Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Atlus przegapił najbardziej fascynującą postać Persona 5 Royal

Atlus przegapił najbardziej fascynującą postać Persona 5 Royal

W ostatnim czasie internet zawrzało od ogłoszenia Osoba 5 Zwyczajna graI Duch nocy (P5X). Fani pokochali nowe postacie, ale byli też podekscytowani ponownym spotkaniem z dawnymi ulubieńcami. Ale kiedy spojrzałem na zrzuty ekranu, zauważyłem, że brakuje jednej osoby: Goro Akechi. Co daje, Atlusie? Nie możesz udawać Persona 5 RoyalJego główny antagonista również nie był najbardziej przekonującą postacią w serii. Był prawdziwym członkiem grupy Phantom Thieves, a jego hejterzy mogli umrzeć z szaleństwa.

Goro Akechi to licealista, który służy jako rywal głównego bohatera Osoba 5. W oryginalnej grze zdradził drużynę, udając ich przyjaciela. Robi to również w rozszerzonym Królewski wersji, ale aktualizacja gry z 2019 roku dodaje do niej dodatkowe sceny. Te interakcje społeczne sprawiają, że Akechi czuje się jak bardzo niespokojny przyjaciel, a nie nieśmiały policjant, który zmienił zdanie w ostatniej chwili.

Podobnie jak większość antagonistów RPG, Akechi ma tragiczną historię. Jego matka zmarła, gdy był młody, a dorastał jako sierota (ogólnie Wielkie piętno społeczne w Japonii). Akechi pragnął zemsty na swoim zaniedbującym i okrutnym ojcu, więc połączył siły z nim, aby zbliżyć się na tyle blisko, by go zabić. Niestety, jego ojciec przez cały czas planował zabójstwo syna. Akechi w końcu zdaje sobie sprawę, że bohater jest kimś podobnym do siebie i postanawia poświęcić się, aby zapewnić ucieczkę Widmowym Złodziejom bohaterów.

To też pomogło Królewski, gracze musieli spędzać z nim więcej czasu w zupełnie nowej historii. Po grze dodano nowy semestr, w którym rzeczywistość całkowicie się zmieniła. W tym ciągle zmieniającym się Tokio każda postać przeżywa swoją osobistą tragedię i każdy wiedzie szczęśliwe życie. To jedyny scenariusz, w którym można uratować Akechi. Odrzuca jednak sztuczny świat i towarzyszące mu fałszywe szczęście. Ponieważ sugerowano, że zginął w pierwotnym planie, pokonanie właściciela tego świata oznaczałoby, że przestałby istnieć. Nie interesuje. Dla niego śmierć jest lepsza niż życie pod kciukiem siły wyższej.

READ  „Niestandardowy” SoC Tensor firmy Google może być po prostu niewydanym Exynos

Ale chciałam, żeby żył! Kiedy szukasz końca, w którym sztuczny świat zostanie zniszczony, Królewski Podnosi możliwość, że Akechi mógł przeżyć. Wstrzymałem więc oddech na myśl o ponownym zobaczeniu Akechi w kontynuacji pomieszane. Nigdy nie ukończyłem tej gry musou, pomimo ukończenia wielu innych. Akechi nie była tym zainteresowana i to był z pewnością jeden z powodów. Nie jestem zbytnio zaangażowany s. 5 czego w nim nie było.

Miałem nadzieję, że to tylko zbieg okoliczności. Akechi jest dobry i zasługuje na pojawienie się w innych spin-offach. Teraz się pojawia P5X Mnie też mógł zawieść i zacząłem tracić nadzieję, że Atlus kiedykolwiek będzie pamiętał, kim był. To jest homofobia i nie zamierzam jej bronić. Atlusie, daj nam mojego syna dzikiego ptaka albo daj mi śmierć.