Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

AR i VR w salach lekcyjnych: Polska promuje innowacyjną edukację

Budowa: meta

Meta, VR Heroes i Państwowy Instytut Badawczy współpracują, aby pomóc edukatorom w Polsce w nauce wykorzystania AR i VR w edukacji.

W Polsce rozpoczyna się inicjatywa kształtowania przyszłości edukacji. Meta, studio VR VR Heroes i NASK połączyły siły, by zaoferować bezpłatne warsztaty szkoleniowe dla nauczycieli. Podczas tych warsztatów nauczyciele dowiedzą się, jak efektywnie wykorzystywać rozszerzoną rzeczywistość (AR) i wirtualną rzeczywistość (VR) w swoich klasach.

Nauczyciele uczą się, jak korzystać z AR i VR

Warsztaty odbędą się w Meta Community Centre w Warszawie. Wykorzystane zostaną zestawy słuchawkowe Meta Quest 2 oraz specjalne aplikacje edukacyjne. Przedstawione zostaną korzyści płynące z AR i VR w edukacji oraz odpowiednie wykorzystanie technologii. Omówiony zostanie również wpływ VR na studentów.

„Uczniowie wezmą udział w symulowanym środowisku 3D, które pozwoli im eksplorować i wchodzić w interakcje z wirtualnymi obiektami i środowiskami w sposób niemożliwy w tradycyjnych salach lekcyjnych” – mówi Tomasz Dobosz, współzałożyciel VR Heroes.

Głębokie uczenie się sprzyja kreatywności i umiejętnościom cyfrowym

Warsztaty mają na celu dzielenie się wiedzą na temat innowacyjnych technologii i pomoc nauczycielom w zrozumieniu korzyści płynących z włączenia ich do programu nauczania. Obejmuje to rozwijanie umiejętności kreatywnych uczniów i umiejętności cyfrowych.

Jakub Durowski, Dyrektor ds. Polityki Publicznej na Europę Środkowo-Wschodnią w META, podkreśla, że ​​AR i VR dają atrakcyjne możliwości edukacyjne: „Zamiast opowiadać uczniom, jak wyglądało życie w starożytnym Rzymie, możemy im pokazać. Możemy zabrać klasę na wycieczkę do Luwru lub koła podbiegunowego. I to nie jest science fiction – takie możliwości oferuje dziś rozszerzona rzeczywistość.

Obszerne przykłady VR w edukacji pochodzą z Kalifornii, na przykład: tamtejsza szkoła otworzyła duże laboratorium VR.

Możesz przeczytać wszystko o Meta Quest 2 i Meta Quest Pro w załączonych recenzjach.

Soczewki korekcyjne optyka VR sprawiają, że Twoje okulary stają się przestarzałe. Możesz je zdobyć z 5% rabatem, korzystając z poniższego linku.

Uwaga: Linki do sklepów internetowych w artykułach mogą być nazywane linkami partnerskimi. Jeśli dokonasz zakupu za pośrednictwem tego linku, otrzymasz od dostawcy MIESZANĄ prowizję. Cena się dla Ciebie nie zmieni.

READ  Delegacja młodzieży na Forum Zarządzania Internetem w Katowicach!