Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Badanie wykazało, że zdziczałe świnie na świecie produkują rocznie równowartość 1,1 miliona samochodów spowodowanych zmianami klimatycznymi związanymi z dwutlenkiem węgla

Nowe badania pokazują, że wpływ dzików na klimat na całym świecie jest równoważny emisji gazów cieplarnianych 1,1 miliona samochodów rocznie.

Modelowanie przeprowadzone przez międzynarodowy zespół naukowców szacuje, że dzikie świnie uwalniają rocznie na całym świecie 4,9 miliona ton dwutlenku węgla poprzez wyrywanie gleby.

Badacz dr Christopher O’Brien z University of Queensland powiedział, że dzikie świnie są jednym z najbardziej rozpowszechnionych inwazyjnych gatunków kręgowców na naszej planecie.

„Świnie pochodzą z Europy i części Azji, ale zostały wprowadzone na każdy kontynent z wyjątkiem Antarktydy” – powiedział.

Kiedy myślimy o zmianach klimatycznych, zwykle myślimy o klasycznym problemie paliw kopalnych. Jest to jedno z dodatkowych zagrożeń dla węgla i potencjalnej zmiany klimatu, które nie zostało zbadane w żadnym globalnym sensie”.

dzikie świnie Wyrywanie gleby podczas żerowania, w procesie O’Brien porównuje do „mini-traktorów, które uprawiają glebę”. W ten sposób naraża drobnoustroje w glebie na działanie tlenu. Drobnoustroje „rozmnażają się w szybkim tempie, a zatem mogą powodować emisje dwutlenku węgla [in the form of] ko2. „

„Każda forma zmiany użytkowania gruntów może mieć wpływ na emisje dwutlenku węgla z gleb” – powiedział O’Brien. To samo dzieje się, gdy postawisz traktor na polu lub wykarczujesz lasy.

Naukowcy szacują, że dziki wyrywają obszar o powierzchni ponad 36 000 kilometrów kwadratowych (14 000 mil kwadratowych) w obszarach, do których nie należą.

Oceania miała największy obszar ziemi zakłócony przez dziki – około 22 000 kilometrów kwadratowych – a następnie Ameryka Północna. Świnie w Oceanii odpowiadały za ponad 60% szacowanych rocznych emisji zwierząt, emitując prawie 3 miliony ton metrycznych dwutlenku węgla.2Odpowiada to około 643.000 samochodów.

Wyniki badania opublikowane w czasopiśmie Biologia zmian globalnych, z trzech modeli. Jeden model przewidywał gęstość dzików na całym świecie w 10 000 symulacji, w oparciu o istniejące informacje o populacjach dzików i ich lokalizacjach.

READ  Kongres uchwala tymczasową ustawę, aby uniknąć zamknięcia rządu | Wiadomości z USA

Drugi model przeliczał zagęszczenie świń na obszar turbulentnej ziemi, a trzeci oszacował ilość dwutlenku węgla2 Jest emitowany, gdy gleba jest wzburzona.

Nicholas Patton, doktorant na Uniwersytecie Canterbury, powiedział, że istnieje pewna niepewność modelowania w wyniku zmienności zawartości węgla w glebie i gęstości dzików w różnych regionach.

„Obszary, które są torfowiskami lub czarnoziemami… zwłaszcza te o dużej wilgotności, są pochłaniaczem węgla” – powiedział Patton. „Kiedy świnie tam wchodzą i zapuszczają korzenie, mają duży potencjał do uwolnienia tego węgla [than from other soils]. „

Oprócz efektów klimatycznych, Niszczycielski efekt dzików Jest dobrze udokumentowany. O’Brien powiedział, że zarządzanie zwierzętami było wyzwaniem, które wymagałoby ustalenia priorytetów, które z ich efektów są uważane za najważniejsze.

„Jeśli wszystko, na czym nam zależy, to rolnictwo, koszty i korzyści związane z hodowlą świń będą inne niż gdyby wszystko, na czym nam zależy, to emisje dwutlenku węgla, niż gdyby chodziło nam tylko o bioróżnorodność.

„Pod koniec dnia zdziczałe świnie są problemem człowieka. Rozprzestrzeniliśmy go na cały świat. To kolejny efekt klimatyczny, w którym pośredniczy człowiek.”