Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Badania wykazały, że gleba księżycowa może przekształcać dwutlenek węgla w tlen i może wspierać życie w kosmosie

Badania wykazały, że gleba księżycowa może przekształcać dwutlenek węgla w tlen i może wspierać życie w kosmosie

Ziemia księżycowa może przekształcać dwutlenek węgla w tlen, co zwiększa prawdopodobieństwo, że może być użyta do podtrzymywania gleby ludzkie życie w kosmosieznalazł badanie.

raport Opublikowano w czasopiśmie naukowym dżule Odkrył, że gleba księżycowa zawiera aktywne związki, które wraz ze światłem słonecznym i dwutlenkiem węgla mogą być wykorzystywane do produkcji wody, tlenu i paliwa. podtrzymywania życia Bazuj na Księżycu i włącz więcej eksploracja kosmosu.

„Nasza strategia zapewnia scenariusz zrównoważonego i przystępnego cenowo pozaziemskiego środowiska życia” – powiedział Yingfang Yao, materiałoznawca z Uniwersytetu Nanjing w Chinach i główny autor raportu.

„Jeśli chcemy prowadzić eksplorację pozaziemskiego świata na dużą skalę, będziemy musieli pomyśleć o sposobach zmniejszenia ładunku, a to oznacza poleganie na jak najmniejszych dostawach z Ziemi i zamiast tego korzystanie z zasobów pozaziemskich”.

Zespół Uniwersytetu Nanjing niosący próbkę gleby księżycowej

(Yingfang Yao)

Wcześniej naukowcy sugerowali strategie dla: pozaziemskie Przetrwanie, ale przede wszystkim wymaga źródeł energii z Ziemi. Na przykład, chociaż Wytrwałość NASA na Marsie Łazik był wyposażony w instrument, który mógł wykorzystywać dwutlenek węgla z atmosfery planety do produkcji tlenu, a łazik był zasilany baterią jądrową.

Ale tym razem dr Yao i jego koledzy mają nadzieję wykorzystać dwa najbogatsze zasoby na Księżycu: promieniowanie słoneczne i glebę, i ograniczyć to, co należy przenieść w kosmos.

Zespół naukowców przeanalizował glebę księżycową przywiezioną przez chińską sondę kosmiczną Chang’E-5 i odkrył, że zawiera ona materiały bogate w żelazo i tytan. Teraz mają nadzieję zaprojektować system „pozaziemskiej fotosyntezy”, który będzie wykorzystywał glebę księżycową do elektrolizy wody.

Dwutlenek węgla wydychany przez astronautów będzie również zbierany i łączony z wodorem z elektrolizy wody. W wyniku tego procesu powstają węglowodory, takie jak metan, które według naukowców mogą być wykorzystywane jako paliwo, pomagając w opłacalny sposób podtrzymywać ludzkie życie na Księżycu.

READ  Recenzja Asus Zenbook 14X OLED Space Edition

Zespół ma nadzieję przetestować system w kosmosie podczas przyszłych lotów księżycowych przez Chiny.

W podsumowaniu autorzy raportu stwierdzili: „W świetle znaczących wysiłków włożonych w załogową eksplorację głębokiego kosmosu, ma on duże znaczenie technologiczne i naukowe w rozwoju systemu podtrzymywania życia na Księżycu do długoterminowej eksploracji”. „Korzystanie z księżycowego źródła w tym miejscu zapewnia wspaniałą okazję do zapewnienia materialnej podstawy do podtrzymywania życia na księżycu i podróży”.