Tech

Apple prezentuje cztery iPhone’y na targach produktowych

Aktualizacje Apple

Firma Apple wprowadziła na rynek cztery nowe iPhone’y z obsługą 5G i zaprezentowała szereg aktualizacji niektórych swoich najbardziej znanych urządzeń, w tym iPada i Watcha, ponieważ najcenniejsza na świecie firma próbowała ponownie skupić uwagę publiczną po miesiącach kontroli antymonopolowej.

Nowa seria iPhone’a 13 zawiera nowy chip Apple A15 Bionic, autorski system na chipie oraz narzędzie wideo o nazwie Cinematic Mode, które pozwala użytkownikom skupić się na przedmiocie, nawet gdy są w ruchu.

Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, powiedział, że skład ma „największy jak dotąd postęp w systemie kamer”.

powiedział Ben Wood, główny analityk w CCS Insight.

Droższe modele iPhone’a „Pro” i „Pro Max”, które mają trzy tylne aparaty, mają ekran 120 Hz, który Apple nazywa „ProMotion” — co oznacza, że ​​ekran odświeża się 120 razy na sekundę. Niektóre urządzenia z Androidem są już wyposażone w ekrany 120 Hz, ale według analityków Apple podchodzi do tej funkcji konserwatywnie ze względu na problemy z wydajnością baterii.

Paolo Pescatore, analityk w PP Foresight, opisał niektóre dodatkowe funkcje, ale powiedział, że grupa technologiczna wciąż ma szansę poprowadzić „supercykl” aktualizacji. „Są miliony użytkowników, którzy nie przeszli jeszcze na 5G” – powiedział.

Zamiast koncentrować się na produktach Steve’a Jobsa i „czymś innym” niespodziankach, Cook wykorzystał wtorkowe wydarzenie do wprowadzenia szeregu mniejszych ulepszeń w portfolio, mających na celu otwarcie nowych linii przychodów z usług i uniemożliwienie użytkownikom Apple przejścia na urządzenia z systemem Android.

„Im więcej urządzeń posiada konsument, tym cenniejsze są usługi subskrypcyjne” — powiedziała Julie Ask, analityk w firmie Forrester. „Apple nadal nabiera rozpędu – i robi to w oparciu o siłę relacji rozliczeniowych i usług subskrypcyjnych, o których wszyscy wiemy, że utrzymują się na stałym poziomie”.

READ  Firma Bang & Olufsen ogłosiła wprowadzenie głośnika Beosound Emerge, który działa na bezprzewodowej półce na książki

Wprowadzenie produktu na rynek pojawia się w trudnym momencie dla firmy, która w tym roku była ugrzęzła w mieszanych nagłówkach, pomimo ogromnych zysków, które zapewniły jej 29-procentowy wzrost w zeszłym roku i wartość rynkową wynoszącą 2,5 biliona dolarów. Akcje Apple zamknął się o 1 procent we wtorek po 148,12 USD.

W ostatnich tygodniach firma publicznie kłóciła się z spory pracownicze, Ten artykuł Od starszego dyrektora jej tajnego projektu samochodu i Reguła W pozwie antymonopolowym wytoczonym przez firmę Epic, producenta gier wideo online Jest to gra elektroniczna, co doprowadziło do wydania orzeczenia sądowego nakazującego Apple wprowadzenie zmian w swoim App Store.

Wtorkowe wydarzenie rozpoczęło się od dwóch aktualizacji iPada, w tym pierwszego przeprojektowania iPada Mini od 2019 roku oraz iPada 9. generacji z ulepszonymi procesorami, które Melody Kona, starszy dyrektor ds. projektowania produktów iPad, nazwała „gigantycznym ulepszeniem naszego najpopularniejszego iPada. „.”.

Aktualizacje iPadów, powiedział Wood, „mogły być spowodowane renesansem tabletów, gdy ludzie odkurzają stare urządzenia w pośpiechu, aby zadzwonić do domu podczas pandemii”.

Codzienny Biuletyn

#techFT dostarcza wiadomości, komentarze i analizy dotyczące najważniejszych firm, technologii i zagadnień, które składają się na te najszybciej rozwijające się sektory, od profesjonalistów z całego świata. Kliknij tutaj Aby uzyskać #techFT w swojej skrzynce odbiorczej.

Apple zaprezentował nową wersję Apple Watch, która została „całkowicie przeprojektowana, aby zmniejszyć granicę do zaledwie 1,7 milimetra” – powiedział Jeff Williams, dyrektor operacyjny Apple. Ma też większy, cieńszy ekran i można go szybciej ładować.

Apple skupia się również na zdrowiu i dobrym samopoczuciu dzięki zegarkowi – obszar, który obiecał Cook, będzie największym dziedzictwem firmy.

„Apple Watch nadal sprzedaje się w rekordowych ilościach i dominuje na rynku zdalnych smartwatchów” – powiedział Wood. „Użytkownicy są wyraźnie zadowoleni z codziennej rutyny ładowania i spodziewam się, że inne ulepszenia zegarka zostaną bardzo dobrze przyjęte”.

READ  Xbox Game Show: W czwartek rozszerzone wydarzenie z Halo, Hellblade i nie tylko

Wbrew powszechnym oczekiwaniom Apple nie ujawnił trzeciej wersji swoich AirPods, szeroko popularnych słuchawek bezprzewodowych.

Najnowsze dodatki do oferty Apple

© AP

Iphone: Firma Apple wprowadziła na rynek cztery nowe wersje swojego popularnego smartfona: iPhone 13, 13 Mini, 13 Pro i 13 Pro Max. Przeznaczone dla graczy i entuzjastów wideo, modele Pro są wyposażone w pięciordzeniowy procesor graficzny, który według Apple jest „najszybszy” spośród wszystkich smartfonów. Ceny zaczynają się od 699 USD i wzrastają do 1499 USD za model 6,7-calowy z 1 TB pamięci.

iPad miniNowy tablet o przekątnej 8,3 cala ma mniejsze ramki i „projekt pełnoekranowy”, który eliminuje przycisk Home. Jest dostępny w czterech kolorach, ma łączność 5G i obiecuje dwa razy większą wydajność niż modele poprzedniej generacji. Obsługuje również Apple Pencil, który mocuje się za pomocą magnesu z boku, oraz port USB-C. Zaczyna się od 499 dolarów.

IPAD: Ceny dziewiątej generacji najpopularniejszych tabletów Apple zaczną się od 329 USD. Zawiera elektroniczny chip Apple A13, który według firmy był o 20 procent szybszy niż jego poprzednik.

Zegarek: Watch Series 7 jest o 40 procent cieńszy, ma mniejsze ramki i ekran o jedną piątą większy. Mimo że jego żywotność baterii wynosi 18 godzin, można ją teraz naładować o jedną trzecią szybciej. Ekran może wyświetlać pełną klawiaturę. Będzie „dostępny jeszcze tej jesieni” od 399 USD.

About the author

Ward Parkinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment