Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Arcadian Cortex jest używany do produkcji treści przesyłanych strumieniowo w rozdzielczości 4K — w dół linii

Z siedzibą w południowej Kalifornii arkadyjska Specjalizuje się w tworzeniu i zarządzaniu przepływami pracy do produkcji treści strumieniowych. Zapewnia specjalistyczną wiedzę w zakresie transkodowania i pakowania IMF, zapewniając gotowość treści do dostarczenia konsumentom zgodnie z ustalonymi protokołami, formatami i wymaganiami dotyczącymi pakowania dla poszczególnych usług nadawczych. Podstawowym narzędziem, którego firma używa do wykonania tej pracy, jest Cortex Film MTI.

„Jesteśmy małą firmą, która działa na wysokim poziomie” Założyciel Arkadii mówi Joe Walzer. „Projektujemy, budujemy i wdrażamy strumienie przepływu treści oraz otaczającą je infrastrukturę. Transkodujemy, tworzymy aplikacje i programy uruchamiające oraz zarządzamy treścią poprzez dostarczanie. Obsługujemy cały stos strumieni wideo”.

Obecnie Arcadian współpracuje z niedawno uruchomioną usługą przesyłania strumieniowego, aby przygotować treści do dystrybucji wśród konsumentów w jakości do 4K UHD HDR. „Nasza praca skupia się na postprodukcji: transkodowaniu, kompatybilności i tłumaczeniu” Walzer wyjaśnia. „Dostarczamy kompletne rozwiązanie. Nasz klient dostarcza treść, a my zajmujemy się resztą.”

Arcadian wykorzystuje Cortex do konwersji mediów najwyższej jakości dostępnej na rynku konsumenckim. Opiera się również na platformie do wykonywania szeregu powiązanych operacji, takich jak wyrównanie dźwięku, napisy, dostarczanie wyjścia i kontrola jakości. „Cortex świetnie radzi sobie z zarządzaniem dużymi plikami 4K i jest znacznie szybszy w transkodowaniu niż inne rozwiązania”. On mówi John WalzerArcadian, dyrektor operacji wideo. „To coś więcej niż tylko narzędzie do konwersji. Używamy go do synchronizacji i edycji, a także testowania korekcji kolorów i innych funkcji technicznych.”

Arcadian zatrudnia również Cortex jako współtwórcę Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Platforma upraszcza produkcję pakietów IMF z ustawieniami wstępnymi dla popularnych dostaw, takich jak Netflix i HBO, intuicyjnymi narzędziami do tworzenia kompozycji, dostosowywania napisów i innych zadań. Cortex jest bardzo przydatny do rozwiązywania typowych problemów, takich jak niezgodność synchronizacji. John Walzer wyjaśnia. „Dane wejściowe, które otrzymujemy w różnym czasie, są często generowane przez różne zespoły w różnych częściach świata i nie zawsze są zsynchronizowane. Polski dźwięk wyprzedza dźwięk bułgarski o sekundę, a dźwięk francuski wyprzedza o dwie sekundy. Używamy Cortexa, aby wszystko skonfigurować wcześnie, tak aby MFW był czysty, zsynchronizowany i z dobrymi danymi wejściowymi”.

Kiedy Joe Waltzer uruchomił Arcadian w 2020 roku, on i jego zespół ocenili różne platformy transkodujące. Szukali kompleksowego rozwiązania do transkodowania i tworzenia MFW, ale szukali również dostawcy technologii zaangażowanego w sukces swojej firmy. „Chcieliśmy partnera, który wyprzedziłby nas i pomógłby nam dotrzymać kroku nowej technologii” On mówi. „MTI Film wspiera nas inżynierią i szkoleniami oraz aktualizacjami funkcji, gdy mamy konkretne prośby. Nie jesteśmy dużym obiektem, jesteśmy butikiem, ale traktują nas jak duże studio. Naprawdę to doceniamy.”