Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Australia wycofuje się z mistrzostw w sztafecie lekkoatletycznej z powodu COVID-19

MELBOURNE (Reuters) – Australijska Organizacja Lekkoatletyczna stwierdziła, że ​​nie wyśle ​​sportowców na Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce IAAF w Polsce w przyszłym miesiącu z powodu rozprzestrzeniania się nowego wirusa Corona, decyzji, która może podważyć ich nadzieje na kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Tokio .

AA stwierdziła, że ​​decyzja została podjęta „w świetle sytuacji COVID-19 w Polsce i Europie, z bezpieczeństwem i dobrem uczestników z Australii na pierwszym miejscu”.

„Wyciąganie zespołu z ważnego wydarzenia jest zawsze rozczarowujące, ale uważamy, że decyzja ta leży w interesie zdrowia i bezpieczeństwa sportowców, personelu i trenerów” – powiedział dyrektor generalny stowarzyszenia Darren Gaucher.

AA zapowiedziało, że będzie się starać organizować „specjalne imprezy sztafetowe” w czerwcu przy wsparciu Oceania Athletics, aby australijskie drużyny sztafetowe mogły spróbować spełnić kryteria kwalifikacyjne na Igrzyska Olimpijskie w Tokio, które rozpoczną się 23 lipca.

Australia ma nadzieję, że drużyny mężczyzn i kobiet wejdą na igrzyska olimpijskie do sztafet 4x100m i 4×400, ale jeszcze nie zakwalifikowały się.

Osiem najlepszych krajów na Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce IAAF na Śląsku od 1 do 2 maja zakwalifikuje się do Tokio, jeśli nie zakwalifikowało się jeszcze podczas Mistrzostw Świata 2019 w Doha.

Wszelkie pozostałe miejsca są przydzielane zgodnie z rankingiem World Athletics z 29 czerwca.

(Przygotowane przez Iana Ransoma; Edytowane przez Petera Rutherforda)

READ  Powrót Costy do Polski | Zwiastować