Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Astronauci NASA odnaleźli pierwszego pomidora wyhodowanego w kosmosie, który zaginął 8 miesięcy temu

Astronauci NASA odnaleźli pierwszego pomidora wyhodowanego w kosmosie, który zaginął 8 miesięcy temu

Była to jedna z największych tajemnic wszechświata – zniknięcie pierwszych pomidorów uprawianych w kosmosie.

To znaczy do tego tygodnia, kiedy siedmiu astronautów będzie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Ogłaszać W 25. rocznicę orbitera znaleźli dziki owoc.

„No cóż, może znaleźliśmy coś, czego ktoś szukał od dawna” – ujawniła astronautka NASA Yasmine Moghbeli.

Pomidory były pierwszymi, które zebrano i uprawiano w kosmosie. Została posadzona w marcu przez amerykańskiego astronautę Franka Rubio, który… Trzyma rekord Za najdłuższy lot kosmiczny trwający 370 dni.

Czerwone pomidory zebrano w ramach eksperymentu NASA Uprawiaj produkty W kosmosie dla przyszłych misji dalekiego zasięgu. Rubio powiedział, że to był dumny moment, aż do dnia, w którym stracił w kosmosie świeże, pyszne jedzenie – towar.

Astronauta Frank Rubio pielęgnuje pomidory na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

NASA


„Myślę, że zebrałem pierwszego pomidora w kosmosie i umieściłem go w małej torbie” – wspomina Rubio w wywiadzie dla NASA. w październiku. Powiedział, że w końcu wyjął pomidory z bezpiecznej torby Ziploc, aby pokazać uczniom cenne produkty, ale potem najwyraźniej je zgubił.

„Byłem całkiem pewien, że przykleiłem go tam, gdzie powinienem, a potem wróciłem i już go nie było” – powiedział naukowiec.

Rubio powiedział, że spędził około 18–20 godzin na bezskutecznym poszukiwaniu pomidorów i założył, że są „tak wysuszone, że nie można powiedzieć, co to było” i mogły zostać przez pomyłkę wyrzucone do kosza.

Ze względu na nieważkość przestrzeni każdy niezabezpieczony lub nieuwiązany obiekt może unosić się na wodzie. A na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, która jest większa niż A Dom z sześcioma sypialniamiMusi być wiele dobrych kryjówek dla Pomidora Samotnego Strażnika.

Czerwone pomidory rosnące na winorośli na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

NASA


Kilka miesięcy po zniknięciu pysznego produktu niektórzy podejrzewali, że Rubio rzeczywiście zjadł pomidory, czemu zaprzeczał do czasu, aż go odnaleziono.

„Mam nadzieję, że kiedyś ktoś to odnajdzie, taki drobiazg zatopiony w torebce Ziploc i udowodni, że w kosmosie nie jadłem pomidorów” – mówił półżartem w październiku.

Moghbeli szybko oczyścił imię Rubio po ogłoszeniu odkrycia.

„Nasz drogi przyjaciel Frank Rubio, który wrócił do domu, był przez długi czas obwiniany za jedzenie pomidorów, ale możemy go uniewinnić” – powiedziała.

Moghbeli nie podała szczegółów dotyczących tego, gdzie znaleziono pomidory ani w jakim były stanie. Ale prawdopodobnie można bezpiecznie założyć, że w najbliższym czasie nie pojawi się w wykwintnym posiłku.

READ  Wystrzelenie teleskopu Jamesa Webba przez NASA ponownie opóźniło się do 24 grudnia