Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Asteroida 2021 KT1 „potencjalnie niebezpieczna” wielkości wieżowca lecącego nad Ziemią

„Potencjalnie niebezpieczna” asteroida przeleci przez Ziemię jako część grupy obiektów zbliżających się do niej w obecnych dniach.

Ale pomimo swojej klasyfikacji obiekt naukowo znany jako 2021 KT1 nie stanowi żadnego zagrożenia, przynajmniej podczas tej podróży po naszej planecie.

2021 KT1 przejedzie w bezpiecznej odległości 4,5 miliona mil od Ziemi, znacznie dalej niż Księżyc. Będzie podróżować z prędkością 40 000 mil na godzinę

Asteroida ma około 600 stóp długości i, jak sugeruje jej nazwa, została odkryta na początku tego roku.

NASA klasyfikuje każdy obiekt bliski Ziemi większy niż 492 stopy i w promieniu 4,6 miliona mil od niego jako „potencjalnie niebezpieczny”. W związku z tym 2021 KT1 jest wystarczająco blisko, aby uzyskać oznaczenie.

Oznacza to, że będzie on ściśle śledzony w ramach roli agencji kosmicznej w katalogowaniu i przewidywaniu NEO oraz opracowywaniu planów reagowania w przypadku niebezpieczeństwa kolizji z Ziemią.

Sześć kolejnych asteroid przeleci w pobliżu Ziemi w tym tygodniu, chociaż wszystkie są mniejsze niż 2021 KT1. Chociaż takie bliskie spotkania dają szansę na przerażające historie o groźbie kolizji z Ziemią, dają również naukowcom możliwość dokładniejszego niż zwykle przyjrzenia się tym obiektom, co może ujawnić szczegółowe informacje o innych częściach Słońca. system.

NASA ma szczegółowe plany dotyczące wszelkich asteroid, które faktycznie stanowią zagrożenie dla Ziemi. Ale ćwiczenie na stole przeprowadzone w zeszłym miesiącu sugerowało, że może to nie wystarczyć — symulacja reakcji ludzkości zakończyła się nieuchronną katastrofą.

READ  Pierwsze „krzyki” młodej gwiazdy zostały uchwycone kamerą na nowym, oszałamiającym zdjęciu wykonanym przez należący do NASA Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba