Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Arabia Saudyjska przedstawia plany ogromnych „pionowych budynków” w neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla mieście NEOM

Saudyjski książę koronny ogłosił, że projektowane, neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla miasto NEOM budowane w Arabii Saudyjskiej będzie miało pionowe warstwy budynków do pracy, życia i wypoczynku rozciągające się na 170 kilometrów na horyzoncie.

Książę Mohammed bin Salman ogłosił, że projekt doprowadzi do zmian sejsmicznych w sposobie, w jaki ludzie będą żyć w przyszłości dzięki „100% energii odnawialnej” w „środowisku wolnym od dróg, samochodów i emisji”.

Przemawiając na wydarzeniu w Dżuddzie prezentującym projekty dla The Line, książę Mohammed powiedział, że postrzega nowe miasto jako globalne centrum, które będzie domem dla ponad dziewięciu milionów krajobrazów miejskich obejmujących przyrodę.

Linia docelowo pomieści 9 mln osób i powstanie na obszarze zaledwie 34 kilometrów kwadratowych

(NEOM)

Mieszkańcy będą mogli dotrzeć do wszystkich obiektów w ciągu pięciu minut spacerem

(NEOM)

Inwestycja będzie w 100% oparta na energii odnawialnej

(NEOM)

Nie możemy ignorować kryzysów ekologicznych i życiowych, z jakimi borykają się miasta na całym świecie, a NEOM przoduje w dostarczaniu nowych i innowacyjnych rozwiązań w celu rozwiązania tych problemów. NEOM przewodzi zespołowi najzdolniejszych umysłów w architekturze, inżynierii i budownictwie, aby idea wznoszącego się budynku stała się rzeczywistością.

„Pionowo uwarstwione społeczności miasta będą wyzwaniem dla tradycyjnych płaskich, poziomych miast” – powiedział książę. „Projekty linii odzwierciedlają to, jak będą wyglądały społeczności miejskie przyszłości w środowisku bez dróg, samochodów i emisji”.

Witryna zostanie stworzona przez zespół światowej sławy architektów i architektów

(NEOM)

Linia ma zaledwie 200 metrów szerokości, 170 kilometrów długości i 500 metrów nad poziomem morza

(NEOM)

Zewnętrzna fasada lustrzana sprawi, że konstrukcja stanie się szczególną częścią krajobrazu

(NEOM)

Odbędą się dyskusje z sąsiednimi krajami, aby upewnić się, że rozwój ponad granicami nie koliduje z wewnętrznym poczuciem harmonii i spokoju, do których dąży NEOM.

Projekt o powierzchni 26 500 kilometrów kwadratowych nad Morzem Czerwonym jest głównym ośrodkiem rządowego bogactwa królestwa, Funduszu Inwestycji Publicznych. Ale książę koronny powiedział, że spodziewa się, że saudyjscy przedsiębiorcy również będą chcieli przyczynić się do „jednego z najbardziej ekscytujących projektów architektonicznych, jakie mają obecnie miejsce na świecie”.

Ta infografika pokazuje, jak The Line wpasuje się w szerszy krajobraz

(NEOM)

READ  Pożary w Kolorado: setki domów zniszczonych, dziesiątki tysięcy ewakuowanych | Wiadomości z USA