Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Automat – recenzja filmu

Automat – recenzja filmu

Lisa Horowitz zautomatyzowany To ładne spojrzenie wstecz na, no cóż, maszynę. W szczególności restauracje Horn & Hardart Automat zlokalizowane w Filadelfii i Nowym Jorku, od ich powstania w 1888 roku do zamknięcia ich ostatniej lokalizacji w 1991 roku. U szczytu ich popularności ich restauracje karmiły setki tysięcy ludzi w przyjemnym , czyste budynki, za jedną monetę .

Hołd Horowitza dla maszyny był nieco inny niż to, co prawdopodobnie miała na myśli, gdy poszła zbadać słynnych nowojorczyków, którzy znali Horna i Hardarta w czasach swojej świetności. Udało mu się zdobyć kilku znanych klientów, w tym Mela Brooksa, Elliota Goulda i trzy osoby, które od tego czasu zmarły: Colina Powella, Ruth Bader Ginsburg i Karla Reinera. Szczególnie przejmujące jest obserwowanie, jak nabierają poezji, jak wiele restauracji znaczą dla nich w okresie dorastania. Jej dokument mógłby nie być tak emocjonalny jak zegar, gdyby wszyscy uczestnicy nadal żyli.

zautomatyzowany Szczegółowo omawia temat, szczególnie wczesną historię Horn & Hardart. Ciekawie było zobaczyć więcej unicestwienia maszyny, ponieważ ta część filmu wydawała się nieco pospieszna. Jeśli chodzi o Brooks, jest on widoczny w całym filmie, nawet śpiewa oryginalną piosenkę. Jego obecność sprawia, że ​​wygląda na nieoficjalnego gospodarza, a film mógłby na tym skorzystać, gdyby został zorganizowany w ten sposób. Sam dokument, choć sprawnie wyprodukowany, wyglądał jak coś, co można zobaczyć na PBS w kontekście zachwycających filmów dokumentalnych Ricka Sebaka, takich jak Kanapki, które pokochasz (2002) i program hot dog (1996). Uwielbiam jego występy, ale zdecydowanie brakuje im wyrafinowania. Wzdłuż tych samych linii, zautomatyzowany Trochę jak kawałek niklu albo miska makaronu i sera, które dostajesz z jednej z ich restauracji. To nie jest wyszukane, ale jest dobre.