Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Astronauci zostaną wprowadzeni do Galerii sław Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego

Wyspa Merritt na Florydzie. Dwóch weteranów astronautów zostanie wprowadzonych do Galerii Sław Amerykańskich Astronautów w sobotę w kompleksie turystycznym Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego.

Roy Bridges i senator Mark Kelly (D-Ariz.) zostaną zainaugurowani podczas ceremonii „pod niesamowitym promem kosmicznym Atlantis”, zgodnie z komunikatem prasowym.

Bridges i Kelly należą do 24. klasy astronautów, którzy mają zostać wprowadzeni do Galerii Sław Astronautów Stanów Zjednoczonych, co daje łączną liczbę wprowadzonych do 107 osób.

[TRENDING: Become a News 6 Insider]

Kilku weteranów astronautów ma wziąć udział w ceremonii o godzinie 11:00 w sobotę. Wydarzenie jest wliczone w cenę wstępu do Kompleksu Turystycznego Kennedy Space Center.

Kelly został wybrany na astronautę w 1996 roku, a pierwszą z jego czterech podróży w kosmos był jako pilot misji promu kosmicznego STS-108 w grudniu 2001 roku, gdzie pomógł dostarczyć sprzęt, zaopatrzenie i dodatkowych członków załogi na Międzynarodową Stację Kosmiczną . Służył również jako pilot STS-121 na pokładzie Discovery, drugiej misji „powrotu do lotu” po utracie Columbii w lutym 2003 roku. Kelly przeszedł na emeryturę z NASA w 2011 roku po tym, jak dowodził promem kosmicznym Endeavour podczas jego ostatniego lotu, STS-134.

Jednojajowy brat bliźniak Kelly, Scott, został wprowadzony do Hall of Fame z klasą 2020, oznaczając pierwszą parę rodzeństwa i pierwszą parę identycznych bliźniaków, aby obaj zajęli miejsce w cenionej grupie.

Tymczasem Bridges wylatał 4460 godzin jako pilot, pilot testowy i astronauta na różnych samolotach, w tym F-100, F-104, YA/A-10, A-37, OV-99 (prowadnik kosmiczny Challenger ), C-11, F-15, T-37 i T-38.

On zająć stanowisko Dyrektor NASA John F. Kennedy Space Center 1997-2003. Emerytowany generał dywizji sił powietrznych USA pilotował prom kosmiczny Challenger podczas misji STS-51F w lipcu 1985 roku.

„Tegoroczne zajęcia to kolejny przykład doskonałości naszego programu kosmicznego” — powiedział Curt Brown, przewodniczący Rady Dyrektorów Fundacji Stypendialnej Astronautów. Hall of Fame wprowadziło 105 osób uhonorowanych tym zaszczytem. Tegoroczni nominowani są wzorowymi przykładami znakomitych osób wprowadzanych każdego roku. Kelly i Bridges są przykładem oddanego ducha eksploracji, odwagi i pracy zespołowej, dzięki którym nasz program kosmiczny konsekwentnie odnosi sukcesy. Jesteśmy dumni i zaszczycony, że dołączyli do szeregów astronautów uznanych w Amerykańskiej Galerii Sław Astronautów w kompleksie turystycznym Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego”.

READ  Przestrzeń współpracy dla sprzedawców żywności i napojów zostanie otwarta w Northamptonshire w przyszłym tygodniu

Otrzymuj dzisiejsze nagłówki w ciągu kilku minut dzięki Twoja codzienna gazeta z Florydy:

Copyright 2023 by WKMG ClickOrlando — Wszelkie prawa zastrzeżone.