Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

B-Boy Kid Crum jedzie na olimpijskiej fali, wpadając i wylatując z ringu

B-Boy Kid Crum jedzie na olimpijskiej fali, wpadając i wylatując z ringu

Coś, co zaczęło się od spontanicznego komentarza młodego mężczyzny Karama Singha Dla jego rodziny w Derby w Anglii może to teraz doprowadzić do przełomowego momentu w historii Paryż 2024 Kiedy popsuł się zadebiutował jako A Sport olimpijski.

Porozmawiaj wyłącznie z witryną olympics.com przed pojawieniem się na stronie Igrzyska Europejskie 2023 w Krakowiei ich pierwszą szansę na zakwalifikowanie się do Igrzysk we Francji od 13 miesięcy, B-Boy Kid Karam powiedział: „Byłem w domu i oglądałem teledysk — nie pamiętam, co to było, ale myślę, że był Justin Timberlake, gdzie ludzie robili Głowa się kręci i wiatraki I rzeczy z tyłu – i pomyślałem, że wygląda naprawdę fajnie.

„Więc powiedziałem mojej rodzinie w salonie:„ Chcę to zrobić pewnego dnia ”. I to był tylko żart, kompletny żart”.

W jednym z tych nieoczekiwanych momentów, kilka tygodni później Singh udał się na lokalny jarmark, gdzie zobaczył załogę wykonującą te same ruchy. Pełen energii Singh zapytał, czy może się przyłączyć. Podobnie jak w przypadku sportów napędzanych przez społeczność, maluch został powitany na scenie, gdzie „trochę przewrócił się na głowę i prawdopodobnie zrobił ze mnie głupka”.

Jednak błąd się ustabilizował i spędzał cały dzień z załogą, „jak zagubione dziecko”.

Dowiedziawszy się, że osiem lat to minimalny wiek, w którym może rozpocząć naukę w szkole, w pierwszą środę po swoich urodzinach Singh rozpoczął cotygodniową wyprawę w świat tego, co obecnie nazywa się szczelinowaniem.

Siedmioletni Singh nie mógł uwierzyć w podróż, którą odbędzie w swoim przyszłym wcieleniu po rozpaleniu ognia, tańcząc po raz pierwszy w tym teledysku.

Obecnie 25-letni B-Boy Kid Karam to potencjalny pretendent do pierwszego złotego medalu olimpijskiego w historii tego sportu.

Ale musi się zakwalifikować i pierwszą szansę ma na Igrzyskach Europejskich w Polsce, które odbywają się od 21 czerwca do 2 lipca.

READ  Hurkacz dołącza do Ruuda, aby ukończyć turniej ATP Finals

Próg rentowności zaczyna się od ćwierćfinałowych pojedynków w poniedziałek 26 czerwca, a zwycięzcy finałów gry pojedynczej mężczyzn i kobiet, które odbędą się we wtorek 27 czerwca w Parc Strzelecki w Neu-Sax, zapewnią sobie miejsce na Paris 2024.

„Nigdy nie mógłbym powiedzieć, że myślałem, że będę reprezentował Team GB w ten sposób” – powiedział Singh. Pierwsza w historii brytyjska oficjalna przerwa Dzięki występom na Mistrzostwach Europy w listopadzie 2022, gdzie zdobył srebrny medal.

„Zawsze chciałem być najlepszy na świecie, zawsze chciałem zrobić wiele dla Anglii, Wielkiej Brytanii i miejsca, z którego pochodzę, ale nigdy nie wyobrażałem sobie, że tak naprawdę będzie to na igrzyskach olimpijskich”.

Przełom olimpijski pękł

Młody Singh był urodzony, ale jego skłonność do rywalizacji oznaczała, że ​​w wybranym przez siebie czasie również ciężko pracował.

„Od najmłodszych lat zawsze byłem bardzo konkurencyjny” – powiedział nam. „Więc myślę, że kiedy się czegoś nauczę, nawet jeśli jest to dobre lub niezbyt dobre, w połowie przyzwoite lub w połowie trudne, idę się tego nauczyć i udoskonalić, abym mógł pokazać to w przyszłym tygodniu wszystkim w klasie, aby upewnić się, że jestem lepszy”.

Takie podejście miało przynieść korzyści, gdy podstawowe miejskie grupy społeczne przeniosły się w kierunku bardziej konkurencyjnej areny.

„Oczywiście bardzo się zmienił w ciągu ostatnich kilku lat” – powiedział Singh. „Myślę, że kiedy myślisz o breakdance, ludzie myślą o normalnych stereotypach, takich jak bycie zatłoczonym na ulicach… a ludzie robią to po prostu dla zabawy.

Ale z biegiem czasu staje się to w pewnym sensie bardziej jeden na jednego, gdy odchodzi od załóg.

„Organizatorzy organizują indywidualne wydarzenia i widzisz, jak firmy sportowe i duże firmy angażują się i stają się bardziej profesjonalne w sensie tego, co czuję, zanim nie zostaną potraktowane poważnie.

READ  WBD dodaje 20 kamer pokładowych i kamerę pit dla Speedway GP| Aktualności

„Ale teraz, kiedy jest na ścieżce lekkoatletycznej, nadaje jej trochę więcej definicji… Bycie na igrzyskach mówi wszystko, czego potrzebuje”.

Po udanym debiucie w r Letnie Igrzyska Olimpijskie Młodzieży 2018 w Buenos Aires, Argentynagdzie każdego dnia przychodzi ponad 30 000 osób, aby zanurzyć się w festiwalowej atmosferze, nastąpił krach Potwierdzony jako sport olimpijski w grudniu 2020 r.

Rozwój zdumiał Singha i jemu współczesnych.

„Nie mogłem tego zobaczyć (nawet) kilka lat temu. Zawsze chciałem być najlepszy na świecie i być na igrzyskach olimpijskich, a reprezentowanie twojego kraju w tym momencie jest najlepsze w historii.

„Dla mnie więc, jeśli mam wystąpić na igrzyskach olimpijskich… chcę zdobyć złoty medal, a jeśli to zrobię, osiągnąłem wszystko, co chciałem osiągnąć w tym sporcie, w tym tańcu. Więc tak Jestem tym bardzo podekscytowany”.

Moda, muzyka i filmy – część łamania kultury

Singh przyznaje, że czuje się „bardzo wyczerpany” byciem członkiem Team GB w oficjalnej roli na Igrzyskach w Polsce, nie mówiąc już o potencjalnym zakwalifikowaniu się na Igrzyska Olimpijskie.

„To niesamowite być tutaj, oficjalnie z Team GB, jakby to była kolejka górska sama w sobie, a potem być wśród wszystkich innych sportów i widzieć, jak drużyny trzymają się razem – to naprawdę miłe. Jestem naprawdę spokojny, naprawdę zrelaksowany. Jestem po prostu gotowy do pracy.” Więc tak, to dobra energia, dobra energia”.

Poczucie atmosfery igrzysk tylko zaostrza apetyty wszystkich B-boyów i B-girls biorących udział w Polsce, w tym rodaków Singha, którzy również walczą o miejsce olimpijskie, z dwoma miejscami na płeć, maksymalnie dostępnymi w Narodowym Komitecie Olimpijskim .

Oferuje dalsze możliwości zakwalifikowania się do samego Paryża na Mistrzostwach Świata WDSF 2023 w Belgii w dniach 22-24 września i Seria kwalifikacji olimpijskich Od marca do czerwca 2024 r. w różnych lokalizacjach.

READ  Północna: sezon sportów zimowych mija w połowie drogi

Ale podróż z dala od sceny rywalizacji jest równie ekscytująca dla Singha, z możliwościami, których jego młody ja nie mógł sobie wyobrazić w najśmielszych marzeniach, w tym modelowaniem dla kultowej marki odzieży sportowej Fred Perry, występowaniem w The Queen’s Platinum Jubilee i graniem główną rolę w serialu Sky Original. , który obraca się wokół początków tego sportu. Breaking Point został wydany 14 lipca.

Aha, i wiesz, co jeszcze zrobił Karam Singh? Wystąpiła w teledysku. Karam Singh mógł być najnowszą inspiracją do rozpoczęcia przełomowej podróży w tej chwili.