Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Aramine ma swoje korzenie w Europie Środkowej z nową filią w Polsce

Aramine ma swoje korzenie w Europie Środkowej z nową filią w Polsce

Wysłane przez Paula Moore’a 2 czerwca 2023 r

Aramine, lider w branży górnictwa podziemnego od ponad 45 lat, zapowiada otwarcie nowego oddziału w Polsce. Po Meksyku, Nigrze, Burkina Faso i Armenii ta strategiczna ekspansja pokazuje, jak mówi, ciągłe zaangażowanie firmy w zaspokajanie potrzeb jej międzynarodowych klientów w zakresie bliskości i wzmacnianie jej obecności na rynku europejskim.

Aramin Poland poprowadzi Piotr Bąkowski, ekspert branży wydobywczej od blisko 20 lat. Od najmłodszych lat związany z górnictwem dzięki ojcu, w 2012 roku otworzył własną firmę FHU ATLAS i dostarczał części zamienne do największych kopalń, takich jak ZGH Bolesław i KGHM, świadcząc jednocześnie usługi serwisowe i remontowe.

„Jako lojalny klient Aramine od prawie 10 lat, jest rzeczą naturalną, że uwiodło nas jego osobiste doświadczenie i dogłębna znajomość polskiego rynku. Mamy duże zaufanie do Pana Bąkowskiego i jesteśmy przekonani, że zapewni Aramine Poland niezbędnej energii” – powiedział Christoph Melkonian, współprzewodniczący Aramine.Dla zrównoważonego wzrostu i długoterminowego sukcesu w regionie.

Nowa filia, zlokalizowana w Przemku, dysponuje 200 mkw. powierzchni biurowej oraz blisko 500 mkw. warsztatowo-magazynowej. Firma zarządzałaby lokalnymi zapasami i zespołem techników, którzy wchodziliby do pobliskich kopalni, regenerowali maszyny i komponenty, a ostatecznie składali maszyny Aramine.

Oprócz tworzenia lokalnych miejsc pracy Aramine zachęca do transferu swoich umiejętności, innowacji i wiedzy technicznej w ramach swojej polskiej filii. I dodaje: „Tym samym Aramin Polska wystartuje w krótkim czasieI Oferuje pełną gamę produktów i usług firmy i będzie działać na obszarze, który z pewnością nie będzie ograniczony do kraju siedziby. W rzeczywistości Polska została wybrana ze względu na swoje centralne położenie geograficzne w Europie, dynamiczną gospodarkę i rosnący rynek. Dzięki dobrej infrastrukturze transportowej Polska jest strategicznym miejscem eksportu do innych krajów Unii Europejskiej i poza nią.”

Dodaje, że otwarcie tej filii jest ważnym krokiem w strategii ekspansji francuskiej firmy, pozwalającym Aramine na nawiązanie bliższych relacji z obecnymi klientami w Europie Wschodniej i odkrywanie nowych możliwości biznesowych.

READ  Dowiedz się więcej o kolejnym supermocarstwie militarnym Europy: Polsce – POLITICO