Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Aubrey Global Emerging Markets Opportunities Fund poszukuje dochodowych trendów w rozwijających się regionach

Inwestowanie na rynkach wschodzących nie jest dla osób o słabych nerwach. Narażenie na niestabilne gospodarki, niestabilność polityczną i nieprzewidywalne biznesy mogą sprawić, że doświadczeni inwestorzy będą spędzać sen z powiek.

Istnieją jednak potencjalne korzyści. Fantastyczne nagrody mogą być oferowane inwestorom, którzy chcą podjąć to dodatkowe ryzyko i zainwestować pieniądze w ekscytujących i szybko rozwijających się regionach świata.

Jedną z największych atrakcji jest kupowanie firm, które skorzystałyby na szybkiej aktualizacji – i związanych z nią zmianach demograficznych – poszczególnych krajów.

Takie przesunięcia mogą powodować mutacje w niektórych sektorach. W końcu, jeśli masz rosnącą zamożną populację, to naturalnie będzie większy popyt na towary i usługi.

Portfelem inwestycyjnym, który ściśle monitoruje takie dochodowe trendy, jest fundusz Aubrey Global Emerging Markets Opportunities Fund.

Ten portfel, najlepiej dostosowany dla inwestorów, którzy chcą pozyskać kapitał w dłuższej perspektywie, kupuje rozwijające się firmy, które można znaleźć w różnych sektorach i krajach.

Jego celem jest generowanie atrakcyjnych zwrotów poprzez inwestowanie w firmy, które całkowicie koncentrują się na wzroście konsumpcji i usług na rynkach wschodzących.

Preferowane obszary to podróże, edukacja, opieka zdrowotna i e-commerce.

Filozofia funduszu opiera się na rosnących możliwościach konsumenckich w regionach rynków wschodzących, które stanowią 40 procent światowej gospodarki i 70 procent jej wzrostu.

Konsumenci ci są ambitnymi, mobilnymi, ambitnymi członkami społeczeństwa. Menedżer lubi dominujące lub pierwsze firmy i woli „lokalnych czempionów” od regionalnych wersji uznanych międzynarodowych korporacji.

Jednak firmy te często mają modele biznesowe skopiowane z tych na Zachodzie, a firmy replikowalne mogą zarabiać pieniądze.

więcej niż inwestycja

Aubrey Capital Management z siedzibą w Edynburgu uważa, że ​​wzrost konsumpcji na globalnych rynkach wschodzących jest trendem, który prawdopodobnie utrzyma się w dającej się przewidzieć przyszłości.

„Gdy konsumenci zwiększą swoje dochody i bogactwo, będą aspirować do wielu dóbr i usług, którymi cieszą się bogatsze kraje”, stwierdza raport.

READ  „Płacą mi za jedzenie lodów!” I inne wymarzone prace Ekonomia i biznes

Jej zdaniem różne możliwości rozwoju pojawią się, gdy wschodzące gospodarki rynkowe osiągną różne etapy swojego rozwoju. W wielu przypadkach zmienia to ich listy zakupów.

„Chociaż gusta konsumentów zmieniają się w zależności od kraju, generalnie prawdą jest, że ich przeznaczeniem jest osiągnięcie standardu życia bardziej akceptowalnego dla zainteresowanych konsumentów” – dodał Aubrey Capital Management.

Jej proces badawczy jest połączeniem spotkań twarzą w twarz z firmami oraz własnej analizy danych Aubrey, takich jak analiza zysków i strat, bilans i rachunek przepływów pieniężnych.

Fundusz obejmuje obecnie 34 pozycje holdingowe z wielu sektorów. Na przykład 34,5 procent funduszu ma nazwy według uznania konsumentów*. Sektor ten najlepiej zdefiniować jako firmy, które sprzedają produkty i usługi, które są pożądane przez ludzi, a nie tylko niezbędne.

Sektor podstawowych dóbr konsumpcyjnych – takich jak żywność, artykuły gospodarstwa domowego i artykuły higieniczne – ma drugą co do wielkości alokację środków na poziomie 21 procent*. Za nimi plasują się usługi telekomunikacyjne, finanse, opieka zdrowotna, nieruchomości i branże*.

Jeśli chodzi o alokację krajową, fundusz ma 44,2 proc. zaangażowania w Indiach i 38,1 proc. w Chinach*. Te dwa są zdecydowanie największe.

Korea Południowa znalazła się na trzecim miejscu wśród najważniejszych krajów z 5,1 proc., a za nią uplasowały się Singapur, Polska, Indonezja i Argentyna*.

Aubrey jest dumny ze swojego procesu selekcji akcji, który rozpoczyna się od inwestycyjnego świata prawie 15 000 firm. Z tej liczby jest około 2000 nazwisk skierowanych do konsumentów. To zawęża ją do listy obserwacyjnej zawierającej od 200 do 400 akcji, która jest wprowadzana do dalszej analizy.

Największym holdingiem funduszu jest obecnie Tencent, chińska firma internetowa i technologiczna, której zainteresowania obejmują przetwarzanie w chmurze, gry wideo i komunikację*.

Apollo Hospitals, indyjska wielonarodowa sieć, jest drugą co do wielkości siecią szpitali, za nią Sea Limited, globalna konsumencka firma internetowa z siedzibą w Singapurze*.

READ  Wędrująca Gęś zbiera fundusze na wsparcie Ukrainy

Inne ważne pozycje w pierwszej dziesiątce to Chińska platforma zakupowa Meituan oraz Dino Polska, polska sieć sklepów spożywczych*.

Ostatni komentarz funduszu wskazywał, że na rynkach panował chaos z powodu połączenia obaw o rosnącą inflację, wyższe stopy procentowe i bardziej jastrzębią Rezerwę Federalną. „Naszą początkową nadzieją jest to, że globalna niechęć do Chin zniknie, interwencja rządu ustąpi, a normalne usługi inwestycyjne zostaną wznowione” – napisano w oświadczeniu.

Zauważył również, że kiedy sentyment do rynku jest bardzo negatywny, wydaje się to być byczym sygnałem, że sytuacja może zacząć się zmieniać.

„Nasze dobrze finansowane spółki nadal wydają nam się bardzo dobrze pozycjonowane w swoich sektorach i pomimo rozczarowujących nastrojów rynkowych, jesteśmy w pełni pewni w nadchodzącym roku” – dodał fundusz.

*Źródło: Arkusz informacyjny MFW, grudzień 2021 r.

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie stanowią wiarygodnego przewodnika po przyszłych zwrotach. Możesz nie odzyskać pierwotnie zainwestowanej kwoty, a przepisy podatkowe mogą z czasem ulec zmianie. Wyrażone opinie są opiniami Juliet Schooling Latter, dyrektora ds. badań w FundCaliber i nie stanowią porady finansowej.