Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Astronauci mogą pić szampana z pierwszej antykosmicznej butelki

Astronauci mogą pić szampana z pierwszej antykosmicznej butelki

Jednak pojawienie się tradycyjnego korka nie byłoby możliwe w przypadku Cordon Rouge Stellar, ponieważ szybka balistyka i przestrzeń kosmiczna to kiepska i potencjalnie katastrofalna kombinacja. Zamiast tego korek jest stopniowo usuwany z szyi i zatrzymywany.

Weź udział w dążeniu do eksploracji kosmosu

Mumm mówi, że wygląd butelki jest „futurystyczny”, ale „podobny do tradycyjnej butelki szampana”.

Winiarze mają nadzieję, że teraz wyślą szampana na orbitę.

„Ostatecznym celem jest zaangażowanie Mumm Cordon Rouge Stellar w eksplorację kosmosu” – powiedzieli twórcy butelki w oświadczeniu.

„Podróże kosmiczne będą mogli cieszyć się produktem, który pochodzi z pyłu Ziemi, a także doświadczeniami ludzkości, która jest symbolem naszej kultury”.

Sam szampan będzie zrobiony z winogron zebranych w 2016 roku, z których większość to Pinot Noir. Napój zawiera nuty dojrzałych żółtych owoców, winogronowej brzoskwini, suszonych owoców, orzecha laskowego i praliny, twierdzi Mumm.

Stworzenie butelki, która przeszła rygorystyczne kontrole, aby była bezpieczna podczas lotów kosmicznych, było wyzwaniem technicznym, którego wcześniej nie próbowano.

„Ziemski symbol sztuki życia”

Pięcioletni projekt obejmował Mumm; projektant Octave de Gaulle, który założył SPADE, firmę specjalizującą się w projektach lotniczych; oraz naukowcy i inżynierowie z CNES, organizacji publicznej odpowiedzialnej za francuskie bazy kosmiczne.

„W kosmosie traci się czasowe punkty odniesienia i ziemskie nawyki” – powiedział Jean-Francois Clairvoy, francuski astronauta z Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA).

„Dla równowagi i luksusu niezbędne jest utrzymanie połączenia z ziemią i jej kulturą. Jako ziemski symbol sztuki życia, szampan ma ten uniwersalny urok.”

Mumm Cordon Rouge Stellar zostanie wysłany na nadchodzące misje Axiom do aktualnie budowanej Stacji Axiom.

Cena przyszłej butelki szampana nie została ujawniona.

READ  Rekordowy kwazar jest 500 bilionów razy jaśniejszy od odkrytego przez siebie słońca Wiadomości naukowe i technologiczne