Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Argentyna vs Polska: Grał ze swoim ojcem Diego Maradoną.  Teraz Alexis McAllister błyszczał u boku Lionela Messiego na mundialu

Argentyna vs Polska: Grał ze swoim ojcem Diego Maradoną. Teraz Alexis McAllister błyszczał u boku Lionela Messiego na mundialu

Co musisz wiedzieć o FIFA – To mistrzostwa świata w piłce nożnej, których nie mogłeś oglądać zeszłej nocy, ale dziś chcę o tym mądrze mówić przy biurowym dystrybutorze wody.

Tak, Express ma twój FOMOF. To jest strach przed przegapieniem piłki nożnej.

Oto lista kontrolna upuszczania imienia na dzień 11, Argentyna kontra Polska

Podczas swojej wspaniałej kariery Carlos MacAllister dzielił boisko z Diego Maradoną, grając u boku legendarnych napastników w Boca Juniors i Argentynie. W środę był na stadionie 974 Arena w Doha, obserwując, jak jego syn Alexis dzieli scenę z Lionelem Messim, jednym z tego pokolenia.

Alexis nie była zadowolona z gry u boku swojego idola. Strzelił gola – swojego pierwszego gola w reprezentacji – który utorował Argentynie drogę do zwycięstwa nad Polską, pomagając jej awansować do 1/8 finału mistrzostw świata, ścigając polskich obrońców, stwarzając okazje i ratując Messiego. Kapitan nie wykorzystał rzutu karnego w pierwszej połowie.

To był niezły wieczór dla 23-latka, daleki od nieśmiałego chłopca, który kiedyś otaczał Messiego. Podczas ich pierwszego spotkania – na zgrupowaniu kadry narodowej – Mac zrobił się czerwony na widok Alistaira Messiego. „Całkowicie czerwony” – powiedział The Athletic w wywiadzie. „Nawet nie chcę się przywitać. Byłem bardzo zdenerwowany nawet spotkaniem z jednym z najlepszych graczy na świecie, ale to było niesamowite.

Dodał: „To jest coś, czego nigdy nie zapomnę. Gra z moim tatą Maradoną była magiczna i mogłem trenować z Lionelem Messim.

listopad Alexis Mac Allister z Argentyny świętuje po zdobyciu pierwszego gola podczas meczu piłki nożnej grupy C mistrzostw świata pomiędzy Polską a Argentyną na stadionie 974 w Doha, Katar, środa, 30 marca 2022 r. (AP Photo/Hasan Ammar)

Jest teraz szkolony.

W dramatyczny wieczór Messi obronił rzut karny w pierwszej połowie, a Wojciech Szczęsny obronił kilka świetnych interwencji w ciągu 45 minut, aby utrzymać Argentynę na dystans. W przerwie kibice mieli niespokojne chwile, ponieważ Argentyna potrzebowała zwycięstwa, aby zapewnić sobie miejsce w 1/8 finału. I czerpali inspirację z niesmacznych źródeł.

READ  Zakrzywiony las Polski Explorersweb

Minutę po wznowieniu gry Mac Allister wykorzystał podanie Nahuela Moliny i choć nie miał wyraźnego kontaktu prawą nogą, znalazł dystans, by pokonać Szczęsnego.

To był jego pierwszy gol w reprezentacji i uciszył Argentynę.

Alexis Mac Allister Alexis MacAllister z Argentyny strzela pierwszego gola dla swojej drużyny podczas meczu piłkarskiego grupy C Mistrzostw Świata pomiędzy Polską a Argentyną na stadionie 974 w Doha, Katar, środa, 30 listopada 2022 r. (AP Photo/Darko Bandic)

Mimo że znajduje swoje nazwisko w protokole, Mac Allister jest bardziej znany z innych – równie ważnych – wkładów, takich jak asysty, rzucanie długimi piłkami w kierunku swoich ofensywnych partnerów lub robienie tego, co robi najlepiej – stwarzanie okazji ze stałych fragmentów gry . Co zrobił dla swoich klubów – Brighton and Hove Albion – i co zrobił dla Messiego i Argentyny podczas swoich 10 międzynarodowych występów.

Dziwne jest jednak to, że Mac Allister nie spotkał się z ciepłym przyjęciem w szatni drużyny seniorów, kiedy został powołany dwa lata temu. Irlandzkie pochodzenie Alistaira przyniosło mu przydomek „Rudy” – kolor jego włosów, ze względu na jego irlandzkie pochodzenie – którego tak naprawdę nie akceptuje. Wspierał go Lionel Messi.

„Wszyscy nazywali mnie Golo, co pamiętam w Argentynie jako„ rudy ”. Nie podobało mi się to bardzo, a Messi powiedział swoim kolegom z drużyny:„ Nie chce, aby nazywano go Golo, więc nie nazywaj go tak! ’ powiedział The Athletic.

Wtedy Messi go obronił. Tym razem zakrył Messiego.