Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Asseco Poland SA: Centrala Cloud będzie w Szczecinie

Asseco Cloud, spółka zależna Asseco Poland, wspiera firmy i organizacje w projektowaniu, wdrażaniu i obsłudze rozwiązań chmurowych, będzie miała swoją siedzibę w Szczecinie. Chcesz wesprzeć miasto w rozwoju nowoczesnych usług IT i stworzysz nowe miejsca pracy. Firma, która powstała we wrześniu br., obecnie buduje swoje struktury i zatrudni specjalistów IT ze Szczecina i województwa zachodniopomorskiego.

Asseco Cloud to podmiot Grupy Asseco, który koncentruje się na strategicznych zasobach i kompetencjach w przestrzeni cloud computing. Wykorzystuje własne zasoby, centra danych oraz infrastrukturę IT, aby zapewnić klientom optymalne usługi w chmurze. Oferuje rozwiązania własne, autorskie oraz wiodących dostawców usług chmurowych. Zapewnia pełne wsparcie od projektu do wdrożenia oraz oferuje wiedzę ekspercką.

Asseco od dawna związane jest ze Szczecinem. Tutaj ulokowaliśmy nasz ważny dział biznesowy Certum, będący częścią Asseco Data Systems odpowiedzialnym za podpisy elektroniczne i certyfikaty SSL oraz lidera usług zaufania w Polsce. W tym mieście znajduje się również jedno z naszych centrów danych. Lokalizując nową usługę Asseco Cloud w Szczecinie pragniemy rozwijać szeroką współpracę z miastem, wspierać region i lokalny biznes w rozwoju nowoczesnych usług IT oraz przyczyniać się do podniesienia atrakcyjności Szczecina i Pomorza Zachodniego dla pracowników, inwestorów, przedsiębiorców i studenci – Mówi Andrzej Dopierała, Wiceprzewodniczący Rady Dyrektorów Asseco Poland i Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Asseco Cloud.

Cieszę się, że gigant branży IT, jakim niewątpliwie Asseco otworzy swoją kolejną spółkę w Szczecinie. To dobre miejsce do życia, pracy i spełniania się. Jestem pewien, że będzie to także kolejny rozdział we współpracy Asseco z miastem. Liczę na wiele owocnych projektów i dalszego rozwoju i do zobaczenia w SzczecinieMówi Piotr Krzystek, Prezydent Szczecina

Wartość globalnego rynku chmury wzrośnie i do 2027 r. osiągnie 937 miliardów dolarów. Zwiększy się również udział globalnych wydatków IT na przetwarzanie w chmurze. Wydatki publiczne na chmurę wzrosną do około 304,9 miliarda dolarów, przy średnim tempie 18%.

READ  Polska ma szansę być liderem w nowoczesnych dziedzinach

Asseco Cloud to nasza odpowiedź na ogromne zapotrzebowanie ekonomiczne na usługi chmurowe. Już dziś firmy przeznaczają jedną trzecią swoich inwestycji informatycznych na przetwarzanie w chmurze. Dysponując potencjałem w postaci naszych centrów danych, infrastrukturą IT oraz wysoką wydajnością, pragniemy obsługiwać klientów z Polski, a w dłuższej perspektywie także z rynku europejskiego. Do tego będziemy potrzebować wysokiej klasy specjalistów IT, których chcemy zatrudnić lokalnie. Obecnie Asseco Cloud zatrudnia w Szczecinie ponad 40 osób; Docelowo planujemy powiększyć nasz zespół do 100 osób – mówi Lech Szczuka, CEO Asseco Cloud.

Więcej informacji o Asseco Cloud znajdziesz tutaj https://www.asseco.cloud/.

****

asico Jest największą firmą informatyczną w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Od 30 lat tworzy zaawansowane technologicznie programy dla firm z kluczowych sektorów gospodarki. Firma jest obecna w 60 krajach na całym świecie i zatrudnia ponad 29 000 osób. Rozwija się zarówno organicznie, jak i poprzez akwizycje. Spółki Asseco są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), Nasdaq i Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Awiwie.

Asseco . chmura jest spółką informatyczną Grupy Asseco, która specjalizuje się w projektowaniu, dostawie, wdrażaniu i utrzymaniu rozwiązań chmurowych. Wdraża wdrożenia w oparciu o rozwiązania własne oraz czołowych dostawców usług chmurowych, z pełnym wsparciem od projektu po wdrożenie i dostarczenie specjalistycznej wiedzy. W ofercie firmy znajdują się usługi oparte na chmurze prywatnej, preferowane przez klientów publicznych lub regulatorów, oraz rozwiązania w modelu multicloud, oparte na chmurze publicznej globalnych dostawców usług.