Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

APSU Student Spotlight: Jordan Spencer prowadzi międzynarodowe badania w Polsce – Clarksville Online

APSU Student Spotlight: Jordan Spencer prowadzi międzynarodowe badania w Polsce – Clarksville Online

Clarksville, TN – Austin Bay State University (APSU) jest domem dla wielu wybitnych studentów, z których jednym jest Jordan Spencer – oddany i ambitny student zdobywający stopień naukowy w rolnictwie ze specjalizacją w technologii zwierząt.

Zamiast podążać wydeptaną ścieżką, Spencer wyruszył w nieznane. Miłość tej 27-letniej studentki do medycyny weterynaryjnej skłoniła ją do poszukiwania możliwości poza Austin Bay State University, gdzie tego lata wyruszyła w transformacyjną podróż poprzez międzynarodowe badania w Polsce.

Spencer i pięciu innych studentów APSU College of STEM spędziło kilka tygodni w okresie letnim w Europie Trzyletni grant w wysokości 300 000 USD na międzynarodowe doświadczenie badawcze (IRES) dla studentów National Science Foundation wysyła 18 studentów Austin Bay State University w ciągu trzech lat na uniwersytety w Czechach, Francji i Polsce. Pięciu studentów pojechało zeszłego lata.„Dlaczego miałbym pozwolić sobie przestać?”

Prosta ulotka wzbudziła jego zainteresowanie programem IRES. Był to wojskowy posterunek jej męża i pierwszy krok w kierunku bogatej i przełomowej zagranicznej podróży studyjnej do Polski, daleko od jej strefy komfortu.

W Polsce, osadzonej w nieznanej kulturze i systemie akademickim, Spencer wniósł przełomowe badania nad szkłem antybakteryjnym, co jest dalekie od jego wiedzy weterynaryjnej. Nie tylko zdobył bezcenne doświadczenie badawcze, ale także zyskał pewność siebie, aby stawić czoła akademickim wyzwaniom.

Spencer pracował z tytułem doktora. Na przykład kandydaci.

„Niektórzy z nich pracują nad tymi badaniami od lat, a ja przychodzę do pracy na sześć tygodni” – powiedział.

Zamiast ją wyczerpać, przerwa zainspirowała ją.

„Ciągłe prezentowanie pracy na koniec badania jest świetne dla budowania zaufania” – powiedział Spencer. „To była budująca wiarę podróż badawcza. To jedna rzecz, którą mogę z niej wynieść.

Wyzwania, przed którymi stanęła w Europie, nadal ją popychały.

READ  Trener Socceroos - który mierzył się z Maradoną - mówi zawodnikom, żeby nie popełniali błędów Polski - FTBLOprócz studiowania rolnictwa ze specjalizacją weterynaria, Spencer planuje zadeklarować drugi kierunek – medycynę przedweterynaryjną. W planach jest także rozszerzenie kierunków z biologii, chemii i fizyki.

„Pomyślałem:„ Dlaczego kilka lekcji chemii i fizyki miałoby pozwolić mi przestać? Jeśli mogę pojechać do obcego miejsca i pracować z chemikami, fizykami i materiałoznawcami nad rzeczami, o których nigdy nie słyszałem, mogę to zrobić tutaj ” ” powiedział.

„Nikt nie może tego zrobić”

Drugie miejsce zajmuje student Austin Bay State University, Jordan Spencer.  (APSU)
Drugie miejsce zajmuje student Austin Bay State University, Jordan Spencer. (APSU)

Podróż Spencera do Europy była fascynującym połączeniem studiów akademickich i kulturowego zanurzenia.

Opisywał zakochanie się w Wiedniu, chłonięcie jego bogatej historii i zachwyt nad opowieściami osadzonymi w każdej budowli. Mieszanka nowoczesności i starożytności w mieście zmieniła jego postrzeganie świata poza Ameryką.

„Każdy budynek ma swoją historię, a każda restauracja istnieje od ponad 50 lat” – powiedział. „Wyniosłem z tego więcej, niż się spodziewałem. Podróżowanie, smakowanie nowych potraw, poznawanie nowych ludzi, oglądanie historii — spodziewałem się tego wszystkiego. Nie spodziewałem się wzrostu, jaki osiągnąłem dzięki temu doświadczeniu.Jedną z kulturowych atrakcji jego podróży były interaktywne doświadczenia. Większość ludzi mówiła po angielsku, co pozwoliło nam prowadzić wartościowe rozmowy z mieszkańcami, uczyć się z ich historii i wymieniać spostrzeżeniami na temat ich kultur.

„Wspaniale było nauczyć się mówić po polsku, chodzić z nimi tam iz powrotem i słuchać opowieści o tym, jak tam dorastali i jakie były szkoły, i porównywać to ze szkołami tutaj. Rozwijamy się” – powiedział Spencer.

Wszystko, czego doświadczyła i czego się nauczyła, osiągnęło szczyt, kiedy ona i Ariana Lovings były w Disney World w Paryżu. Kiedy stali w pobliżu zamku, ogarnęły ich emocje.

„Mieliśmy jeden z tych surrealistycznych momentów – byliśmy tak podróżowani – i płakaliśmy, ponieważ był to jeden z tych momentów„ wow ”” – powiedziała. „Jesteśmy w Europie. Podróżowaliśmy po całej Europie. Nikt nie może tego zrobić.

READ  Polska, Irlandia i Wielka Brytania na czele listy ożywienia w hotelach w Europie