Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Australijski regulator poszukuje „otoczenia regulacyjnego” ukierunkowanego na przestrzeń blockchain

Główny regulator finansowy Australii zamierza wspierać sektor kryptowalut, pomimo podkreślania dużej liczby oszustw dotykających inwestorów kosmicznych.

Plik Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) powiedział, że chociaż trudno jest regulować nowe i pojawiające się technologie, takie jak waluta cyfrowa, nadal będą pracować „w celu utrzymania, ułatwienia i poprawy wydajności”. [Australia’s] System finansowy i firmy, które w nim działają, „jako centralny element jego pracy.

Komisarz ASIC Cathy Armor, w komitecie podczas australijskiego tygodnia Blockchain, powiedziała, że ​​regulator pozostaje zainteresowany tym, w jaki sposób waluta cyfrowa może poprawić działanie szerszego systemu finansowego.

„Kiedy mówimy o nowych innowacjach, takich jak [DLT], Lub nowe produkty, takie jak wiele produktów kryptograficznych, z naszej perspektywy w ASIC naprawdę interesuje nas, w jaki sposób możemy wykorzystać te produkty do ulepszenia działania naszego systemu finansowego. „

Armor przytoczył jeden z przykładów innowacji, planu, który miałby zastąpić obecny system rozliczeń giełdowych w Australii technologią DLT.

„Spędzamy dużo czasu, przyglądając się propozycji ASX dotyczącej zmiany systemu rozliczeń i rozrachunków”.

Chociaż komisarz powiedziała, że ​​regulator jest chętny do wspierania branży kryptowalut w jak największym stopniu, powiedziała, że ​​nadal otrzymuje dużą liczbę skarg dotyczących oszustw i oszustw.

„W ramach naszej pracy związanej z problemami konsumenckimi i inwestorskimi otrzymujemy wiele skarg, gdy sprawy nie układają się dobrze. Wiemy, że jest to prawdopodobnie główny problem wszystkich z Państwa, którzy uczestniczą w tej branży, tak jak jest to dla nas”.

W ostrzeżeniu dla inwestorów Armor powiedział, że należy być świadomym „złych praktyk lub oszukańczych działań” związanych z cyfrowymi walutami i tokenami.

Wynika to z wcześniejszego odkrycia regulatora, że ​​oszustwa związane z kryptowalutami wzrosły o 20% w ciągu pierwszych kilku miesięcy globalnej reakcji na COVID-19, co, jak obawiał się, wskazywało na trend w kierunku większej liczby oszustw.

READ  SpaceX potwierdza, że ​​podczas misji Inspiration4 włączył się alarm

ZOBACZ TAKŻE: CoinGeek Live, cyfrowa waluta i globalna zgodność: narzędzia i wskazówki dotyczące giełd, portfeli i innych usługodawców

Nowy w Bitcoin? Sprawdź CoinGeek’s Bitcoin dla początkujących , The Ultimate Resource Guide, aby dowiedzieć się więcej o Bitcoinie – zgodnie z pierwotną wizją Satoshi Nakamoto – i łańcuchu bloków.