Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Badanie wykazało, że las wielkości Francji odrósł na całym świecie w ciągu 20 lat Drzewa i lasy

Nowa analiza wykazała, że ​​w ciągu ostatnich 20 lat obszar lasów wielkości Francji ponownie urósł na całym świecie, co pokazuje, że odnowienie w niektórych miejscach przynosi owoce.

Prawie 59 milionów hektarów lasów zostało przesadzonych od 2000 roku. Znajdź wyszukiwanie, Zapewnienie możliwości pochłaniania i magazynowania 5,9 gigaton dwutlenku węgla – więcej niż całkowita roczna emisja w Stanach Zjednoczonych.

W ramach dwuletnich badań, przeprowadzonych za pomocą danych obrazowania satelitarnego i badań naziemnych w kilkudziesięciu krajach, zidentyfikowano obszary ponownego wzrostu w lasach atlantyckich Brazylii, gdzie obszar wielkości Holandii odzyskał od 2000 r. zmienić wysiłki. Praktyki branżowe.

Kolejny obszar odnowienia znajduje się w północnych lasach Mongolii, gdzie 1,2 miliona hektarów lasów zostało zregenerowanych w ciągu dwóch dekad dzięki pracy konserwatorów przyrody i rządu mongolskiego. Lasy powróciły również w części Afryki Środkowej i Kanady.

Jednak naukowcy ostrzegli, że świat nadal doświadcza kompleksowej utraty lasów w „alarmującym tempie”, a wylesianie następuje znacznie szybciej niż programy rekultywacji.

W podobnym okresie zilustrowanym w Studium Regrowth Study, prowadzonym przez WWF w ramach Projektu Trillion Tree, na całym świecie utracono 386 milionów hektarów zadrzewień, co stanowi około siedmiokrotnie większą powierzchnię lasów odnawialnych.

We wcześniejszych badaniach oszacowano, że obszar leśny jest tak duży, jak w Wielkiej Brytanii Zagubiony każdego roku, Głównie do drewna lub do zrobienia miejsca dla rolnictwa, na przykład wylesiania, które stanowią poważne zagrożenie dla dzikiej przyrody i wysiłki mające na celu powstrzymanie kryzysu klimatycznego.

Eliminacja lasów W zeszłym roku gwałtownie wzrosła, Ze stratami skoncentrowanymi w żywotnych lasach deszczowych w tropikach.

W Amazonii, która ma powierzchnię ponad 430000 akrów, wycina się i pali w szybkim tempie Zagubiony już w 2021 roku. Jair Bolsonaro, prezydent Brazylii, znajduje się pod rosnącą międzynarodową presją z powodu wylesiania.

„Nauka jest jasna – jeśli chcemy uniknąć niebezpiecznych zmian klimatycznych i przezwyciężyć utratę przyrody, musimy powstrzymać wylesianie i przywrócić naturalne lasy” – powiedział William Baldwin Cantelo, dyrektor ds. Rozwiązań opartych na naturze w WWF.

READ  Trzęsienie ziemi w Japonii: ścigaj się, aby znaleźć ocalałych, gdy krytyczne 72-godzinne okno się zamknie

„Od dawna wiemy, że regeneracja naturalnych lasów jest często tańsza, bardziej bogata w węgiel i lepsza dla bioróżnorodności niż lasy aktywnie sadzone, a te badania mówią nam, gdzie i dlaczego następuje regeneracja oraz jak możemy odtworzyć te warunki w innym miejscu.

„Ale nie możemy brać tej regeneracji za coś oczywistego – wylesianie wciąż wymaga milionów hektarów rocznie, znacznie więcej niż to, co jest regenerowane”.