Tech

Apple Watch Series 7 oficjalnie porzuca ukryty port diagnostyczny

Zegarek Apple Port diagnostyczny Od czasu pierwszego modelu jest to tajemnicza część linii do noszenia, ale nowa seria 7 oficjalnie całkowicie rezygnuje z sześciopinowego portu.

pierwszy zauważony wcześniej plotki o MacuBrak portu widać po zdjęciu dolnego paska Apple Watch Series 7 – firma usunęła ukryty panel i port za nim. Przeznaczony do użytku w wewnętrznej diagnostyce, port nie jest oficjalnie rozpoznawany w witrynie internetowej ani w dokumentacji firmy Apple. Ale port diagnostyczny krótko sugerował możliwość rozszerzenia Apple Watcha o akcesoria sprzętowe.

Najsłynniejszy z nich Taśma była oszczędna, który próbował wykorzystać port do przedłużenia żywotności baterii zegarka Apple Watch poprzez włączenie dodatkowych baterii do niestandardowego paska, który trafiałby bezpośrednio do portu diagnostycznego. Port już wyświetlony Szybciej Ładuje się również z kabla magnetycznego Apple.

Zdjęcie: zapasowy pasek

Niestety, Apple szybko zablokowało tę możliwość i zapasowy pas (wraz z prawie każdą inną próbą wykorzystania portu do użytecznych celów). W późniejszym okresie życia zegarka Apple Watch pozostał przydatny zgodnie z jego przeznaczeniem: diagnostyka wewnętrznych zastosowań i napraw Apple.

Oczywiście Apple wciąż potrzebuje sposobu na diagnostykę Apple Watch i wydaje się, że zastępuje tajemniczy port nawet w jeszcze Tajemniczy moduł bezprzewodowy 60,5 GHz Współpracuje z magnetyczną stacją dokującą, która może przesyłać lokalne dane do użytku w pomieszczeniach. Doprowadziło to do spekulacji, że Apple używający serii 7 jako stanowiska testowego dla przyszłego iPhone’a bez portu może wykorzystać podobną technologię do wymiany kabli do podłączenia do komputera. Ale jeśli lata bezużytecznego portu diagnostycznego czegoś nas nauczyły, to tego, że czasami nie ma większego znaczenia ani korzyści, które można znaleźć w specjalnych narzędziach diagnostycznych.

Aktualizacja 13 października 17:17: Dodano źródła MacRumors.


Związane z:

READ  Tajne specyfikacje PlayStation VR 2 wyglądają imponująco – twierdzi Digital Foundry

About the author

Ward Parkinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment