Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Aspirujący dziennikarz, który przeprowadził wywiad z prezydentem Obamą, zmarł w wieku 11 lat w wieku 23 lat

Aspirujący dziennikarz, uważany za najmłodszą osobę, która kiedykolwiek przeprowadziła wywiad z urzędującym prezydentem USA, zmarł w wieku 23 lat.

Damon Weaver miał 11 lat, kiedy przeprowadził wywiad z byłym prezydentem Barackiem Obamą w 2009 roku, podczas swojego pierwszego roku urzędowania.

Powiedziała mi jego siostra Candice Hardy Palm Beach Post W czwartek jej brat zmarł z przyczyn naturalnych 1 maja.

Weaver był uczniem Szkoły Podstawowej Canal Point w Palm Beach na Florydzie, kiedy siedział z Obamą w sali dyplomatycznej Białego Domu. Amerykański przywódca zadał kilkanaście pytań, w tym czy on i prezydent mogliby być „synami narodu”.

„Absolutnie” – powiedział mu Obama. „Wykonałeś świetną robotę podczas tego wywiadu, więc ktoś musi dobrze sobie radzić w tej szkole”.

Powiedział Obamie, że zauważył, że Demokrata „był bardzo prześladowany”, a następnie poprosił o radę.

Pan Obama odpowiedział: „Nie prześladowano mnie zbytnio w szkole, byłem za stary na swój wiek, ale prześladowanie było wyraźnie okropne i mam nadzieję, że wszyscy młodzi ludzie rozumieją, że powinni traktować siebie nawzajem z szacunkiem”.

Damon Weaver, absolwent Georgia State University

(AP)

Wywiad 11-latka z Obamą pojawił się zaraz po wywiadzie przeprowadzonym w październiku 2008 roku z Joe Bidenem, który był wówczas senatorem stanu Delaware i przedstawicielem Obamy.

Biden powiedział: „Jestem w Senacie przez długi czas i jest wiele rzeczy, o których wiem trochę”. Powiedzieć Podczas wizyty w jego szkole. „Moim zadaniem jest powiedzieć Barackowi Obamie, jeśli myślę, że się myli”.

Powiedział wschodzący reporter Agencja prasowa W 2009 roku: „Uwielbiam być reporterem, ponieważ wiele się uczysz, poznajesz miłych ludzi i dużo podróżujesz”.

W latach szkolnych spotkał graczy NFL i Oprah Winfrey. Pan Weaver otrzymał pełne stypendium na Uniwersytecie Stanowym w Albany (ASU) w Georgii i in Instagram Post powiedział, że ukończył szkołę w 2020 roku.

READ  Ukraińscy żołnierze „przeżuwają i duszą rosyjskich okupantów”, jak Zełenski cytuje Abrahama Lincolna | wiadomości ze świata

Pani Hardy mi powiedziała Palm Beach Post Jej brat chce rozpocząć karierę w dziennikarstwie sportowym.

Był kochany przez wszystkich. „Niezależnie od tego, czy był to nieznajomy, jego matka, czy ukochana osoba, była to po prostu kula światła z taką ilością energii” – powiedziała pani Hardy The Guardian. Poczta.

„Zawsze był pozytywnie nastawiony, zawsze miał uśmiech na twarzy i zawsze był szczęśliwy, że jest przy nim. Pozostawił wpływ na wiele osób”.

za Pogrzeb Usługa zaplanowana jest na 15 maja.