji i odbudowy wyzwolonych ziem w Azerbejdżanie, a także w sektorze gospodarki cyfrowej i innowacji.

Obie strony wymieniły także poglądy na temat aktualnego stanu stosunków handlowych i gospodarczych oraz perspektyw ich rozwoju.

Stosunki dyplomatyczne między obydwoma krajami zostały nawiązane 21 lutego 1992 r. Ambasada Azerbejdżanu w Polsce została otwarta 30 sierpnia 2004 r., natomiast Ambasada RP w Azerbejdżanie została otwarta 23 sierpnia 2001 r. Azerbejdżan i Polska aktywnie współpracują w zakresie różne dziedziny polityki. ekonomiczne i kulturalne. Wolumen wymiany handlowej między obydwoma krajami w 2021 r. wyniósł 111 mln USD.

Aya Lamhamed jest dziennikarką Azer News, śledź ją na Twitterze: Umieść tweeta

Śledź nas na Twitterze
Umieść tweeta

READ  Nowe technologie na rynku lakierów do paznokci, wpływ COVID-19, trendy biznesowe, analiza kluczowych graczy, trendy w branży i prognoza do 2029 r. ||