Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Autystyczny Związek Studentów tworzy przestrzeń dla autystycznych głosów na kampusie

Autystyczny Związek Studentów tworzy przestrzeń dla autystycznych głosów na kampusie

Założona przez uczniów z autyzmem, dla uczniów z autyzmem, Związek Studentów z autyzmem ma na celu wspieranie i zapewnianie bezpiecznej przestrzeni uczniom z autyzmem. Źródło: Nathan Mader | reporter latarni

Stowarzyszenie Studentów Autystycznych Stanu Ohio zostało utworzone przez uczniów z autyzmem dla uczniów z autyzmem.

Założona wiosną 2022 roku organizacja ma na celu wspieranie i zapewnianie bezpiecznej przestrzeni dla uczniów z autyzmem oraz samoobrony poprzez spotkania wirtualne i osobiste.

„Ideą, która zainspirowała to konsorcjum, był fakt, że na uniwersytecie nie było dużego wsparcia dla studentów z autyzmem” – powiedział w e-mailu Anirudh Subramaniam, student drugiego roku neurologii i współprzewodniczący organizacji. „Chociaż mamy świetne kluby osób niepełnosprawnych, żaden z nich nie zajmował się uczniami z autyzmem ani nie miał wystarczającego wsparcia”.

Subramaniam powiedział, że rozważa koncepcję klubu dla studentów z autyzmem i „zdobył złoto”, kiedy Stowarzyszenie Studentów Autystycznych Uniwersytetu w Pittsburghu skontaktowało się w sprawie założenia siostrzanego oddziału w Ohio.

Subramaniam powiedział, że założył klubowy serwer Discord w styczniu, zaczynając jako siedmioosobowy zespół, zanim urósł do ponad 70.

Klub tworzy poczucie przynależności u uczniów z autyzmem, powiedział Hunter Masten, student piątego roku psychologii, informatyki i inżynierii oraz dyrektor ds. kontaktów z organizacją.

„To był sposób na zbudowanie tej społeczności i uświadomienie sobie, że nie jesteśmy sami w kampusie. Osoby z autyzmem chodzą na studia” – powiedział Mastin.

Według 2017 r Stań, 38,8 procent studentów z autyzmem nie kończy studiów z dyplomem. Ta statystyka może wynikać z braku wsparcia dla uczniów z autyzmem, powiedział Torey Kaufman, student czwartego roku inżynierii przemysłowej i systemowej oraz skarbnik organizacji.

„Ich głosy nie są reprezentowane i słyszane z powodu barier systemowych, jakie napotykają przy zapisywaniu się i uczestnictwie w systemie uniwersyteckim, który nie został dla nich zaprojektowany” – powiedział Kaufman.

Podczas gdy inicjatywy w stanie Ohio, takie jak Centrum Nisongera dowcipny! Program, który pomaga studentom z autyzmem poruszać się po uczelni, jest pomocny i pomaga w stworzeniu organizacji przez uczniów z autyzmem.

READ  SpaceX potwierdza, że ​​podczas misji Inspiration4 włączył się alarm

„As! W programie odbywają się imprezy towarzyskie, co jest miłe, ale fajnie jest mieć miejsce, w którym wszyscy zwolennicy są dla siebie” – powiedział Saunders. „Czujemy się, jakby to była przestrzeń, którą stworzyliśmy dla siebie”.

Ray Han, student drugiego roku teatru i dyrektor organizacji, powiedział w e-mailu, że jednym z celów związku jest podniesienie głosu osób z autyzmem.

„Częścią tego, co staramy się zrobić jako organizacja, jest umożliwienie studentom z autyzmem większego głosu w kampusie jako grupie, a nie jako jednostkom” – powiedział Hahn.

Subramaniam powiedział, że ma nadzieję, że federacja może usunąć przeszkody na drodze do włączenia.

„Możemy powoli zacząć usuwać bariery w rzecznictwie i świadomości”, powiedział Subramaniam.

Subramaniam powiedział, że przyszłe wydarzenia mogą obejmować współpracę z innymi organizacjami studenckimi i uniwersytetem. Powiedział, że chce stworzyć prezentację na temat praw osób niepełnosprawnych, aby edukować innych na temat udogodnień.

„Wielu z nas nie wie, jakie prawa mieszkaniowe nam przysługują i tak naprawdę nie zdajemy sobie sprawy, jakie zakwaterowanie może pomóc” – powiedział Saunders.

Ziegler powiedział, że ma nadzieję, że konsorcjum zachęci więcej uczniów z autyzmem do kontynuowania studiów wyższych i wesprze ich w całym doświadczeniu.

„Mam nadzieję, że uda nam się pomóc większej liczbie studentów z autyzmem przyjść na uniwersytet, jeśli będą w stanie” – powiedział Ziegler. „Aby dać im przestrzeń, aby poczuli się, jakby należeli do kampusu, a nie tylko spędzali czas”.

Uczniowie i ich sojusznicy z autyzmem mogą dołączyć do serwera Discord organizacji Tutaj Aby poznać terminy przyszłych spotkań.

Związek Studentów Autystycznych faworyzuje Identity First Language we wszystkich odniesieniach.