Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Armia rosyjska prowadzi kampanię zachęcającą mężczyzn do wstępowania

Armia rosyjska prowadzi kampanię zachęcającą mężczyzn do wstępowania

  • Witalij Szewczenko
  • Monitorowanie BBC

Źródło obrazu, Rosyjskie Ministerstwo Obrony

podpis pod zdjęciem,

„Jesteś mężczyzną. Bądź mężczyzną” – głosi reklama Departamentu Obrony, zachęcająca Rosjan do wstąpienia do wojska

Wygląda na to, że w Rosji rozpoczęto zakrojoną na szeroką skalę kampanię reklamową nakłaniającą obywateli do wstąpienia do wojska.

Pojawia się, gdy mówi się, że rosyjskie siły zbrojne poniosły ciężkie straty i walczą o postęp na Ukrainie ponad rok po inwazji.

Moskiewskie Ministerstwo Obrony Wideo opublikowane Apel do Rosjan o rezygnację z cywilnych prac na rzecz kontraktów z wojskiem.

Film przedstawia woźnego w supermarkecie, instruktora fitness i taksówkarza – wszyscy wydają się być rozczarowani życiem w cywilu i znaleźć zadowolenie po wstąpieniu do wojska.

Wideo obiecuje miesięczną pensję w wysokości co najmniej 204 000 rubli (2500 USD; 2000 GBP), czterokrotność średniej rosyjskiej.

Ukraińscy promotorzy szybko sabotowali reklamę i jej produkcję Zmodyfikowana wersja ze zmienionym brzmieniem. Bohaterowie filmu sprzeciwiają się teraz dzieciobójstwu i ścinaniu głów i „nie chcą ponosić odpowiedzialności”. [President Vladimir] zbrodnie wojenne Putina”.

Podczas gdy rosyjska wersja mówi „bądź mężczyzną”, ukraińskie wideo odpowiada „bądź mężczyzną” – innymi słowy, nie popełniaj okrucieństw.

Źródło obrazu, Sołowiew TV na żywo

podpis pod zdjęciem,

Program telewizyjny prowadzony przez wybitnego prokremlowskiego komentatora Władimira Sołowiewa reklamuje usługi kontraktowe

Rosyjskie wideo jest częścią szerszej kampanii, która otrzymała znaczną część czasu antenowego w telewizji państwowej, a także pojawiła się w prasie.

Kampania w mediach idzie w parze z reklamami armii na ulicach Rosji.

„Nie można nie docenić skali kampanii rekrutacyjnej armii” – powiedział. 1 użytkownik Twittera w stolicy Rosji.

Czego reklamy nie mówią

Motywacją do rekrutacji jest prawdopodobnie desperackie zapotrzebowanie armii rosyjskiej na świeżych żołnierzy po ponad roku walk na Ukrainie.

We wrześniu 2022 roku prezydent Władimir Putin ogłosił „częściową mobilizację”, która miała na celu rekrutację nowych żołnierzy niezależnie od tego, czy chcą wstąpić do armii, i doprowadziła do spadku jego popularności.

Tym razem władzom w Moskwie wydaje się zależeć na unikaniu publicznego ogłoszenia mobilizacji.

„Na Kremlu nie ma mowy o nowej fali mobilizacji” – powiedział 21 kwietnia rzecznik Putina Dmitrij Pieskow.

Odpowiadał na pytanie o doniesienia, że ​​studenci w stolicy Rosji zaczęli otrzymywać wezwania.

pod Dekret prezydenta Putina We wrześniu 2022 r. abonenci nie będą mogli opuścić wojska, dopóki wojna się nie skończy – oficjalnie nazywana w Rosji „Specjalną Operacją Wojskową”.