Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Apple ogłasza 24-calowy iMac z nowym chipem M3 i większą pamięcią

Apple ogłasza 24-calowy iMac z nowym chipem M3 i większą pamięcią

Apple ogłosiło nowe chipy M3 podczas wydarzenia „Scary fast” i zaprezentował nowe MacBooki zasilane nowym krzemem Apple. Ponadto gigant technologiczny z Cupertino wprowadził także 24-calowy iMac z nowym chipem M3 z przodu, większą pamięcią i funkcją ray tracingu.

Konstrukcja M3 iMac jest podobna do iMaca poprzedniej generacji wyposażonego w chip M1, ale nowy chip M3 sprawia, że ​​jest on do 2x szybszy niż M1 iMac, do 2,5x szybszy niż 27-calowy iMac z procesorem Intel i szybszy do 4x szybciej. Szybszy niż 21,5-calowy iMac z procesorem Intel.

M3 iMac z systemem macOS Sonoma ma również więcej pamięci. Wersja 8-rdzeniowego procesora graficznego w M3 jest wyposażona w 8 GB, 16 GB i 24 GB pamięci RAM oraz opcje pamięci masowej SSD 256 GB, 512 GB i 1 TB, natomiast 10-rdzeniowy model GPU ma opcję pamięci masowej o pojemności 2 TB. Dostępna jest również wersja z 10-rdzeniowym procesorem graficznym i bazową pamięcią 512 GB.

Wariant 8-rdzeniowego procesora graficznego jest wyposażony w dwa porty Thunderbolt 3/USB 4, natomiast 10-rdzeniowy model procesora graficznego posiada dwa dodatkowe porty USB-3. Pierwsza dostępna jest w kolorze niebieskim, zielonym, różowym i srebrnym, natomiast druga ma trzy inne opcje – żółtą, pomarańczową i fioletową. Niezależnie od tego, który model kupisz, otrzymasz dopasowane kolorystycznie tapety i akcesoria.

Apple ogłasza 24-calowy iMac z nowym chipem M3 i większą pamięcią

Oprócz nowego chipa zmodernizowany 24-calowy iMac jest wyposażony w Wi-Fi 6E zapewniającą większą prędkość pobierania oraz Bluetooth 5.3 zapewniający lepszą kompatybilność z najnowszymi akcesoriami Bluetooth. Dostępna jest także obsługa Gigabit Ethernet w 10-rdzeniowych modelach GPU, którą można skonfigurować w 8-rdzeniowej wersji GPU.

24-calowy wyświetlacz M3 iMac to wyświetlacz Retina 4,5 tys., o rozdzielczości 4480 x 2250 pikseli i jasności 500 nitów. M3 iMac jest wyposażony w system sześciu głośników i obsługuje dźwięk przestrzenny oraz Dolby Atmos. Jest także wyposażony w kamerę FaceTime 1080p i zestaw trzech mikrofonów o studyjnej jakości.

READ  iOS 16.1 beta: nowe funkcje i zmiany

Apple ogłasza 24-calowy iMac z nowym chipem M3 i większą pamięcią

Apple twierdzi, że iMac M3 jest wykonany w stojaku w 100% z aluminium pochodzącego z recyklingu, magnesów z metali ziem rzadkich, cyny z recyklingu na wielu płytkach PCB i wykończony w 100% złotem z recyklingu — to pierwsze takie urządzenie.

Apple ogłasza 24-calowy iMac z nowym chipem M3 i większą pamięcią

Podstawowy 8-rdzeniowy procesor graficzny M3 iMac kosztuje od 1299 USD, a podstawowy 10-rdzeniowy procesor graficzny M3 iMac zaczyna się od 1499 USD. Obydwa można zamówić na oficjalnej stronie Apple w 27 krajach, a wysyłka rozpocznie się 7 listopada.

źródło