Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Astronauta NASA rejestruje „niesamowity” obraz zorzy polarnej z kosmosu

Astronauta NASA rejestruje „niesamowity” obraz zorzy polarnej z kosmosu

Bob Hines wykonał oszałamiające zdjęcia ostatniej zorzy polarnej z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) (Zdj .: NASA/Astro_FarmerBob)

Okazuje się, że przestrzeń jest lepszym miejscem do łapania Zorza polarna Finlandii czy Islandii.

W czwartek astronauta NASA Bob Hines udostępnił oszałamiające zdjęcia ostatniej zorzy polarnej z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

„Absolutnie niesamowita zorza polarna dzisiaj!!!” Hines, który przybył na Międzynarodową Stację Kosmiczną w ramach misji SpaceX Crew-4 w kwietniu, napisał na Twitterze.

„Dziękuję za ostatnią aktywność słoneczną, która doprowadziła do tych wspaniałych widoków!”

Haynes podzielił się swoją kosmiczną podróżą ze swoimi zwolennikami na Ziemi od czasu przybycia na Międzynarodową Stację Kosmiczną cztery miesiące temu.

Emerytowany astronauta Mike Fossum, który odpowiedział z Ziemi, powiedział, że jest zazdrosny o Heinza, a nawet oferuje wskazówki, jak uzyskać lepsze zdjęcia i filmy z kosmosu.

Jeśli uda Ci się zrobić serię zdjęć poklatkowych, wynikowy film będzie ogromny! Zdecydowanie warto – i świetnie nadaje się na film z misji po locie! Fossum napisał na Twitterze.

Haynes odpowiedział, że zdjęcia były próbkami z okresów, które wykonał. Niestety astronauta nie ma już programu w kosmosie, aby to zrobić.

„Pomyślałem, że to będzie dobry zwiastun produktu końcowego!” Powiedział.

Zorza polarna była również widziana w niektórych częściach Wielkiej Brytanii we wczesnych godzinach piątku (napisy: PA)

Zmierzch sfotografowany przez Heinza Było to wynikiem wyrzucania przez „kanibalów” promieniowania słonecznego, które miało wywołać łagodne do umiarkowanych burze geomagnetyczne wokół Ziemi w środy i czwartki.

Zorza polarna była również widoczna w niektórych częściach Wielkiej Brytanii we wczesnych godzinach piątku.

Oprócz pięknej zorzy polarnej, którą można zobaczyć bardziej na południe niż zwykle, oczekiwano, że spowoduje to nieprawidłowe działanie niektórych technologii.

To nie pierwszy raz, kiedy astronauci wykorzystali swój widok kosmosu do uchwycenia oszałamiających zdjęć zorzy polarnej. W zeszłym roku francuski astronauta Thomas Pesquet opublikował oszałamiające zdjęcie świateł zorzy polarnej świecących nad planetą.

WIĘCEJ: Oszałamiający pożar zorzy polarnej nad USA, gdy tygodniowa burza słoneczna zaczyna się nasilać

WIĘCEJ: Astronauta robi niesamowite zdjęcie świecących świateł zorzy polarnej nad Ziemią

READ  Mieszkańcy Houston zachwycają się zaćmieniem „Pierścienia Ognia” w Johnson Space Center