Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Atlus przegapił najbardziej fascynującą postać Persona 5 Royal

W ostatnim czasie internet zawrzało od ogłoszenia Osoba 5 Zwyczajna graI Duch nocy (P5X). Fani pokochali nowe postacie, ale byli też podekscytowani ponownym spotkaniem z dawnymi ulubieńcami. Ale kiedy spojrzałem na zrzuty ekranu, zauważyłem, że brakuje jednej osoby: Goro Akechi. Co daje, Atlusie? Nie możesz udawać Persona 5 RoyalJego główny antagonista również nie był najbardziej przekonującą postacią w serii. Był prawdziwym członkiem grupy Phantom Thieves, a jego hejterzy mogli umrzeć z szaleństwa.

Goro Akechi to licealista, który służy jako rywal głównego bohatera Osoba 5. W oryginalnej grze zdradził drużynę, udając ich przyjaciela. Robi to również w rozszerzonym Królewski wersji, ale aktualizacja gry z 2019 roku dodaje do niej dodatkowe sceny. Te interakcje społeczne sprawiają, że Akechi czuje się jak bardzo niespokojny przyjaciel, a nie nieśmiały policjant, który zmienił zdanie w ostatniej chwili.

Podobnie jak większość antagonistów RPG, Akechi ma tragiczną historię. Jego matka zmarła, gdy był młody, a dorastał jako sierota (ogólnie Wielkie piętno społeczne w Japonii). Akechi pragnął zemsty na swoim zaniedbującym i okrutnym ojcu, więc połączył siły z nim, aby zbliżyć się na tyle blisko, by go zabić. Niestety, jego ojciec przez cały czas planował zabójstwo syna. Akechi w końcu zdaje sobie sprawę, że bohater jest kimś podobnym do siebie i postanawia poświęcić się, aby zapewnić ucieczkę Widmowym Złodziejom bohaterów.

To też pomogło Królewski, gracze musieli spędzać z nim więcej czasu w zupełnie nowej historii. Po grze dodano nowy semestr, w którym rzeczywistość całkowicie się zmieniła. W tym ciągle zmieniającym się Tokio każda postać przeżywa swoją osobistą tragedię i każdy wiedzie szczęśliwe życie. To jedyny scenariusz, w którym można uratować Akechi. Odrzuca jednak sztuczny świat i towarzyszące mu fałszywe szczęście. Ponieważ sugerowano, że zginął w pierwotnym planie, pokonanie właściciela tego świata oznaczałoby, że przestałby istnieć. Nie interesuje. Dla niego śmierć jest lepsza niż życie pod kciukiem siły wyższej.

READ  Noble M12: najlepszy brytyjski budżetowy supersamochód?

Ale chciałam, żeby żył! Kiedy szukasz końca, w którym sztuczny świat zostanie zniszczony, Królewski Podnosi możliwość, że Akechi mógł przeżyć. Wstrzymałem więc oddech na myśl o ponownym zobaczeniu Akechi w kontynuacji pomieszane. Nigdy nie ukończyłem tej gry musou, pomimo ukończenia wielu innych. Akechi nie była tym zainteresowana i to był z pewnością jeden z powodów. Nie jestem zbytnio zaangażowany s. 5 czego w nim nie było.

Miałem nadzieję, że to tylko zbieg okoliczności. Akechi jest dobry i zasługuje na pojawienie się w innych spin-offach. Teraz się pojawia P5X Mnie też mógł zawieść i zacząłem tracić nadzieję, że Atlus kiedykolwiek będzie pamiętał, kim był. To jest homofobia i nie zamierzam jej bronić. Atlusie, daj nam mojego syna dzikiego ptaka albo daj mi śmierć.