Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

ATLAS Space Operations zabezpiecza 26 milionów dolarów w finansowaniu serii B prowadzonym przez Mitsui Nowości

Robisz to, co potrafisz najlepiej i budujesz własnego satelitę. Resztą zajmie się Atlas.

Operacje Atlas SpaceA Dostawca opartych na chmurze rozwiązań komunikacji satelitarnej i zabezpieczył 26 milionów dolarów w ramach finansowania serii B prowadzonego przez Mitsui & Spółka. Runda inwestycyjna wzmocniła zaufanie do podejścia ATLAS do programów naziemnych jako usługi (G-SaaS) jako krytycznego rozwiązania w gospodarce kosmicznej..

Runda finansowania jest częścią strategicznych inicjatyw zarówno Mitsui, jak i Atlas. Dla ATLAS ta inwestycja przyspiesza zarówno plan rozwoju międzynarodowego, jak i jego plan Oprogramowanie naziemne, takie jak usługa Model biznesowy. Jest to rozwiązanie Industry Disruptive Software (Freedom™) firmy ATLAS, które integruje złożone, odmienne sieci dla klientów rządowych i komercyjnych w ramach ujednoliconej sieci.

Dla Mitsui inwestycja w Atlas świadczy o zaangażowaniu firmy w jej kosmiczny portfel. Mitsui określił obszar zainteresowania innowacyjnych firm, które świadczą usługi operatorom satelitarnym. W 2018 r. Mitsui nabył mniejszościowy udział w BlackSky Global, a następnie w 2020 r. przejął Spaceflight, Inc., amerykańską firmę świadczącą usługę współdzielenia lotów satelitarnych. Inwestycja w Atlas wzmacnia pozycję Mitsui w przemyśle lotniczym jako jednego z nowych docelowych obszarów wzrostu.

Sean McDaniel, współzałożyciel i dyrektor generalny Atlasogłoszony, „Strategiczne partnerstwo z Mitsui potwierdza pozycję Atlasa jako światowego lidera w zakresie usług łączności satelitarnej. Inwestycja ta wykorzystuje firmę do przyspieszenia wzrostu w kluczowych obszarach amerykańskich rynków komercyjnych i rządowych, na których istnieje duże zapotrzebowanie na nasze usługi. Dzięki temu nowemu ATLAS może rozszerzyć swój zespół, aby dostarczać oprogramowanie naziemne na poziomie przedsiębiorstwa jako rozwiązania usługowe dla Departamentu Obrony Hybrydowy Architekt Kosmicznywybierać Jednocześnie zwiększając nasz udział w rynku w sektorze prywatnym dzięki naszym usługom niskiego ryzyka i wysokiej jakości”.

Kazutomi Shigeeda, dyrektor generalny działu Aerospace Business Mitsuiogłoszony,Ta inwestycja w ATLAS rozszerza naszą działalność kosmiczną jako dostawcy usług dla operatorów satelitarnych. Jesteśmy głęboko przekonani, że ATLAS Ground Software as a Service może zwiększyć wartość stacji naziemnych i zintegrować inne rządowe i komercyjne sieci stacji naziemnych. Uważamy, że w przyszłości ATLAS będzie w stanie zintegrować sieci przekazu danych satelitarnych w ramach własnej sieci, co wprowadzi nas w kolejną generację działalności w zakresie naziemnej infrastruktury łączności satelitarnej. Aby firma Atlas mogła zrealizować swoją wizję, będziemy wspierać jej rozwój we współpracy z naszym portfolio biznesowym z branży lotniczej i korzystając z sieci przemysłowej Mitsui”.

… Uważamy, że ATLAS będzie w stanie zintegrować satelitarne sieci przekazu danych w ramach własnej sieci i wprowadzi nas do następnej generacji działalności w zakresie naziemnej infrastruktury łączności satelitarnej. Mitsui

Mitsui dołączył do tej rundy finansowania z inwestycjami, które obejmują Beringea, a także inwestycjami inwestorów instytucjonalnych: Boomerang Catapult, Rise of the Rest, VCaptial, Northern Michigan Angels, Harmonix, Wakestream i Grand Ventures.

READ  Dlaczego dziś niebo nad Lancashire było czerwone, fioletowe i różowe?