Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Auchan otwiera swój pierwszy w pełni autonomiczny sklep w Polsce

Auchan otwiera swój pierwszy w pełni autonomiczny sklep w Polsce

Francuska sieć detaliczna Auchan otworzyła swój pierwszy na polskim rynku sklep samoobsługowy w ramach konceptu Auchan Go.

Całodobowy sklep bezgotówkowy o powierzchni 75 m2, zlokalizowany w Warszawie (ul. Gaspraszaka 29).

Sklep oferuje 1100 SKU, w tym produkty świeże (mięso, wędliny i owoce), napoje i przekąski, pieczywo, nabiał, mrożonki, produkty ekologiczne, delikatesowe i przemysłowe, napoje gorące.

Ponad 40% asortymentu sklepu to produkty marek własnych Auchan, w tym popularne Bevni Dobreko– Markowe produkty.

Technologia Trico

Rozwiązanie oparte na sztucznej inteligencji wykorzystywane w sklepie jest dostarczane przez strategicznego partnera Trigo, izraelską firmę, która umożliwia bezproblemowe zakupy i zautomatyzowane operacje.

Przed wejściem do Auchan Go klienci muszą przesunąć swoją kartę płatniczą i zarejestrować swój numer telefonu za pośrednictwem terminala przy wejściu do sklepu.

System EasyOut Trico wykorzystuje wyspecjalizowane kamery wizyjne z czujnikami na półkach do zbierania danych o każdej interakcji kupującego z produktem i tworzenia cyfrowych koszyków zakupowych w czasie rzeczywistym.

Po wyjściu klienta ze sklepu płatność jest automatycznie realizowana poprzez cyfrowy paragon na telefon komórkowy.

System nie gromadzi ani nie analizuje żadnych danych biometrycznych ani danych dotyczących rozpoznawania twarzy, zapewniając pełną ochronę danych zgodnie z przepisami RODO.

Rozbudowa sieci

Po udanych próbach konceptu „frictionless” we Francji firma zauważyła, że ​​Polska jest pierwszym rynkiem, na którym sklep Auchan Go jest w pełni operacyjny dla kupujących.

Pierwszy sklep Auchan zasilany trigo, nazwany Auchan Go le Lab, został otwarty niecałe dwa miesiące później i jako pierwszy wdrożył tę bezdotykową obsługę typu „dotknij i idź”.

Według Katarzyny Tokarewicz, dyrektor ds. transformacji i projektów w Auchan Polska, w najbliższych latach planowane jest otwarcie około 40 sklepów w tym formacie.

Sieć Aachen

Auchan Retail Polska zarządza siecią hipermarketów Auchan, Supermarketów Auchan, sklepów typu convenience Easy Auchan, sklepów osiedlowych Moje Auchan, sklepów autonomicznych Auchan Go oraz kanałem e-commerce.

READ  Sponsorzy w świecie hazardowym

Sieć posiada również sklepy franczyzowe w postaci supermarketów i hipermarketów.

© 2023 Europejski Dziennik Supermarketów – Twoje źródło najnowszych wiadomości technicznych. Artykuł autorstwa Branislava Bekica. Kliknij Rejestr Aby zarejestrować się do ESM: Europejski Magazyn Supermarketów.