World

Australijczycy wściekli po tym, jak premier Victoria przyznała, że ​​używa „Covid w ściekach”, aby usprawiedliwić zamknięcie w całym stanie Nowości

Australijczycy kierują swoje skargi do premiera Wiktorii Dana Andrewsa po tym, jak przyznał się do braku ścieków skażonych koronawirusem w swojej decyzji o zamknięciu stanu.

Andrzeja ogłosić Statewide przez siedem dni zamknięte 5 sierpnia w odpowiedzi na “Wykrywanie ścieków” Covid-19 w wiejskim miasteczku Wangaratta, około 236 kilometrów (147 mil) od Melbourne. Odkrycie tworzy „Możliwość narażenia regionalnych wiktorianów na Covid-19” wyjaśnił Andrews. Decyzja o rozszerzeniu ograniczeń miała objąć cały kraj „Zachowaj bezpieczeństwo w regionie Wiktorii”, Premier dodał.

Oznacza to, że wiktorianie muszą pozostać w domu, z wyjątkiem nagłych wypadków i zakupów spożywczych. Spotkania publiczne są zabronione, ponieważ ludzie mogą spotkać tylko jedną osobę w swoim kręgu towarzyskim. Instytucje edukacyjne powrócą również do nauczania online.

Jednak lokalni urzędnicy szybko zaprzeczyli, dlaczego to surowe zarządzenie stało w całym stanie. Andrews początkowo twierdził, że test sanitarny był: „Napięcia” Dodatni, potem ujemny, a następnie ponownie dodatni. Według lokalnych mediów jego interpretacja była błędna. Niecałe 24 godziny później burmistrz Wangaratta Dean Reese przeciwstawił się łańcuchowi wydarzeń premiera. Regionalni urzędnicy ds. zdrowia potwierdzili, że po jednym pozytywnym odkryciu 30 lipca przeprowadzono kilka testów, które dały negatywne wyniki.

Australijczycy wkrótce zaczęli wypowiadać się w mediach społecznościowych na temat ścieków, które Andrews wystawił z powodu koronawirusa. do południa w piątek, „#Fałszywe kupy” Był popularny, z niezliczonymi tweetami wzywającymi premiera do zamknięcia całego kraju za mistyfikacje.

Ostateczne zamieszanie wymuszony Andrews rozpoznał śmierdzący obszar.

“Przepraszamy. Staramy się jak najszybciej uzyskać najlepsze informacje. Nic nie jest idealne i nikt tak nie udaje” Powiedział w sobotę. Premier podkreślił jednak brak ścieków Covid w Wangaratta „To nie jedyny powód, dla którego ludzie są zamykani w całym stanie”.

Pomimo nalegań Andrewsa, że ​​blokada jest nadal konieczna, Australijczycy nadal twierdzą, że obecne dane nie uzasadniają tak surowych ogólnych ograniczeń.

READ  Raz w tysiącleciu kopuła termiczna opadła na Stany Zjednoczone i Kanadę, zapowiadając przyszłą katastrofę klimatyczną

Według doniesień medialnych blokada ma zostać przedłużona. Sądząc po ciągłej aktywności na Twitterze, może to oznaczać więcej #FakePoos skierowanych do Andrewsa, a niektórzy Australijczycy wyrażają nadzieję, że hashtag rozprzestrzeni się w całym kraju.

Myślisz, że Twoi znajomi byliby zainteresowani? Podziel się tą historią!