Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Astronauci NASA udają się na Międzynarodową Stację Kosmiczną na misję testową Boeinga Starlinera

Astronauci NASA udają się na Międzynarodową Stację Kosmiczną na misję testową Boeinga Starlinera

Po pomyślnym zakończeniu OFT-2, w którym bezzałogowy statek kosmiczny Boeing Starliner dostarczył zaopatrzenie do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), NASA wyśle ​​dwóch swoich astronautów na pokład misji Boeing Crew Flight Test (CFT) na Międzynarodową Stację Kosmiczną, gdzie będą żyć i pracować przez dwa tygodnie.

Astronauta NASA Sunita „Sony” L. Williams będzie pilotem i dołączy do niego kapitan CFT Barry „Butch” Wilmore. Williams był wcześniej pilotem testowym rezerwy dla CFT, gdy został przydzielony jako dowódca misji NASA Boeing Starliner-1, misji pocertyfikacyjnej Starliner. Williams zastąpił astronautę NASA Nicole Mann, która pierwotnie została przydzielona do misji w 2018 roku. NASA przeniosła Manna do misji SpaceX Crew-5 agencji w 2021 roku.

Krótkoterminowa misja z dwoma astronautami wystarczy, aby spełnić wszystkie cele testowe NASA i Boeinga CFT, w oparciu o istniejące zasoby stacji kosmicznej i potrzeby związane z harmonogramem. Cele obejmują zademonstrowanie zdolności Starlinera do bezpiecznego wykonywania lotów z załogą operacyjną do i ze stacji kosmicznej. NASA może przedłużyć okres dokowania CFT nawet o sześć miesięcy i w razie potrzeby dodać dodatkowego astronautę później.

Poprzednio mianowany dowódcą operacji wspólnych CFT, astronauta NASA Mike Fink będzie teraz szkolony jako pilot testowy rezerwy statku kosmicznego i nadal będzie mógł zostać przydzielony do przyszłej misji. Według agencji kosmicznej unikalne doświadczenie Fincke przyniesie korzyści zespołowi, ponieważ zachowa on pozycję lidera w testach w locie.

Najlepsze z Express Premium
doskonały
Duży deficyt w powoływaniu byłych wojskowych do departamentów rządowych, stanowiska: danedoskonały
Co projekt energetyczny West Seti może oznaczać dla relacji indyjsko-nepalskichdoskonały
Ashok Gulati i Ritika Juneja piszą: Projekt palmy olejowej dla domudoskonały

„Mike Fink poświęcił ostatnie dziewięć lat swojej kariery na pierwsze misje Boeinga, a Sony w ciągu ostatnich siedmiu. Butch wykonał niesamowitą pracę prowadząc zespół jako dowódca statku kosmicznego od 2020 roku. Wspaniale było zobaczyć udany lot Starlinera na Międzynarodowa Stacja Kosmiczna podczas misji lotu orbitalnego „Wszyscy nie możemy się doczekać zachęty Butcha i Sony podczas pierwszego załogowego lotu Starlinera” – powiedział w komunikacie prasowym Reed Wiseman, szef biura astronautów w NASA Johnson Space Center w Houston. .

READ  Dawny teren zielony ratusza Hornsey, który nie jest dostępny dla publiczności

Każdy z trzech astronautów latał wcześniej jako członkowie załogi przez dłuższy czas na pokładzie stacji kosmicznej. Sonda Boeinga Starliner zostanie wystrzelona na pokładzie rakiety United Launch Alliance Atlas 5 z kompleksu Space Launch Complex 41 w Cape Canaveral Space Force Station na Florydzie w celu przeprowadzenia załogowego testu w locie.