Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Apple WWDC: zestaw słuchawkowy rzeczywistości mieszanej wśród oczekiwanych ogłoszeń na wydarzeniu Tech Giant |  Wiadomości z nauki i technologii

Apple WWDC: zestaw słuchawkowy rzeczywistości mieszanej wśród oczekiwanych ogłoszeń na wydarzeniu Tech Giant | Wiadomości z nauki i technologii

Apple co roku wypuszcza nowe iPhone’y, a iPady i komputery Mac również otrzymują regularne aktualizacje, ale firma nie ujawniła zupełnie nowego produktu od prawie dekady. Wszystko ma się zmienić na pokazie WWDC, który odbędzie się w poniedziałek w Cupertino.

przez Tom Acris, reporter technologiczny


Niedziela 4 czerwca 2023 21:12, Wielka Brytania

Oczekuje się, że Apple zaprezentuje zestaw słuchawkowy rzeczywistości mieszanej – pierwszy całkowicie nowy produkt od ośmiu lat – na corocznej imprezie dla programistów.

Prezentacja giganta technologicznego na WWDC jest zwykle zarezerwowana dla ujawnień oprogramowania – w szczególności kolejnych głównych aktualizacji dla iPhone’a, iPada i Maca – ale w tym roku nowszy sprzęt jest na kartach.

To jabłko O słuchawkach od dawna mówi się, a doniesienia wskazują, że firma w końcu ujawni swój pierwszy wypad na coraz bardziej zatłoczone pole podczas poniedziałkowej imprezy.

Będzie to pierwszy zupełnie nowy produkt firmy Od debiutu Apple Watch w 2015 r.

Czekaj, co to jest „rzeczywistość mieszana”?

Prawdopodobnie w ostatnich latach zetknąłeś się z wirtualną i rozszerzoną rzeczywistością, a może nawet próbowałeś.

Rzeczywistość wirtualna polega na umieszczeniu Cię w całkowicie cyfrowym świecie, odizolowaniu Cię od świata zewnętrznego i narażeniu wszystkiego, od półek w salonie po Twojego kota.

To był pracowity rok dla tego typu słuchawek – PlayStation VR2 zadebiutowało w lutymchwila meta ogłosiło, że Quest 3 zostanie wydany tej jesieni. Oba koncentrują się na grach i kosztują około 500 funtów.

Zamiast tego rzeczywistość rozszerzona umieszcza przedmioty cyfrowe w prawdziwym świecie – cały czas majstrujesz przy tym na telefonie z takimi rzeczami jak aplikacja Ikea, filtry Snapchata i Pokemon Go.

Wypróbuj rozszerzoną rzeczywistość od Sky News:
Udekoruj swój dom świąteczną zabawą
Umieść królewską koronę koronacyjną w swoim salonie


zdjęcie:
Pokemon Go to jedna z najbardziej udanych ofert AR głównego nurtu

Rzeczywistość mieszana jeszcze bardziej rozwija tę koncepcję — zamiast umieszczać fajne cyfrowe meble i kieszonkowe potwory w swoim otoczeniu, chodzi o to, abyś mógł z nimi wchodzić w interakcje, tak jakby naprawdę tam były.

READ  Losowy: Świetny Scott! Te nagrody Splatoon 3 brzmią znajomo

Wyobraź sobie na przykład pracę nad wirtualną rzeźbą w swoim prawdziwym biurze lub wyszkolonego chirurga wykonującego skomplikowaną operację na cyfrowym pacjencie.

Wygląda na drogi…

Rzeczywistość mieszana okazała się już kosztowną propozycją – doskonały zestaw słuchawkowy Meta Quest Pro, skierowany bardziej do przemysłu i edukacji niż do rozrywki, został wprowadzony na rynek w październiku zeszłego roku za 1499 funtów.

Po słabym przyjęciu krytycznym i rozczarowującej sprzedaży, Ponieważ metaverse Marka Zuckerberga nie porusza zarówno klientów, jak i inwestorówod tego czasu została obniżona do 999 GBP.

Apple nigdy nie bał się wysokiej ceny, a raporty sugerują, że jego zestaw słuchawkowy będzie kosztował nawet 3000 USD (2409 GBP), co znacznie przewyższa cenę początkową jego telefonów, tabletów i komputerów.

Biorąc to pod uwagę i fakt, że jest to ogłoszone na WWDC, prawdopodobnie jest skierowane najpierw do profesjonalistów i programistów, a nie do przeciętnego klienta.


zdjęcie:
Konsumenckie zestawy słuchawkowe, takie jak PlayStation VR 2, koncentrują się głównie na grach i rozrywce

Co zaoferuje zestaw słuchawkowy Apple?

Bloomberg poinformował, że łączność i produktywność będą jednymi z głównych zastosowań słuchawek i zacytował osobę, która pracowała nad urządzeniem, mówiąc, że jest to produkt „symbol statusu”.

Zwykle oferuje obrazy 4K, pełne śledzenie ruchu ciała, sześć kamer zapewniających widok na świat zewnętrzny i ten sam rodzaj potężnych układów M2, które można znaleźć w jego komputerach Mac.

Oczekuje się również, że zestaw słuchawkowy będzie działał z własnym systemem operacyjnym, dzięki czemu można nawigować za pomocą ruchów i głosu, zamiast ulepszonej wersji znanego interfejsu iPhone’a lub Maca.

I tak jak urządzenia Apple mają oddzielne sklepy z aplikacjami, zestaw słuchawkowy będzie miał swój własny, z dostosowanymi wersjami oprogramowania, do którego jesteś przyzwyczajony na iPhonie. Trzymamy kciuki, dostaniemy też dziwaczne pełne wersje naszych awatarów Memoji.

READ  Szef Sony PlayStation, Jim Ryan, przekroczył konsolowe wojny

Według Bloomberga, Apple wypuści zestaw słuchawkowy – wstępnie nazwany Reality Pro – pod koniec 2023 lub na początku 2024 roku.


zdjęcie:
Szef Apple, Tim Cook, prawdopodobnie wystąpi na scenie podczas WWDC

Czego możemy się spodziewać po wydarzeniu?

WWDC nadal będzie poświęcać wiele czasu istniejącym produktom.

Wielka aktualizacja iPhone’a roku, iOS 17, pojawi się w samą porę na następny telefon we wrześniu.

Wiemy już o niektórych nadchodzących nowych funkcjach, zwłaszcza o opcji ułatwień dostępu, która pozwala użytkownikom tworzyć pliki Syntetyczny głos, który brzmi jak oni.

Jest przeznaczony dla osób ze schorzeniami, które mogą oznaczać utratę zdolności mówienia w przyszłości.

Mówi się, że największą nową funkcją oprogramowania jest tryb poziomy podczas ładowania iPhone’a, który zasadniczo zmieni go w inteligentny wyświetlacz, podobny do Nowy tablet Google Pixel. Może wyświetlać na pierwszy rzut oka takie rzeczy, jak spotkania w kalendarzu, a nie tylko powiadomienia lub czas.

To jest limitowana wersja tej historii, więc niestety ta zawartość nie jest dostępna.

Odblokuj pełną wersję

Aktualizacje oprogramowania iPhone’a są często odzwierciedlane na iPadzie, więc ta sama funkcja może się tam również pojawić.

Mac i Apple Watch również powinny zwrócić uwagę – krążą pogłoski, że widżety, które wstrząsnęły ekranami głównymi iPhone’a i iPada w ostatnich latach, mogą pojawić się na tym drugim.

Mówi się też o nowym MacBooku Air, z większym 15-calowym.

Nie musimy długo czekać, aby się tego dowiedzieć – WWDC 2023 rozpocznie się w poniedziałek o godzinie 18:00 czasu brytyjskiego.