Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Asortyment Visions du Réel zapowiada się na szczególnie bogatą i wszechstronną

– Z łącznie 163 filmami i 82 światowymi premierami, festiwal będzie mógł pochwalić się młodymi talentami i uznanymi reżyserami powracającymi do Nyonu

Strażnicy nocy przez Juliette de Marsillac

Od 21 do 30 kwietnia w Neonie odbędzie się historyczny festiwal, który odbywa się już po raz 54. Zawsze patrz w przyszłość i kapitanie Emily BoggisI Wizje Du Reela Kontynuuje wytyczanie ścieżki opartej na podejściu dokumentalnym, które przekracza granice gatunku, formy czy języka, opowiadając się za odświeżającą, nowoczesną hybrydyzacją formy. między obiecującymi młodymi talentami (łącznie 24 filmy fabularne) a znanymi twarzami festiwalu, takimi jak szwajcarsko-kanadyjski filmowiec Piotr MettlerPolski duet dyrektywny Piotra Paulusa I Tomasz Wolskii Włochy Mattia Colombo, którzy zostali wybrani do międzynarodowego konkursu, festiwal ma na celu zaprezentowanie szerokiej gamy najnowszych produkcji dokumentalnych. Warto również zwrócić uwagę na imponującą liczbę szwajcarskich (ko-)produkcji (37 w różnych działach) i świadczy to o rosnącym zainteresowaniu, jakie obserwujemy w tym formacie.

(Kontynuacja artykułu poniżej – informacje handlowe)

Znakomitymi gośćmi tegorocznej imprezy są czołowe postacie świata współczesnego kina: różnorodne dzieła argentyńskiego reżysera Lukrecja Martel (Gość Honorowy), Włochy Alice Rohrwatcher (Gość Specjalny) i szwajcarski filmowiec Jeana Stephena Bruna (Warsztaty) to najlepsze przykłady różnych podejść oferowanych przez festiwal. Martel i Rohrwacher zaprezentują również dwa bardzo oczekiwane główne rozdziały, z udziałem francuskiego reżysera Céline Syamaktóry będzie wręczał nagrodę honorową, również zasługuje na podkreślenie, jak na przykład nagroda redaktora Nelly Koetler Kto bierze udział w kategorii włoskich reżyserów.

Światowa premiera francuskiego reżysera otworzy 54. edycję festiwalu Julia de Marsillac’S Strażnicy nocyhardkorowy film, który konfrontuje nas z paradoksami społeczeństwa, prowadzi nas przez sporty zimowe i przetrwanie, przywileje i niekończące się zmagania.

Jeśli chodzi o Międzynarodowy Konkurs Filmów Fabularnych, kilka europejskich i koprodukcji wybrało finałową czternaście, w szczególności trzy koprodukcje szwajcarskie: Podczas gdy zielona trawa rośnie szwajcarskiego reżysera Piotr Mettlerktóry był gościem Warsztatów 2020 i który zaprezentuje dwie pierwsze części (z łącznie siedmiu) swoich filmowych wspomnień; Nieznany czysty Włoski duet reżyserski Mattia Colombo I Valentina Cicconia, który opowiada historię lekarza walczącego o prawo do godnego pochówku migrantów, którzy zginęli na morzu; I antyre nosz To pierwszy pełnometrażowy film hiszpańskiego reżysera Alberto Martin Menacho wyszkolony w HEAD w Genewie maluje wrażliwy portret czterech młodych mężczyzn z małej wioski w Estremadurze, którzy znajdują się pomiędzy tradycjami przodków a pragnieniem nowoczesności. Warto również zwrócić uwagę na niezwykłą liczbę hiszpańskich filmów w tym roku. oprócz antyre nosz Zajmiemy się także pierwszymi filmami fabularnymi jego autorstwa Bau Voss I Pablo Lago Dantas: Pierwszy i ćwiczący swój klasyczny i zabawny film zwierzęta Tworzy dialog między światem zwierzęcym, rolnictwem, nauką i jej zaawansowanymi technologiami, podczas gdy ta ostatnia poprzez O auto das animas, Zabiera nas do serca rdzennego regionu Galicji, Lago Dantas i jego starożytnych tradycji.

READ  ESE Entertainment Inc. mówi: Turniej League of Legends zorganizowała spółka akwizycyjna Frenzy sp. z o.o. Zoo wkracza w ostatnią fazę

Francja weźmie udział w dwóch filmach: Les obliés de la Belle Étoile przez Clemence Davegoprzejmujący film, który użycza głosu ofiarom katolickiego „zakładu poprawczego”, W.J rozproszoneKoprodukcja francusko-tunezyjskiego dokumentalisty Sonia Ben Salama który gra Fatimę i jej córki, tradycyjne tunezyjskie muzyczki, które występują na weselach. Zaokrąglona lista filmów europejskich W Ukraina [+see also:
film review
trailer
interview: Piotr Pawlus, Tomasz Wolski
film profile
]
przez polski duet reżyserski Piotra Paulusa I Tomasz Wolski (Zdobył Nagrodę Specjalną Jury na festiwalu Visions du Réel 2021 za swój film 1970 [+see also:
film review
trailer
interview: Tomasz Wolski
film profile
]
).

Tegoroczny konkurs Burning Lights – poświęcony filmom nowatorskim, odważnym i przygodowym, zarówno pod względem treści, jak i formatu – składa się z 15 tytułów (13 na światowych premierach), z czego ponad połowa to europejskie produkcje lub koprodukcje pokazywane na światowych premierach. Zawiera co najmniej cztery francuskie filmy: Jeffreya Lachasagne’aCiekawa praca apokryficzna prowincjaktóra eksploruje fikcyjny region geograficzny wymyślony przez amerykańskiego pisarza Williama Faulknera, spójna wyspa przez Eklem BarbierI Sprawa Gullhelma I Quentin przez Helgolkegogłębokie zanurzenie się w wirtualny świat prowadzony przez personifikacje samych reżyserów, którzy stali się superbohaterami, oraz koprodukcje Sowa, ogród i pisarz przez Sarah Doulatabadiktóra maluje portret ojca, słynnego irańskiego pisarza Mahmuda Dolatabadiego, W Justina HarbonnieraWzruszająca opowieść o trzydziestolatku w kryzysie koci blues.

Ze swojej strony Szwajcaria będzie uczestniczyć z marzyciele, Pełen szacunku i wrażliwości film wyreżyserowany przez duet Stephanie Barbi I Łukasz Piotr O codziennym życiu Carlosa, który przed 29 laty przybył nielegalnie do Stanów Zjednoczonych. Innym filmem stworzonym przez Cztery Ręce, który jest podobnie w akcji, jest zamieszkany wulkan Z Hiszpanii Dawid Pantaleon I José Victor Fuentesktóry dokumentuje fascynację i podziw wywołany przez wulkan w archipelagu Wysp Kanaryjskich.

READ  Mike Hodges, reżyser filmowy znany z gangsterskiego filmu Michaela Caine'a Get Carter i Camp Space Opera Flash Gordon - nekrolog

chwila, Astrakan 79 przez portugalskiego reżysera Katarzyna Moreau Opowiada historię Asrata Martima, którego rodzice byli bojowymi komunistami i który jako nastolatek marzył o zbudowaniu nowego społeczeństwa. Równie interesująca i tajemnicza Landschaft z Niemiec Daniel Kotter I taksówka przez Włochy Tommaso Santambrogio. Pierwsza podróżuje spowitą górami doliną między Armenią a Azerbejdżanem, uwydatniając lęki jej mieszkańców, którzy czują się bezsilni w obliczu walczących ze sobą sił, nie troszcząc się o los ludzi, druga zaś rozpoczyna się spotkaniem filipińskiego filmowca Love Diaz i kubański taksówkarz przed otwarciem się na dalsze dyskusje Globalne, integrujące przeszłość i teraźniejszość.

W konkursie krajowym na uwagę zasługuje również światowa premiera Cudowny sposób przez artystę i reżysera Emmanuela Antyla Kto zaprezentował swój film w 2018 roku Jasne światło – Karen i praktyczne [+see also:
film review
trailer
film profile
]
W grupie płonących neonów.

Dopełniając bogaty asortyment tego 54y Edycja festiwalu to Ogólnopolski i Międzynarodowy Konkurs Filmów Średnio i Wielkich Filmów.

(Kontynuacja artykułu poniżej – informacje handlowe)

(Przetłumaczone z języka włoskiego)