Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Astronomowie odkryli, że satelity SpaceX zanieczyszczają obrazy kosmiczne bardziej niż kiedykolwiek wcześniej

Nowe badanie wykazało, że satelity Starlink SpaceX pozostawiają 35 razy więcej śladów na obrazach astronomów w ciągu dwóch lat.

Uważa się również, że zanim Starlink będzie gotowy, każdy obraz będzie miał jedną ścieżkę – białą linię – przez nią.

Korzystając z archiwalnych zdjęć z lat 2019-2021 z teleskopu przeglądowego w Obserwatorium Palomar, astronomowie zebrali dane na wszystkich orbitach statku Starlink SpaceX i porównali je z obrazami z Obserwatorium Palomar. Obiekt tranzytowy Zwicky (ZTF). ZTF jest przeznaczony do przechwytywania rzadkich zdarzeń, więc często skanuje niebo w celu porównania rzeczy, które pojawiają się nagle.

Po znalezieniu obrazu zawierającego satelitę powiedziano mu, aby wykrył, czy jest na nim jasna linia. Chociaż na orbicie znajdowało się tylko 100 satelitów Starlink, ścieżkę można znaleźć tylko raz na dziesięć dni.

(Victoria Gerges/Lowell Monitor)

Jednak gdy Starlink szybko rozrósł się do ponad 1500 satelitów na orbicie, ZTF zwykle znajdowałby ponad 200 ścieżek w tym samym przedziale czasowym, Raporty Ars Technica.

SpaceX zdaje sobie sprawę z tych problemów. w 2020 roku, Setki astronomów ostrzegają, że konstelacje satelitów mogą mieć „bardzo wpływ” w astronomii i postęp naukowy, i że „sam Starlink prawie podwoił liczbę wizualnie poruszających się obiektów kosmicznych wokół zorzy”.

SpaceX został opublikowany Różnorodne taktyki zmniejszające widoczność jego sieci satelitarnejw tym malowanie ich na czarno i owijanie pozycji paneli słonecznych, aby były mniej odblaskowe.

W tym nowym badaniu naukowcy odkryli, że maska ​​zadziałała – znacząco obniżyła jej jasność – ale niestety była powyżej ustalonych celów.

Szacuje się, że chociaż istnieje tylko 0,04 procent szansy, że rzadkie zdarzenie nie zostanie zauważone z powodu satelitów Starlink, problem może się pogorszyć, ponieważ więcej firm, takich jak OneWeb czy Amazon Kuiper, uruchamia konkurencyjne sieci.

SpaceX uzyskał już zgodę na wystrzelenie ponad 10 000, w którym to momencie każdy obraz o zmierzchu prawdopodobnie będzie zawierał ścieżkę Starlink. Obserwacje zorzy polarnej są zwykle wykonywane podczas wyszukiwania obiektów, takich jak komety i asteroidy, w naszym Układzie Słonecznym. Na 40 000 satelitów wszystkie obrazy zorzy będą prawdopodobnie miały cztery ścieżki. SpaceX nie odpowiedział na prośbę od niezależny przed czasem publikacji.

READ  Uproszczenie to klucz do rozwoju przemysłu kosmicznego