Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Arena Rynek: Polska | Globalny przewodnik po arenie

Teraz, po zniesieniu ograniczeń związanych z pandemią, Polska znalazła się na krawędzi wojny na Ukrainie. Mimo to stadiony są pełne, a organizatorzy bardzo pozytywnie patrzą w przyszłość. W Krakowie prezes Tauron Areny Małgorzata Marcińska mówi, że jest znacząca liczba rezerwacji na jej obiekty pod dachem i na imprezy plenerowe w arenie, na której obecnie odbywają się koncerty plenerowe.

Inicjatywa powstała jako rozwiązanie mające na celu zaspokojenie pragnienia ludzi do rozrywki, gdy obiekty zamknięte są zamknięte podczas pandemii. Chociaż wojna na Ukrainie była w głowach ludzi, nie wpłynęła na rezerwacje na arenie na 20 400 miejsc.

– Co tydzień ogłaszane są nowe wydarzenia na 2022 rok i przyszły rok – mówi Marcinska. „W najbliższych miesiącach wreszcie odbędą się wszystkie wydarzenia, które wcześniej były przekładane z powodu pandemii. Do końca tego roku nie mamy ani jednego weekendu. Dodatkowo organizatorzy zaczynają ogłaszać wydarzenia i rezerwować terminy nie tylko na rok 2023, ale także na lata następne.

„Nie mamy weekendu do końca roku. Dodatkowo promotorzy zaczęli ogłaszać wydarzenia i rezerwować terminy nie tylko na rok 2023, ale także na kolejne lata.

Ze względu na brak dostępnych terminów, zazwyczaj spokojne letnie miesiące są teraz rezerwowane na miejscu. „Obecnie preferowane są terminy lipiec i sierpień. Dodatkowo część promotorów uważa, że ​​sezon wakacyjny jest bezpieczny i stabilny, a wprowadzenie obostrzeń związanych z pandemią w sezonie jesienno-zimowym od dwóch lat daje większe gwarancje, że impreza się odbędzie.

Występowali w nim artyści tacy jak Alicia Keys, Tool, Andre Ryu i Whitesnake. Katowicki Spotek Arena to także symbol wojny na granicy. „Niektórzy artyści zaczynają czuć się nieswojo w tej bliskości” – mówi prezes Marcin Stolarz. „Dlatego głównie międzynarodowi artyści odwołali część swoich koncertów w tej części Europy”.

READ  Uwięziony na Białorusi: „Jedź do Polski albo jedź do Iraku”

Mimo to Stolars mówi, że 90% terminów w kalendarzu areny jest już zarezerwowanych na najbliższe 18 miesięcy. „Wyzwanie polega na tym, że nadszedł czas, aby zorganizować wszystko zgodnie z najwyższymi standardami”. Spotek Arena może pomieścić 11 000 osób. Sąsiednie Międzynarodowe Centrum Kongresowe (ICC) może pomieścić 15 000 osób.

90% terminów w kalendarzu areny jest zarezerwowanych z 18-miesięcznym wyprzedzeniem

„Naszym największym atutem są dwa sąsiadujące ze sobą lokale, które łączy tunelem, tworząc jedną przestrzeń. W tym miejscu odbywa się festiwal Tauron Nowa Muzyka” – mówi Stolarz. Najbliższe projekty w obiekcie to renowacja wszystkich zmieniających się sale oraz żywność roślinną i naturalną dla widzów. Obejmuje dostawę.

„Kontynuujemy również naszą politykę środowiskową – wprowadziliśmy system zarządzania i optymalizacji zużycia energii elektrycznej, ciepła i wody, w MCK zainstalowaliśmy inteligentny system zarządzania ogrzewaniem i wentylacją, a także wdrożyliśmy specjalne procesy monitorowania korzystanie ze świateł.Podczas imprez oraz podczas ich montażu i demontażu korzystamy z kompleksowego działu odpadów.

Jest także gospodarzem programu wydarzeń dla lokalnych mieszkańców, aby zapewnić ciągłą harmonię. Występowali w nim artyści tacy jak Alter Bridge, Uriah Heep, The Queen Machine, Tokyo Hotel i Tori Amos. Jedną z największych aren w kraju jest Arena Clevis na południu.

Podobnie jak inne, był bardzo zajęty nowymi rezerwacjami i przełożonymi wydarzeniami, mówi dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Konrad Kozioł. Chociaż jest to dobre dla biznesu, niektórzy niechętnie kupują nowe bilety, ponieważ od ponad dwóch lat trzymają przepustki na przełożone wydarzenia.

„Zielenienie obiektu zawsze było jednym z naszych priorytetów: jako pierwszy stadion w Polsce wprowadziliśmy plastikowe kubki wielokrotnego użytku”

Mimo to, jak mówi, następne 12-18 miesięcy będą „piękniejsze niż kiedykolwiek”. Kozioł powiedział, że obiekt planuje zwiększyć pojemność hali głównej i obciążenie takielunku areny. „Koncentrujemy się na tym, aby przestrzeń była bardziej zrównoważona, wprowadzając środki mające na celu zmniejszenie naszego śladu węglowego i poprawę gospodarki odpadami.

READ  Robert Page: Menedżer chwali postać Walii przed meczem, w którym Polska musi wygrać

„Ekologizacja przestrzeni zawsze była jednym z naszych priorytetów: w 2019 roku jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy plastikowe kubki wielokrotnego użytku, a w maju tego roku dołączyliśmy do Too Good to Go, aby ograniczyć marnowanie żywności. Zmniejszenie zużycia papieru i promowanie płatności bezgotówkowych to coś, czym już się zajmujemy. Podjęliśmy kolejne kroki.

„Jest jeszcze wiele do zrobienia i jesteśmy zdeterminowani, aby wprowadzić te zmiany w przyszłości i mamy nadzieję, że zachęci to inne miejsca na polskim rynku do zrobienia tego samego”.

Nadchodzące występy to Nick Cave & The Bad Seeds, Nightwish i Temptation + Evanescence. „Arena Clevis składa się z dwóch odrębnych przestrzeni: głównej i mniejszej. Dzięki elastyczności przestrzeni możemy pomieścić od 3000 do 17 000 osób na głównej oraz od 500 do 3000 osób na mniejszej.