Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

ARK: Survival Evolved trafi na PS5 w sierpniu, bez ścieżki aktualizacji dla obecnych właścicieli

ARK: Survival Evolved trafi na PS5 w sierpniu, bez ścieżki aktualizacji dla obecnych właścicieli

aktualizować: Rzecznik Studio Wildcard potwierdził nam, że nie będzie ścieżki aktualizacji dla obecnych posiadaczy ARK: Survival Evolved do ARK: Survival Ascended. „ARK: Survival Ascended jest przeznaczony na konsole nowej generacji i nie ma dostępnej ścieżki aktualizacji” – poinformowano nas.


Oryginalny artykuł: ARK: Survival Evolved zostanie zamknięte w sierpniu na PS4, a wsparcie zostanie przeniesione do zremasterowanej wersji na PS5 o nazwie ARK: Survival Ascended, a wszystko to w ramach złożonej mapy drogowej dla serii dino survival. Ponowne wydanie będzie działać na Unreal Engine 5 i będzie zawierać treści takie jak The Island i Survival of the Fittest, ale, co dziwne, nie wygląda na to, aby istniała ścieżka aktualizacji dla obecnych właścicieli. Oznacza to, że nowa wersja przywróci ci 39,99 $, nawet jeśli byłeś starym graczem oryginału.

W rzeczywistości cały model cenowy to bałagan. Jak już wiecie, kontynuacja ARKA II Wygląda na to, że będzie to konsola przeznaczona wyłącznie dla Xbox Series X | S, więc programista Studio Wildcard oferuje pakiet na urządzenie Microsoftu, który zawiera ARK: Survival Ascended i jego kontynuację za 49,99 USD. Podczas gdy właściciele PS5 zapłacą łącznie 10 USD mniej, prawdopodobnie lepiej byłoby również dołączyć kontynuację. Chociaż teraz jest to opóźnione, do 2024 r.

Pakiety rozszerzeń będą również sprzedawane osobno dla zremasterowanej edycji, więc przepustka Odkrywcy zawierająca Scorched Earth, Aberration i Extinction będzie kosztować 19,99 USD. Następnie będziesz musiał wyjść ostatni 19,99 $ za kartę Genesis, zawierającą dwie części The Genesis Story. Ponownie, absolutnie nie ma słowa o oferowaniu ich ze zniżką osobom, które już je kupiły na PS4. Sprawdzimy z deweloperem.

Trzeba przyznać, że Remaster obiecuje kilka fajnych ulepszeń mięsa, takich jak dynamiczna pogoda, interaktywne liście i odtwarzacz wieloplatformowy. Studio wprowadza również wiele ulepszeń rozgrywki i interfejsu użytkownika. Wygląda dobrze, ale nie możemy pogodzić się z pomysłem, by deweloper zamknął oryginalną wersję gry, a następnie poprosił fanów o odkupienie jej na nową konsolę. To nam w ogóle nie pasuje!

READ  Najnowszy zwiastun System Shock pokazuje, jak daleko zaszedł restart