Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Asteroida zmierzająca w kierunku Ziemi może przybyć w Walentynki 2046 – NASA

Asteroida zmierzająca w kierunku Ziemi może przybyć w Walentynki 2046 – NASA

  • Napisane przez Brandona Drinona
  • BBC News, Waszyngton

podpis pod zdjęciem,

NASA twierdzi, że asteroida 2023 DW ma większe szanse na osiągnięcie daty 14 lutego niż nasza.

NASA poinformowała we wtorek na Twitterze, że nowo odkryta asteroida ma bardzo małe szanse na uderzenie w Ziemię w 2046 roku.

Jeśli się zderzy, asteroida, która jest mniej więcej wielkości basenu olimpijskiego, może w nią uderzyć Walentynki 2046 Według obliczeń NASA.

NASA twierdzi, że najbliższa asteroida, która ma przybyć na Ziemię, znajduje się w odległości około 1,1 miliona mil (1,8 mil).

Ale naukowcy wciąż zbierają dane, które według nich mogą zmienić oczekiwania.

Według NASA asteroida, nazwana 2023 DW, ma 1 na 560 szans na zderzenie z Ziemią. Jest to jedyna skała kosmiczna na liście zagrożeń NASA, która zajmuje pierwsze miejsce w Turyńskiej Skali Zagrożeń.

Skala, która waha się od 0 do 10, mierzy ryzyko zderzenia obiektu kosmicznego z Ziemią. Wszystkie inne obiekty na skali mają wartość 0, co wskazuje na brak ryzyka wpływu.

Pomiń zawartość Twittera, 1

Zezwolić na treści na Twitterze?

Ten artykuł zawiera treści dostarczone przez Twittera. Przed przesłaniem czegokolwiek prosimy o pozwolenie, ponieważ mogą one wykorzystywać pliki cookie i inne technologie. Może lubisz czytać Twittera Polityka Cookie I Polityka prywatności przed przyjęciem. Aby wyświetlić tę zawartość, wybierz „Zaakceptuj i kontynuuj”.

Koniec treści na Twitterze, 1

Laboratorium Napędu Odrzutowego NASA (JPL) twierdzi, że ocena 1 oznacza, że ​​rzeczywista kolizja jest bardzo mało prawdopodobna i nie ma powodu do niepokoju opinii publicznej.

„Ta sprawa nie jest szczególnie niepokojąca” — powiedział inżynier nawigacji JPL, David Farnocchia powiedział CNN.

Ale uderzenie z 2023 DW może spowodować znaczne szkody, jeśli wyląduje nad dużym miastem lub gęsto zaludnionym obszarem. Meteor o wielkości mniejszej niż połowa 2023 DW eksplodował nad Czelabińskiem w Rosji 10 lat temu, wysyłając falę uderzeniową, która zniszczyła okna o powierzchni ponad 200 mil kwadratowych i zraniła prawie 1500 osób.

Chociaż kontakt z asteroidą wydaje się mało prawdopodobny, naukowcy od lat przygotowywali się do takiego spotkania. W październiku zeszłego roku NASA potwierdziła, że ​​podwójna misja agencji Asteroid Redirection Test (Dart) z powodzeniem zmieniła ścieżkę podróży małej asteroidy, uderzając w nią statkiem kosmicznym.

„To jest prawdziwy powód, dla którego przeprowadziliśmy tę misję”, powiedział pan Farnocchia, „i misja ta zakończyła się ogromnym sukcesem”.