Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Aukcje Blue Origin z podróży na skraj kosmosu za 28 milionów dolarów

Miejsce na pokładzie pierwszego załogowego lotu Blue Origin w kosmos suborbitalny przyniosło 28 milionów dolarów podczas aukcji na żywo w sobotę.

dlaczego to ma znaczenie: Chociaż rynek rejsów suborbitalnych może nie być ogromny, eksperci twierdzą, że jest to ważny segment przemysłu kosmicznego, który ma być widoczny dla publiczności i może się rozprzestrzenić, gdy więcej osób zacznie latać.

Szybkie nadrabianie zaległości: Sobotnie wydarzenie na żywo zakończyło wieloczęściową aukcję Blue Origin na to miejsce w jej nowym Shepardzie. Dochód z aukcji zostanie przekazany na rzecz Fundacji Klub Przyszłości skupiony na nauce, technologii, inżynierii i matematyce (STEM).

  • „Wow, potrzebuję tu drugiego”, powiedziała Ariane Cornell, dyrektor ds. astronautów i sprzedaży orbitalnej w Blue Origin podczas transmisji internetowej po zakończeniu aukcji.
  • Zwycięzca – który nie został ujawniony – uda się również na skraj kosmosu z Jeffem Bezosem, jego bratem Markiem i czwartym pasażerem, którego jeszcze nie dzielili.
  • Lot ma wystartować 20 lipca.

Jak to działa: Podróż na New Shepard trwa około 11 minut. Pasażerowie wewnątrz kapsuły wystrzeliwują na szczycie rakiety, osiągając prawie 100 kilometrów w powietrzu.

  • Kapsuła następnie opada pod spadochrony, podczas gdy rakieta wielokrotnego użytku ląduje pionowo na ziemi.

Wielkie zdjęcie: Virgin Galactic Richarda Bransona pracuje również nad uruchomieniem pierwszych płatnych klientów na loty suborbitalne w kosmos. Branson ma polecieć w tym roku.

READ  Eksploracja kosmosu to nie neokolonializm