Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

AskST Jobs: Na co powinienem się przygotować przed zdalną lub osobistą rozmową o pracę?

AskST Jobs: Na co powinienem się przygotować przed zdalną lub osobistą rozmową o pracę?

W tej serii reporter siły roboczej Calvin Yang udziela praktycznych odpowiedzi na szczere pytania dotyczące sprostania wyzwaniom w miejscu pracy i rozwoju kariery.

P: Co powinienem przygotować przed rozmową kwalifikacyjną, czy to zdalnie, czy osobiście?

a: Rozmowy kwalifikacyjne mogą się różnić w zależności od firmy i stanowiska.

Najpierw kandydaci muszą zapoznać się z wymaganiami pracy i kulturą firmy. Jeśli to możliwe, szybko wyszukaj menedżera ds. Zatrudnienia lub rekrutera, aby dokładnie wiedzieć, kogo spotkasz.

Następną rzeczą, którą powinieneś zrobić, to dowiedzieć się, jak opowiedzieć swoją historię.

Aby to zrobić, przećwicz możliwe pytania. Może to hipotetycznie opierać się na kandydatach badających firmę, a nawet docierających do współpracowników, którzy już znają firmę lub stanowisko, mówi Chiu Siu Mi, dyrektor zarządzający JobStreet Singapore, dodając: „Przygotowanie prostych testów porównawczych dla tych pytań zapewni upewnić się, że kandydaci są wyposażeni w odpowiedzi niezbędne do przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej.”

Istnieją zasoby internetowe, z których osoby poszukujące pracy mogą skorzystać, aby doskonalić swoje umiejętności prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych. Na przykład na stronie z poradami zawodowymi JobStreet kandydaci mogą uzyskać porady i wskazówki, jak dobrze sobie radzić podczas rozmów kwalifikacyjnych, o czym należy pamiętać i jak powinni prezentować się jako pewny siebie kandydat na dane stanowisko.

Niezależnie od tego, czy jest to rozmowa zdalna, czy osobista, uważaj, aby Twoje odpowiedzi nie brzmiały tak, jak podczas próby, gdy rozmawiasz z kierownikiem ds. rekrutacji, mówi Florence Yip, starszy dyrektor ds. pozyskiwania talentów w firmie Indeed.

„Chociaż możesz czuć się zdenerwowany podczas rozmowy, postaraj się pokazać swoją osobowość, aby pracodawca mógł dowiedzieć się więcej o Tobie i wyobrazić Cię w roli obok obecnych pracowników.

„Upewnij się, że uśmiechasz się, rozmawiasz z ankieterem, a jeśli czujesz się odpowiednio, udostępniaj dane osobowe, takie jak rodzina lub hobby”.

READ  Wspieranie polskiej transformacji energetycznej: Europejski Bank Inwestycyjny inwestuje w strategiczny projekt PGE dotyczący integracji odnawialnych źródeł energii i modernizacji sieci

Spróbuj odpowiedzieć na zadane pytania przykładami.

„Nawet jeśli masz pytania tak lub nie, nadal możesz przedstawić pracodawcy konkretne sytuacje, w których byłeś wcześniej, które pokazują twoje umiejętności i doświadczenie”, dodaje Yip.

„Poinformuj kierownika ds. rekrutacji, w jaki sposób Twoje umiejętności lub decyzje na tym stanowisku pomogły poprzedniemu pracodawcy”.

Dobrym pomysłem może być również przygotowanie kilku pytań do ankietera, w tym wyjaśnienie niektórych oczekiwań i ustalenie, jak wygląda kultura pracy. Sztuczka polega na tym, aby wywiad wyglądał jak rozmowa dwustronna.

Pamiętaj, aby ubrać się na cały dzień – dotyczy to również wirtualnych wywiadów. Niektóre firmy mają bardziej formalny dress code, podczas gdy inne, takie jak startupy, wolą bardziej casualowe ubrania.