Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Astronauci zostaną wprowadzeni do Galerii sław Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego

Astronauci zostaną wprowadzeni do Galerii sław Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego

Wyspa Merritt na Florydzie. Dwóch weteranów astronautów zostanie wprowadzonych do Galerii Sław Amerykańskich Astronautów w sobotę w kompleksie turystycznym Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego.

Roy Bridges i senator Mark Kelly (D-Ariz.) zostaną zainaugurowani podczas ceremonii „pod niesamowitym promem kosmicznym Atlantis”, zgodnie z komunikatem prasowym.

Bridges i Kelly należą do 24. klasy astronautów, którzy mają zostać wprowadzeni do Galerii Sław Astronautów Stanów Zjednoczonych, co daje łączną liczbę wprowadzonych do 107 osób.

[TRENDING: Become a News 6 Insider]

Kilku weteranów astronautów ma wziąć udział w ceremonii o godzinie 11:00 w sobotę. Wydarzenie jest wliczone w cenę wstępu do Kompleksu Turystycznego Kennedy Space Center.

Kelly został wybrany na astronautę w 1996 roku, a pierwszą z jego czterech podróży w kosmos był jako pilot misji promu kosmicznego STS-108 w grudniu 2001 roku, gdzie pomógł dostarczyć sprzęt, zaopatrzenie i dodatkowych członków załogi na Międzynarodową Stację Kosmiczną . Służył również jako pilot STS-121 na pokładzie Discovery, drugiej misji „powrotu do lotu” po utracie Columbii w lutym 2003 roku. Kelly przeszedł na emeryturę z NASA w 2011 roku po tym, jak dowodził promem kosmicznym Endeavour podczas jego ostatniego lotu, STS-134.

Jednojajowy brat bliźniak Kelly, Scott, został wprowadzony do Hall of Fame z klasą 2020, oznaczając pierwszą parę rodzeństwa i pierwszą parę identycznych bliźniaków, aby obaj zajęli miejsce w cenionej grupie.

Tymczasem Bridges wylatał 4460 godzin jako pilot, pilot testowy i astronauta na różnych samolotach, w tym F-100, F-104, YA/A-10, A-37, OV-99 (prowadnik kosmiczny Challenger ), C-11, F-15, T-37 i T-38.

On zająć stanowisko Dyrektor NASA John F. Kennedy Space Center 1997-2003. Emerytowany generał dywizji sił powietrznych USA pilotował prom kosmiczny Challenger podczas misji STS-51F w lipcu 1985 roku.

„Tegoroczne zajęcia to kolejny przykład doskonałości naszego programu kosmicznego” — powiedział Curt Brown, przewodniczący Rady Dyrektorów Fundacji Stypendialnej Astronautów. Hall of Fame wprowadziło 105 osób uhonorowanych tym zaszczytem. Tegoroczni nominowani są wzorowymi przykładami znakomitych osób wprowadzanych każdego roku. Kelly i Bridges są przykładem oddanego ducha eksploracji, odwagi i pracy zespołowej, dzięki którym nasz program kosmiczny konsekwentnie odnosi sukcesy. Jesteśmy dumni i zaszczycony, że dołączyli do szeregów astronautów uznanych w Amerykańskiej Galerii Sław Astronautów w kompleksie turystycznym Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego”.

READ  Badania wykazały, że od 1997 r. topniejący lód na Antarktydzie uwolnił do oceanów 7,5 biliona ton wody.

Otrzymuj dzisiejsze nagłówki w ciągu kilku minut dzięki Twoja codzienna gazeta z Florydy:

Copyright 2023 by WKMG ClickOrlando — Wszelkie prawa zastrzeżone.