Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Apple Music brakuje jednej ważnej rzeczy: klasycznego iPoda do pracy

Na początku tego roku zrobiłem dziwną rzecz: kupiłem iPoda 5. generacji, oryginalnie wyprodukowany w 2006 roku. W większości go dostałem Fajna rzecz do edycjiWłaściwie używam go prawie codziennie. Doświadczenie doprowadziło mnie do wniosku, że Apple powinien zwrócić iPoda, ale został on zaktualizowany na miarę współczesności. Powinieneś oczywiście zachować kółko do klikania, ale nie mogę przestać myśleć o tym, jak dobry jest iPod, zbudowany na erę strumieniowego przesyłania muzyki, AirPods i wyświetlacze HD. Wiem, że może to zabrzmieć głupio, ale pozwól, że wyjaśnię.

Istnieje kilka powodów, dla których Apple produkuje nowego iPoda. Na przykład pozwoli to firmie wykorzystać część nostalgii za erą iPoda, która wydaje się nadchodzić, w oparciu o ostatni motyw iPoda. odtwarzacze internetoweA aplikacje, A Modyfikacja.

Innym powodem, być może bardziej oczywistym, jest to, że iPod jest urządzeniem zorientowanym na muzykę, a Apple dosłownie ma usługę o nazwie Apple Music. Firma jest obecnie zakochana w przychodach z usług, ale wiele jej urządzeń nie jest świetnych w odtwarzaniu muzyki. iPhone utrudnia podłączenie wielu rodzajów słuchawek, a Siri przerywa to, czego słuchasz, gdy poprosisz go o wykonanie czegoś prostego, co tak naprawdę nie gwarantuje odpowiedzi dźwiękowej (na przykład włączenie świateł zasilanych HomeKit ).

Większość, jeśli nie wszystkie, urządzenia Apple nie mogą odtwarzać utraconych plików na najwyższym poziomie Apple Music może teraz to zaoferować Bez dodatkowych urządzeń. Oznacza to, że Apple nie sprzedaje niczego, co mogłoby się odnosić do powiedzenia „To najlepsze wrażenia z Apple Music, jakie możesz uzyskać, kropka”. Może to być również iPod.

Chociaż Apple Music powinien być ściśle zintegrowany z nowoczesnym iPodem, świetnie byłoby również odtwarzać muzykę z innych usług i gdyby miał całkowicie klasyczny tryb, który odtwarza zsynchronizowane pliki z komputera.

READ  Microsoft zgadza się na 10-letnią umowę na przeniesienie Call of Duty na Nintendo, jeśli Activision kupi Blizzarda

Odblokowanie iPoda nie tylko pozwoli uniknąć straszliwej optyki firmy, która jest sprawdzana przez rząd i konkurentów (takich jak Spotify) za nadużywanie swojej roli jako projektanta platformy i usług, ale także pomoże uniknąć niektórych dziwactw, które się z tym wiążą. strumieniowe przesyłanie muzyki. W dzisiejszych czasach często używam mojego iPoda, ponieważ Apple Music działa, zmuszając mnie do ponownego uruchomienia aplikacji, ponieważ twierdzi, że zawartość jest nieautoryzowana lub po prostu ignoruje podczas próby odtwarzania bezstratnej muzyki niedawno dostarczonej przez Apple.

(Poważnie, czy ktoś jeszcze ma ten problem? Przypadkowo, ale częściej niż nie, piosenka, której próbuję posłuchać, przejdzie w falę głośnego skrzeku, który brzmi jak mój 100 geków . piosenka odtwarzanie na energicznie wibrującej płycie.)

Oczywiście Jabłko Nadal sprzedaje iPodaWszystkie te lata później: iPod Touch. Nie zrozum mnie źle, iPod Touch to bardzo dobre urządzenie, szczególnie dla dzieci i osób, które chcą po prostu niedrogiego urządzenia z systemem iOS. Ale o to właśnie chodzi – iPod Touch nie jest płatnym odtwarzaczem muzyki, to iPhone bez telefonu.

No i co z tego? Oznacza to po prostu, że może używać gniazda słuchawkowego do słuchania muzyki z Apple Music, a także Spotify, Tidal, Amazon Prime Music i wszystkiego innego, a także do grania w gry, surfowania po Internecie, czytania książek itp.

I to jest dla mnie problem: iPod Touch to dobre urządzenie komputerowe, prawdopodobnie Apple powinno nim być Aktualizuj często, ale czasami najlepszym narzędziem do pracy nie jest to, które jest w stanie zrobić wszystko. To rzecz, która została zaprojektowana tak, aby robić jedną rzecz naprawdę dobrze.

Na przykład, gdy słucham muzyki na urządzeniu z systemem iOS, okazuje się, że tak naprawdę nie jestem słuchający do muzyki, ale przewijanie Twittera z odtwarzaniem w tle. Nie dzieje się tak z moim iPodem z 2006 roku. Skupienie, które wiąże się z czymś, czego ci nie daje wszystko przez cały czas, to ten sam powód, dla którego niektórzy ludzie Preferuj e-czytniki Więcej niż tylko czytanie na tablecie lub telefonie.

READ  Pisarz mówi, że Valve musi wkrótce stworzyć Portal 3

Praktycznie rzecz biorąc, stworzenie niestandardowego przenośnego odtwarzacza muzycznego bez systemu operacyjnego smartfona i ekranu dotykowego oznaczało, że Apple nie konkurował zbytnio z odtwarzaczami z Androidem, takimi jak Sony A Fiio.

Jest też kwestia sprzętu – gdyby Apple stworzyło nowego iPoda przeznaczonego tylko do muzyki, nie musiałby być wystarczająco wydajny, aby grać w gry 3D lub Safari, ale mógłby zamiast tego umieścić zasoby w przetworniku cyfrowo-analogowym i wzmacniaczu (być może takim, który mógłby odtwarzać pliki bezstratnie) 24-bitowe i 192kHz dane z Apple Music wspomnianych powyżej).

Nie sądzę, aby nowy iPod osiągnął tak niesamowity poziom popularności, jak starsze modele. Większość ludzi jest w pełni usatysfakcjonowana słuchaniem muzyki na swoich telefonach – gdyby nie, prawdopodobnie Apple jej nie miał Przestań sprzedawać iPody na pierwszym miejscu. Apple to jednak duża firma – może zrobić niszowe urządzenie skupione na muzyce, Nawet jeśli jego ostatni występ nie był tak dobry. Jako stary fan iPoda, wymyślanie nowego byłoby dla moich uszu dosłownie muzyką (musiałem).

Uwaga: Uważam również, że wrażenia z Apple Music na moim Apple Watch są bardzo przeciętne i nie chcę włączać telefonu. Nie mówię, że jest miejsce na iPoda Shuffle Nowa Siri w trybie offline Zamiast VoiceOver, ale…