Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Astro Pop: wspaniałe noce na oglądanie stacji kosmicznej — Duluth News Tribune

Możesz utknąć po wschodzie ostatniego księżyca do oglądania

stacja Kosmiczna

Karnety. Jeśli nie, nadal istnieje wiele możliwości, aby to zrobić. W ciągu najbliższych dwóch tygodni obserwatorzy nieba na półkuli północnej zobaczą nawet kilka lotów każdej nocy, rozpoczynających się o zmierzchu i kończących się przed świtem.

Statek z zaopatrzeniem SpaceX Dragon zbliża się do stacji kosmicznej podczas orbitalnego wschodu słońca nad Oceanem Spokojnym 16 lipca. Blask to atmosfera Ziemi widziana z orbity.

Przekaż / NASA TV

Na przykład w niedzielę 17 lipca z miast Duluth w stanie Minnesota (i okolice) Międzynarodowa Stacja Kosmiczna pojawi się o 22:30, 12:07 i 1:44. w odstępie około półtorej godziny. W tym czasie stacja okrąża Ziemię z prędkością ponad 17 000 mil na godzinę (27 400 km/h). Jest również godzina 3:21 rano w poniedziałek, ponieważ statek przechodzi w tym czasie przez cień Ziemi. Odizolowana od światła słonecznego przecina niebo pod „płaszczem niewidzialności”.

SpaceX niedawno wypuścił na stację statek z zaopatrzeniem Dragon, który przybył i zadokował niezależnie 16 lipca. Po spędzeniu tam około miesiąca Smok odejdzie i powróci na Ziemię z danymi dotyczącymi wysyłki i badań. Wśród eksperymentów dostarczonych załodze był przyrząd do mapowania pyłu do pomiaru składu mineralnego pyłu na ziemskich pustyniach.

pustynny pył
Nowe dostawy pyłu zostały przywiezione z pustyni na początku czerwca 2022 r., a niektóre wydawały się być przeznaczone dla obu Ameryk. Satelita NOAA-20 wykonał zdjęcie tej sceny 5 czerwca.

Wkład / NASA

Pył wiatru może przemieszczać się szeroko i wpływać na pogodę, roślinność i klimat. Tylko w jednym przykładzie ciemny pył, który osadza się na śniegu i lodzie, może pochłaniać światło słoneczne i przyspieszać topnienie. Jeśli mieszkasz na południu Stanów Zjednoczonych, znasz już pył z Sahary. Szacuje się, że wiatr unosi rocznie około 100 milionów ton rzeczy, z czego duża część jest transportowana przez Atlantyk do Stanów Zjednoczonych, gdzie niebo zmienia kolor na pomarańczowy, a jakość powietrza spada. W ramach dochodzenia zgromadzone zostaną obrazy całoroczne, aby stworzyć mapy składu mineralnego najbardziej zapylonych regionów na Ziemi, których wpływy są najlepiej przewidywane i rozumiane.

READ  Wraca mamut włochaty. Czy powinniśmy je jeść?

Inne dostarczone doświadczenia obejmują

Kostka bobra

projekt edukacyjny mający na celu nauczenie uczniów szkół średnich, jak zbudować plik

Cubesat

. Jak sama nazwa wskazuje, CubeSat to satelita w kształcie sześcianu, mierzący 4 cale (10 cm) z boku i ważący około 3 funty (1,4 kg). Jest to niedrogi sposób na dostarczenie satelity w kosmos i jest często wykorzystywany w edukacyjnych badaniach naukowych.

Jeszcze inny eksperyment skupiał się na tym, jak wykonać beton o grawitacji bliskiej zeru przy użyciu materiału organicznego zmieszanego z pyłem księżycowym lub marsjańskim, zwanym Mieszanka gleby biopolimerowej. Kiedy na Księżycu i Marsie zostaną założone stałe kolonie, przyszli astronauci będą musieli nauczyć się wykorzystywać lokalne materiały do ​​budowy schronień, aby chronić ich przed śmiercionośnym promieniowaniem słonecznym i zapylonymi wiatrami marsjańskimi.

Karta Międzynarodowej Stacji Kosmicznej nr 1
Jest to mapa pokazująca drogę Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przez północne niebo podczas pierwszych trzech przelotów w niedzielę wieczorem – w poniedziałek rano 17-18 lipca nad Duluth w Minnesocie. Nazwy konstelacji pojawiają się w odwrotnej kolejności, ponieważ mapa jest odwrócona, aby ułatwić korzystanie z niej przy orientacji na północ, ale ich kontury są prawidłowe.

Nadesłane przez / dzięki uprzejmości Chrisa Pitta, Sky Above

Ponieważ eksperymenty rozpoczynają się na wysokości 248 mil (400 km), możesz w wolnym czasie obserwować bryzę z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Zawsze wznosi się na zachodnim niebie i porusza się na wschód. Zanim stacja „rozpocznie”, często znika, przesłonięta cieniem ziemi. Kiedy cień wejdzie, zobaczysz, że znika na pięć sekund, a następnie znika! W tym samym czasie astronauci patrząc przez okno widzą zachód słońca, jeden z 16 wschodów i zachodów słońca każdego dnia.

Pasaż Międzynarodowej Stacji Kosmicznej nr 2
Drugie przejście następuje nieco po północy około 12:05-12 i jest bardzo podobne do pierwszego.

Nadesłane przez / dzięki uprzejmości Chrisa Pitta, Sky Above

W połowie lipca Międzynarodowa Stacja Kosmiczna była oświetlona światłem słonecznym podczas prawie każdej orbity dla widzów z półkuli północnej, dlatego tak wiele razy widzimy ją w nocy. Powodem tego jest połączenie bardzo stromej orbity stacji (51,6 stopnia) oraz faktu, że w lipcu oś bieguna północnego Ziemi była nachylona w kierunku Słońca. To utrzymuje ISS w świetle słonecznym za każdym razem, gdy krąży z powrotem nad półkulą północną.

Pasaż Międzynarodowej Stacji Kosmicznej nr 3
Trzecie i ostatnie objawienie w niedzielę wieczorem – w poniedziałek rano 17-18 lipca będzie krótkie! Spójrz nisko na północno-zachodnie niebo, aby zobaczyć widok, zanim Międzynarodowa Stacja Kosmiczna zniknie w cieniu Ziemi.

Przesłane / Dzięki uprzejmości Chrisa Pete

Aby dowiedzieć się, kiedy i gdzie możesz go zobaczyć, przejdź do

READ  Fizycy wyjaśniają tajemniczą „oddzielną zorzę polarną” na Marsie

niebo z góry

Wybierz swoje miasto, naciskając niebieski przycisk Zmień lokalizację monitorowania i inne ustawienia Połączyć. Następnie wróć do strony głównej i kliknij niebieski przycisk JEST Połącz, aby zobaczyć 10-dniowy harmonogram karnetów obejmujący czas, kierunek, jasność i wysokość. Dziesięć stopni (10 stopni) wzniesienia to jedna pięść trzymana na wyciągnięcie ręki zwrócona ku niebu.

Im wyższa liczba ujemna w kolumnie jasności, tym wyższa jasność przewijania. Kliknij dowolny upływający czas, a pojawi się mapa pokazująca trasę stacji na niebie. Wszystkie pokazane godziny to 24-godzinne czasy lokalne dla Twojej lokalizacji, więc 18:30 = 18:30 czasu lokalnego i 2:15 = 2:15 rano.

Możesz również uzyskać spersonalizowaną listę zezwoleń i alertów, pobierając bezpłatną wersję

Aplikacja ISS Spotter

dla iPhone’a i

IS .detektor

dla urządzeń z systemem Android. Lub możesz zapisać się na alerty w NASA

miejsce

Strona.

„Astro” Bob King jest niezależnym pisarzem dla Duluth News Tribune.