Top News

Aquino i Mirova zarządzają 3 farmami wiatrowymi w Polsce

Aguio z siedzibą w Paryżu, niezależny globalny producent i deweloper energii odnawialnej, ogłosił 13 października uruchomienie trzech farm wiatrowych w Polsce, we współpracy z Mirovą, joint venture zarządzającymi 100% Fixed Investment i Natisis Investment, z okazji uruchomienia Elektrownia Willow.

Ceremonia inauguracji odbyła się w obecności Ambasadora Francji w Polsce Fryderyk Billet, Burmistrz Wierzby Ginder Skowronek, dyrektor generalny Aquio Patrice Lucas Oraz dyrektor inwestycyjny Mirova Fabian Villacampa.

Aquino powiedział, że produkcja trzech elektrowni zaspokoi zapotrzebowanie na energię elektryczną prawie 200 000 gospodarstw domowych, jednocześnie zmniejszając emisje CO2 o około 300 000 ton metrycznych rocznie. Dzięki łącznej mocy 132 MW, te trzy farmy wiatrowe pomogą polskiemu rządowi osiągnąć cele polegające na zmniejszeniu udziału węgla w produkcji energii elektrycznej w kraju. Przyczynią się również do realizacji celu, jakim jest zwiększenie udziału OZE w ich składzie energetycznym do 27% do 2040 r., zgodnie z prawem UE.

Nowe elektrownie dysponują ponad 300 MW mocy zainstalowanej Grupy Aquo w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

“Zakończenie tych projektów jest ważnym krokiem dla Aquino w Polsce i jest pierwszą próbą. Sukces nie jest możliwy bez cross trade i wielokulturowej pracy zespołowej pomiędzy zespołami Aquino w Paryżu i naszymi lokalnymi zespołami w Polsce!” – powiedział Lucas. „Chciałbym podziękować naszym partnerom finansowym, zwłaszcza Mirowej, która obdarzyła nas zaufaniem i pomogła nam osiągnąć ten kamień milowy. Jesteśmy dumni, że możemy przekształcić państwo polskie w zielonego i lokalnego dostawcę energii” – dodał.

Ze swojej strony Villacamba pochwalił realizację tych projektów, zauważając, że jego firma wniosła główny wkład w rozwój sektora lotniczego w Polsce w ramach rządowego wsparcia energetyki odnawialnej rozpoczętego w 2018 roku. „Z niecierpliwością czekamy na dalszą poprawę europejskiego tempa sektora energii odnawialnej i zapewnienie większego kapitału na zrównoważoną i odporną infrastrukturę. Musimy współpracować z inwestorami, aby odegrać ich rolę w walce ze zmianami klimatu” – powiedział.

READ  Dlaczego Robert Lewandowski zaprzecza najlepszemu strzelcowi na Euro 2020

Billet powiedział, że projekt jest doskonałym przykładem realizacji obiecanej przez Polskę zmiany energetycznej. „Aquo, który dziś do nas zadzwonił, rozwija w Polsce szereg projektów dywersyfikacji miksu energetycznego kraju – i nie mam wątpliwości, że w Polsce zaoferują swoje najlepsze rozwiązania” – powiedział.

About the author

Hanley Bennett

„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.

Add Comment

Click here to post a comment