Atletico wygrywa 1:0 z Rayo, gracz Osasuny pomaga Ukrainie

Atletico Madryt umocniło swoją dobrą passę, wygrywając 1:0 z Rayo Vallecano w La Liga po tym, jak Zmartwychwstanie Cooka strzeliło zwycięskiego gola w drugiej połowie w derbach stolicy.

Po międzynarodowej przerwie Atletico zagra z Alaves, a 5 kwietnia rozpocznie mecz ćwierćfinałowy Ligi Mistrzów z Manchesterem City, drużyną Pepa Guardioli.

Zwycięstwo panujących mistrzów, szóste w sumie w siedmiu meczach, wyniosło ich na trzecie miejsce, zaledwie dwa punkty za drugą Sewillą. Real Madryt prowadzi w lidze o 12 punktów od Atletico, zanim w niedzielę gości Barcelonę w długo wyczekiwanym „El Clasico”.

Diego Simeone powtórzył swój skład za wtorkowe zwycięstwo 1:0 na Old Trafford, które wyeliminowało Manchester United z Ligi Mistrzów 2:1 w dwumeczu w 1/8 finału.

Po ciągłej zmianie składu, gdy jego drużyna czasami zmagała się z problemami w tym sezonie, Simeone wydaje się, że znalazł swojego faworyta w początkowych 11 z Antoine Griezmann i Joao Felix w ataku, a Luis Suarez jako rezerwa.

Griezmann i Felix połączyli się trzy razy na początku, aby stworzyć szanse na kontynuowanie obrony Rayo. Gospodarze odpowiedzieli presją i szybkim atakiem, który wstrząsnął najzdolniejszymi kibicami przez resztę pierwszej połowy.

Ale kiedy Felix zremisował Koke w 49. minucie, opór załamał się. Po otrzymaniu piłki w polu karnym, Koke zwrócił ją Félixowi i przybył w drugiej fali.

Portugalski napastnik posłał piłkę z powrotem, by zmierzyć się z ruchem Koke’a wokół swojego celu, a hiszpański pomocnik wykonał resztę, trafiając w daleki słupek.

„Myślę, że zrobiliśmy to kliknięcie”, powiedział Cook.

„Zwiększyliśmy naszą intensywność i skupienie i dlatego jesteśmy w tym wyścigu. (Poprawiliśmy się) zarówno w obronie, jak i ataku. Utrzymujemy czyste konto, co daje nam zwycięstwa. „

Angel Correa otrzymał czerwoną kartkę, o której napastnik powiedział sędziemu, po faulu w 86. minucie Correa jest najlepszym strzelcem Atlético w tym sezonie z 12 golami. Ominie go mecz z Alavesem.

READ  Eliminacje Mistrzostw Świata 2022: Polska, Senegal bezpieczne bilety do Kataru

Rayo, który w grudniu wspiął się na czwarte miejsce, został na 13. miejscu po 10 rundach bez zwycięstwa.

W niedzielnym Clasico Real Madryt nie będzie mógł liczyć na najlepszego strzelca ligi Karima Benzemę, który został wykluczony z gry z powodu kontuzji lewej nogi.

Pomoc dla Ukrainy

Osasuna zadał cios malejącym szansom Levante na uniknięcie spadku po tym, jak przegrali zwycięstwo 3-1 w dolnym klubie.

Levante zostawił siedem punktów ze strefy bezpieczeństwa na dziewięć meczów przed końcem.

Rubén Garcia, który wyznaczył jeden z celów Osasuny, skupi się teraz na udziale w konwoju pomocy humanitarnej dla Ukrainy.

Osasuna otwiera w niedzielę swoje zaplecze szkoleniowe, aby zebrać fundusze na transport pomocy humanitarnej, którą Garcia częściowo organizuje.

Garcia dołączy do konwoju co najmniej pięciu ciężarówek załadowanych lekarstwami i artykułami dla dzieci, który planuje opuścić Hiszpanię w czwartek na granicę Polski z Ukrainą, aby pomóc sprostać strumieniom uchodźców uciekających przed rosyjską inwazją.

walka o łącze

Dwie drużyny, które próbują uniknąć spadku, wygenerowały najbardziej ożywioną konfrontację dnia, a Granada strzeliła gola w późnych godzinach, aby zakończyć 3-2 powrót do Alaves.

Jej pierwsze zwycięstwo w dziewięciu rundach podniosło Granadę o cztery punkty z ostatniej trójki. Alaves pozostał na przedostatnim miejscu.

Alaves prowadziło 2:1 na pół godziny przed końcem, zanim Antonio Puertas wyrównał z Grenadą i prowadził rezerwowego Luisa Suareza w 87. minucie.

Napastnik Alaves Joselo Mato strzelił rzut karny, który w pierwszej połowie obronił bramkarz Luis Maximiano.

Znowu Guad

Skrzydłowy Valencii Goncalo Guedes strzelił gola na początku drugiej połowy, aby pomóc swojej drużynie w wygranym 1:0 meczu z Elche.

Guedes cieszy się najlepszym sezonem w swojej karierze z 13 golami we wszystkich rozgrywkach. Pomógł Walencji dotrzeć do finału Pucharu Króla przeciwko Realowi Betis w przyszłym miesiącu.

READ  European Games: Delicious Orie niesie nadzieje Brytyjczyków na pierwsze kwalifikacje olimpijskie wagi ciężkiej | Wiadomości bokserskie