Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Artyści z Newbury dzielą przestrzeń w Greenham Common Watchtower

Artyści z Newbury dzielą przestrzeń w Greenham Common Watchtower

Sala galerii Greenham Control Tower została przekazana lokalnej grupie artystów na pokaz Color in Common. Wystawa otwiera się dziś (w sobotę) i potrwa do 10 kwietnia.

Lokalni artyści i producenci to Anna Anderson, Sally Petridge, Claire Knott i Frank Knott, a ich prace będą na sprzedaż.

Anna Anderson pokaże obrazy akrylowe i olejne przedstawiające samoloty wojskowe nad żywymi krajobrazami. Anna miała szczęście mieszkać w różnych miejscach dzięki publikacji męża w RAF. Jej obrazy odzwierciedlają jej doświadczenia związane z przemieszczaniem się z garnizonów do baz lotniczych na całym świecie. Anna z radością prezentuje swoją pracę w wieży kontrolnej, tak aby pasowała do jej tematu.

Anna Anderson

Sally Petridge zaprezentuje szereg silnie wypalanych, wytłaczanych ceramicznych figurek.

Sally wyszkolona jako liderka produkcji, a jej pasja do używania koła zawsze była na czele jej pracy. Dekoracja inspirowana jest naturą poprzez znalezione obrazy, przedmioty i rysunki, które łączą się z językiem wyrzuconych garnków.

Sally używa tradycyjnych metod rzucania, aby tworzyć swoje kawałki w partiach o tym samym kształcie. Po raz pierwszy zapoznała się z tą techniką przez Claire Knott, swoją pierwszą nauczycielkę ceramiki, więc wspaniale, że oferują współpracę w Greenham.

Sally Petridge
Sally Petridge

Clear Note wyświetli kolekcję pięknych elementów 2D narysowanych i narysowanych z postaci ludzkiej.

Prezentowane obrazy nie są obrazami konkretnych osób, ale raczej migawką kondycji ludzkiej.

Claire próbuje stworzyć moment, ruch dla ludzkiej ekspresji. Proces nakładania farby akrylowej, nakładanej warstwami za pomocą pędzla lub szpachelki, pomaga uzyskać ten rozmyty i ulotny efekt.

jasna uwaga
jasna uwaga

Frank Knott zaprezentuje kolekcję kolorowych pejzaży przedstawiających miejsca, w których mieszkał lub które odwiedził w okolicach North Hampshire. Liczne ścieżki, otwarte pola i zbocza są dla niego stałym źródłem inspiracji. Przemawiające do niego pejzaże czy detale stają się ćwiczeniem z inwencji, z której może swobodnie wydobywać i rozwijać obraz według własnego uznania. Ostatnio próbował ulepszyć ten proces, idąc w kierunku większej abstrakcji natury z bardziej ograniczoną paletą kolorów i kompozycją.

READ  Chandrayaan-3: Indyjska misja księżycowa jest o cale bliżej Księżyca

Wieża kontrolna została otwarta w 2018 roku jako centrum dla zwiedzających i centrum kultury. Oprócz galerii ma kawiarnię, stałą wystawę z czasów zimnej wojny i wspaniały widok na staw. Otwarte od środy do piątku od 10:30 do 15:30 oraz w soboty i niedziele od 10 do 16

www.greenhamtower.org.uk

Frank Knott
Frank Knott