Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Australijski regulator poszukuje „otoczenia regulacyjnego” ukierunkowanego na przestrzeń blockchain

Australijski regulator poszukuje „otoczenia regulacyjnego” ukierunkowanego na przestrzeń blockchain

Główny regulator finansowy Australii zamierza wspierać sektor kryptowalut, pomimo podkreślania dużej liczby oszustw dotykających inwestorów kosmicznych.

Plik Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) powiedział, że chociaż trudno jest regulować nowe i pojawiające się technologie, takie jak waluta cyfrowa, nadal będą pracować „w celu utrzymania, ułatwienia i poprawy wydajności”. [Australia’s] System finansowy i firmy, które w nim działają, „jako centralny element jego pracy.

Komisarz ASIC Cathy Armor, w komitecie podczas australijskiego tygodnia Blockchain, powiedziała, że ​​regulator pozostaje zainteresowany tym, w jaki sposób waluta cyfrowa może poprawić działanie szerszego systemu finansowego.

„Kiedy mówimy o nowych innowacjach, takich jak [DLT], Lub nowe produkty, takie jak wiele produktów kryptograficznych, z naszej perspektywy w ASIC naprawdę interesuje nas, w jaki sposób możemy wykorzystać te produkty do ulepszenia działania naszego systemu finansowego. „

Armor przytoczył jeden z przykładów innowacji, planu, który miałby zastąpić obecny system rozliczeń giełdowych w Australii technologią DLT.

„Spędzamy dużo czasu, przyglądając się propozycji ASX dotyczącej zmiany systemu rozliczeń i rozrachunków”.

Chociaż komisarz powiedziała, że ​​regulator jest chętny do wspierania branży kryptowalut w jak największym stopniu, powiedziała, że ​​nadal otrzymuje dużą liczbę skarg dotyczących oszustw i oszustw.

„W ramach naszej pracy związanej z problemami konsumenckimi i inwestorskimi otrzymujemy wiele skarg, gdy sprawy nie układają się dobrze. Wiemy, że jest to prawdopodobnie główny problem wszystkich z Państwa, którzy uczestniczą w tej branży, tak jak jest to dla nas”.

W ostrzeżeniu dla inwestorów Armor powiedział, że należy być świadomym „złych praktyk lub oszukańczych działań” związanych z cyfrowymi walutami i tokenami.

Wynika to z wcześniejszego odkrycia regulatora, że ​​oszustwa związane z kryptowalutami wzrosły o 20% w ciągu pierwszych kilku miesięcy globalnej reakcji na COVID-19, co, jak obawiał się, wskazywało na trend w kierunku większej liczby oszustw.

READ  Playmobil wysyła astronautów ESA na „Mars Expedition” z nową kolekcją zabawek

ZOBACZ TAKŻE: CoinGeek Live, cyfrowa waluta i globalna zgodność: narzędzia i wskazówki dotyczące giełd, portfeli i innych usługodawców

Nowy w Bitcoin? Sprawdź CoinGeek’s Bitcoin dla początkujących , The Ultimate Resource Guide, aby dowiedzieć się więcej o Bitcoinie – zgodnie z pierwotną wizją Satoshi Nakamoto – i łańcuchu bloków.